Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Ranking (test) przetworników C/A DAC

Drukuj PDF
+ 9
+ 0

Dzisiejsze porówanie dedykujemy osobom zainteresowanym tematem przetworników DAC. Porównujemy do siebie kolumny, wzmacniacze, ale mało kto mierzy się z tematem porównywania DACów. Czyżby ten sam przedział cenowy nie wnosił żadnych różnic? Nic bardziej mylnego. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z przetworników C/A wie, jak bardzo potrafią wpłynąć na brzmienie. Ten wpływ opiszemy w poniższym teście kilku bardzo ciekawych urządzeń.

Ranking (test) przetworników C/A DAC

Ranking (test) przetworników C/A DAC
Autor: zespół RMS.pl

Czym jest DAC? Z angielskiego Digital-to-Analog-Converter, a po polsku przetwornik cyfrowo-analogowy. Ma on za zadanie przetworzenie sygnału cyfrowego (danych) na stereofoniczny sygnał analogowy z jak najdokładniejszym ich odwzorowaniem, wyłuskując każdy najmniejszy dźwięk w formie możliwie najbardziej bezstratnej. Sygnał cyfrowy to wszystkie pliki muzyczne, filmowe, które mamy zapisane na dysku lub w sieci, serwisy strumieniowe typu Tidal i Spotify, radia internetowe. Na płytach CD, DVD, Blu-ray mamy zapisane dane. Telewizja cyfrowa również wymaga dekodowania sygnału, danych. Patrząc z tak szerokiej perspektywy przetwornik C/A jest bardzo praktycznym urządzeniem i faktycznie większość urządzeń takie DAKi ma wbudowane. Czy to telewizor, czy odtwarzacz płyt, czy też nawet nasz telefon komórkowy - obecnie bez przetworników byłyby sprzętami pozbawionymi dźwięku. Na szczęście DAC DAC-owi nierówny i słabą jakość tańszych zintegrowanych przetworników coraz częściej zastępujemy tymi dobrymi, markowymi, lepiej grającymi urządzeniami.

Ranking (test) przetworników C/A DAC

System testowy:
Korzystaliśmy w teście ze sprzętu należącego do jednego z klientów sklep.RMS.pl. To bardzo wysokiej klasy zestaw, przygotowywany na specjalne zamówienie - na tyle ciekawy, by zasłużyć na oddzielny artykuł, który pojawi się w serwisie za 2 tygodnie. Tymczasem przedstawimy jego części składowe:
  • Musical Fidelity M6 500i - potężny wzmacniacz w konstrukcji full dual mono, zapewniającej 2x500W mocy ciągłej RMS.
  • Polk Audio LSiM 707 - audiofilska konstrukcja jednego z najpopularniejszych amerykańskich producentów sprzętu audio. 50kg kolosy zapewniające niewiarygodnie żywe, detaliczne brzmienie.
  • NAD M50 - jeden z najbardziej zaawansowanych i uniwersalnych zarazem odtwarzaczy strumieniowych dostępnych na rynku.
  • Gigawatt PC-3 EVO - kondycjoner sieciowy wysokiej klasy polskiego producenta, "poprawiający" jakość przekazywanego prądu.
Cały zestaw, przy doborze odpowiedniego okablowania jest niesamowicie przejrzysty i czytelny. Testy na takim sprzęcie trwają bardzo krótko, wszystko jest jasne już po pierwszych dźwiękach. Do rzeczy zatem.

Testy poszczególnych urządzeń:

Ranking (test) przetworników C/A DAC

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Chord Hugo 2

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał wzmacniacza słuchawkowego i przetwornika DAC w jednym, na pewno natknął się na model Hugo od brytyjskiego producenta Chord. Zaawansowana...

» Wzmacniacze Musical Fidelity M3si oraz M6si tylko do końca marca tańsze o blisko 1000zł!

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o czasowej  obniżce cen na wzmacniacze M3si oraz M6si w okresie do...

» Pioneer SX-S30DAB

Pioneer, podobnie jak Onkyo, wprowadza do sprzedaży nowy typ urządzenia: amplituner stereo ze złączami HDMI.

» Musical Fidelity Nu-Vista 600 - młodszy brat hi-endowego wzmacniacza Nu-Vista 800

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę wprowadza do sprzedaży nowy element systemu Nu-Vista – wzmacniacz Nu-Vista 600, drugi w...

» Oppo HA-2SE

Oppo udoskonala znany i lubiany model przenośnego odtwarzacza HA-2. Nowość z dodanym do symbolu sufiksem SE, chociaż z zewnątrz nie różni się niczym od poprzednika, jest...

» Musical Fidelity Nu-Vista –- polska premiera na AudioShow 2016

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o polskiej premierze setu Nu-Vista podczas warszawskich targów Audio-Video Show 2016.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież