Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Projektory
4K Ultra Defintion - telewizor, projektor.
Artykuł
+ 0
+ 0
poniedziałek, 08 października 2012
Od sierpnia 2012 roku ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny) ogłosił dwa nowe oficjalne standardy przesyłu i wyświetlania obrazu video.
Więcej…

 
Projektory 4K Ultra Definition (Sony, JVC) coraz prz...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 24 września 2012

Sezon na rozdzielczość 4K można uznać oficjalnie za rozpoczęty.

Informacja ta powinna szczególnie mocno zainteresować posiadaczy prywatnych sal kinowych, którym zależy na maksymalnej jakości obrazu. Tym bardziej, że aktualne ceny projektorów 4K nie odbiegają szczególnie mocno od cen wysokiej klasy telewizorów 4K. I tak projektor Sony 4K jest wręcz tańszy od 84-calowego telewizora Sony.

Zaś projektor JVC mierzy wręcz w koreańską konkurencję telewizorów spod znaku LG i Samsunga.

Cena i specyfikacja JVC DLA-X90RBU

Cena i specyfikacja Sony VPL-VW100ES


 
Jaki kabel HDMI?
ArtykułTest
+ 8
+ 3
czwartek, 16 lutego 2012
Jaki kabel HDMI warto wybrać? Czy warto dopłacać? Czy da się zakłócić sygnał HDMI cyfrowy? Pokazujemy praktykę serwisową kabli HDMI! 
Więcej…

 
Optoma HD23 - projektor do kina domowego.
Aktualność
+ 2
+ 0
czwartek, 16 lutego 2012

HD23 to następca bardzo popularnej serii HD20 i HD20LV, która słynęła ze znakomitych parametrów w stosunku do ceny. Dlatego też większość egzemplarzy znalazła swoje miejsce w prywatnych salach kinowych i koncertowych klasy hi-fi. HD23 idzie śladami poprzedników i chce trafić w popularne gusty. Producent zaoferował jeszcze lepszy kontrast obrazu oraz nową technologię BrilliantColor, aby miłośnicy kina byli jeszcze bardziej usatysfakcjonowani. Do tego 5 lat gwarancji i żywotność lampy na poziomie 4000 godzin.

Cena i specyfikacja Optoma HD23

 


 
Duży wzrost sprzedaż projektorów na świecie.
Aktualność
+ 1
+ 0
piątek, 18 lutego 2011
Pacific Media Assciates (PMA) przeprowadziła badania rynkowe, z których wynika, że zeszłoroczna globalna sprzedaż projektorów z przednią projekcją wyniosła prawie 8.5 mln sztuk i była wyższa o 34% od sprzedaży w 2009 roku. Przerosło to znacząco szacunku mówiące o sprzedaży na maksymalnym poziomie 7 mln sztuk. W ubiegłym roku najwięcej sprzedał Epson, na drugim miejscu uplasował się BenQ, tuż za nim NEC i Optoma.

 
30% globalnego rynku projektorów Full HD dla Sony
Aktualność
+ 1
+ 0
czwartek, 02 grudnia 2010
30% to wstępna prognoza oparta na szacunkach Sony. Podobny udział przewiduje firma w kategorii projektorów 3D. Wysoki udział w rynku ma związek z bardzo dobrą opinią o jakości wyświetlanego obrazu przez sprzęt od Sony. Potwierdzeniem tych opinii jest nagroda Eisa 2009/2010 dla modelu VPL-VM85.

 


Strona 3 z 5