Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Projektory
Kino domowe w ogrodzie (kino ogrodowe)
Artykuł
+ 4
+ 1
piątek, 27 września 2013

Temat kina domowego stał się na tyle popularny, iż jego posiadanie w domu jest już praktycznie standardem. Nikogo już nie dziwi profesjonalny sprzęt audio-video zabudowany w salce kinowej – pomieszczeniu wydzielonym tylko do tego celu (co najwyżej generuje zazdrość). Tak bardzo wsiąkliśmy w dobrą jakość muzyki i perfekcyjny obraz w filmach, że chwilowa rezygnacja z tej wygody przyprawia nas o wyraźne zmęczenie jakością np. samych głośniczków zintegrowanych w telewizorze.

 

Więcej…

 
Sony VPL-VW500ES
Aktualność
+ 17
+ 0
środa, 11 września 2013

Sony wprowadza na rynek najtańszy hi-endowy projektor z obsługą HDMI 2.0, a tym samym z obsługą pełnego formatu obrazu 4K Ultra HD - od źródła do wyświetlacza.

 

Więcej…

 
Sony VPL-HW50ES - test, opinie, recenzje
Aktualność
+ 23
+ 1
poniedziałek, 06 maja 2013

What Hi-Fi wziął na warsztat jeden z topowych projektorów Sony i od ręki przyznał mu 5 gwiazdek.

Więcej…

 
JVC DLA VS4800 - pierwszy na świecie seryjny projek...
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 27 marca 2013

200.000 euro zażyczy sobie koncern JVC Kenwood za pierwszy na świecie projektor wyświetlający obraz 8K.

Model VS4800 właśnie wchodzi na rynek - na początek pojawi się w Japonii i zaoferuje obraz w natywnej rozdzielczosci 8192x4800 pikseli.

Jasność nowego JVC ustalono na 4500 lumenów, kontrast zaś wynosi 10000:1. Obraz będzie wyświetlany w klasycznym formacie kinowym 16:9.

Co ciekawe, JVC nie wyposażył swojego projektora w wejście HDMI. W to miejsce pojawia się DVI-D oraz 5 gniazd BNC. Pobór mocy japońskiego olbrzyma to maksymalnie 1100W.

Nie od dziś wiadomo, że JVC to jeden z liderów wysokiej klasy rozwiązań projekcyjnych - tym razem jednak koncern najwyraźniej zapędził się nieco z ceną.

Zobacz ofertę projektorów JVC

 


 
Hobbit w wersji 48 fps będzie także w Polsce!
Aktualność
+ 7
+ 0
środa, 12 grudnia 2012

Niezawodny bloger Obywatel HD wydeptał kilka ścieżek u dyrekcji największych multipleksów w Polsce i ustalił, gdzie będziemy mogli obejrzeć Hobbita w lepszej bo 48-klatkowej wersji!

Hobbit: Niezwykła Podróż to kolejny film Petera Jacksona, który ma zapierać dech w piersiach - rozmachem, scenariuszem oraz jakością obrazu i dźwięku. Pisaliśmy już o zastosowaniu w wybranych kinach systemu Dolby Atmos, którego w Polsce raczej nie uświadczymy.

Nie wiadomo jak będzie z 4K, ale jest już pewne, że wersja o podwojonej liczbie klatek na sekundę pojawi się oficjalnie w Polsce. Co uzyskamy dzięki jakości 48fps? Przed wszystkim lepszą ostrość obrazu podczas szybkich scen. To powinno znacząco poprawić komfort oglądania szczególnie w 3D.

Cinema City:

Warszawa – CC Arkadia i CC Galeria Mokotów

Kraków – CC Kazimierz, Katowice – CC Silesia,

Łódź – CC Manufaktura,

Gdańsk – CC Krewetka,

Wrocław – CC Korona,

Poznań – CC Kinepolis.

 

Multikino:

Gdańsk,

Kraków,

Poznań Malta,

Szczecin,

Warszawa Targówek,

Warszawa Ursynów,

Wrocław Arkady,

Warszawa Złote Tarasy.

 

Helios:

Helios Gdańsk,

Helios Białystok Alfa,

Helios Bielsko Biała,

Helios Kielce,

Helios Szczecin,

Helios Rzeszów,

Helios Wrocław Magnolia Park.

 


 
Optoma HD 6720 - projektor 3D do kina domowego HD.
Aktualność
+ 2
+ 0
piątek, 12 października 2012

Optoma wprowadza na rynek kolejny projektor skierowany do miłośników domowej rozrywki - gier video oraz filmów. HD 6720 wyświetla obraz 3D w rozdzielczości 1280x800, co oznacza, że obsługuje tryb 720p, czyli HD Ready 3D.

Ponadto, HD6720 wspiera obraz 3D przekazywany z odtwarzacza Blu-ray 3D oraz konsol Playstation 3 oraz X-Box 360. Dodatkowo wbudowano weń niewielki głośnik o mocy 2W RMS, który może pełnić rezerwową rolę, w przypadku gdy akurat nie posiadamy lepszego nagłośnienia. Docelowo polecamy jednak skorzystać z wyjścia 3.5mm mini jack dla aktywnych monitorów komputerowych - efekt końcowy gwarantowany.

Aby cieszyć się obrazem 3D wymagany jest zakup okularów w cenie ok 300zł. Ale to nadal mocno konkurencyjna oferta - przede wszystkim ze względu na znakomitą jakość obrazu produktów Optomy.

 

Cena i specyfikacja Optoma HD 6720


 


Strona 2 z 5