Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Przetworniki DAC
Arcam SonLink - DAC dla Sonosa ZP90
Aktualność
+ 4
+ 0
poniedziałek, 31 grudnia 2012

Popularność przewodowych i bezprzewodowych systemów multiroom rośnie w szybkim tempie, czego potwierdzeniem jest nowy produkt brytyjskiej marki Arcam.

SonLink oparto o nową kość Texas Instruments PCM5102 znaną z innych produktów Arcama: rLink oraz rPac, które zdążyły zebrać kilka wyróżnień i świetnych recenzji. Jedyny problem SonLinka to cena, która pomimo niezmienionej funkcjonalności i parametrów w stosunku do rLinka będzie wyższa o 35 funtów czyli około 500zł.

Z drugiej strony, obudowa dopasowana stylistycznie do ZP90 to dla wielu osób wystarczający argument aby dopłacić. Pomysł dołączenia do odtwarzacz ZP90 zewnętrznego DACa jest jak najbardziej słuszny. O ile Sonos wyróżnia się dobrą funkcjonalnością, to dźwięk nie należy do najlepszych i bez dwóch zdań jest to "zasługa" firmowego DACa na pokładzie.

Czekamy na pierwsze testy.

Cena i specyfikacja Arcam SonLink


 
Primare DAC 30 - trochę NuForce, trochę nie.
Aktualność
+ 4
+ 1
poniedziałek, 10 września 2012

DAC 30 to najnowszy hi-endowy wypust skandynawskiego Primare.

Wiele osób ma za złe Primare korzystanie z podzespołów dostarczanych przez NuForce'a. Nie mamy dla nich wielkiego pocieszenia - DAC 30 korzysta z DAC oraz sekcji analogowej wyjętej żywcem z odtwarzacza BD32. A ten jak wiadomo, pracuje na podzespołach NuForce'a. Czy to oznacza, że mamy do czynienia z tym samym produktem? Absolutnie nie. Co już wielokrotnie udowadniano na łamach prasy. Produkty Primare prezentują zupełnie inną kulturę brzmienia oraz zdecydowanie wyższą niezawodność

Produkty Primare to zdecydowanie inna półka niż NuForce. Nie inaczej będzie z DAC 30.

Cena i specyfikacja Primare DAC 30

 


 
NuForce U 192 - konwerter z USB na SPDIF.
Aktualność
+ 6
+ 0
czwartek, 23 sierpnia 2012

NuForce, który zbudował swoją siłe dzięki PC-Audio dodaje do oferty bardzo ważny produkt - porządny konwerter z USB na SPDIF - coaxial oraz optical.

Konwerter dysponuje asynchronicznym wejściem USB, co ucieszy wszystkie osoby narzekające na wysoki poziom jittera w swoich systemach. Sprzęt pracuje w standardach 16 i 24-bity oraz próbkowaniu 44.1, 48, 96, 176.4 oraz 192 kHz.

Cena w USA to ok 150 dolarów.

Specyfikacja i cena NuForce U 192


 
Cambridge Audio Stream Magic 6 z rekomendacją What ...
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 10 sierpnia 2012

Cambridge Audio wyrasta na eksperta średniopółkowych odtwarzaczy sieciowych.

Po nagradzanym i ciepło przyjętym przez klientów NP30 przyszła kolej na bardziej zaawansowaną konstrukcje - Stream Magic 6. Redaktorzy What Hi-Fi ponownie docenili świetne połączenie brzmienia i funkcjonalości. Dźwięk dostarczany przez Stream Magic 6 jest otwarty, dynamiczny, zwarty i zajmujący. Dodatkowo odtwarzacz wyposażono w możliwość zmiany filtrów, która jest już znana z innych przetworników wolnostojących od Brytyjczyków. Chociaż różnice są niewielkie i dotyczą nieco innego potraktowania wysokich tonów - warto się z możliwościami filtrów dołożonych od CA zapoznać. Wielką zaletą jest bogactwo złącz, w tym zbalansowane wyjście stereo XLR oraz dużo wejść cyfrowych, w tym USB dla gęstych plików. Dodajmy do tego wszystkiego aktualizację oprogramowania, dzięki której CA obsługuje gapless.

Minus jest tylko jeden - brak obsługi plików 24bit/192 kHz przez sieć ethernet.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio Stream Magic 6


 
Rotel seria 12 - następca 06SE.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
wtorek, 10 lipca 2012

Rotel właśnie wprowadził do sprzedaży nową serię komponentów hi-fi, które zastąpią niezwykle udaną linie 06SE.

Chociaż nowa seria w dalszym ciągu jest uzupełniana o odtwarzacz CD, to Rotel stawia coraz większy nacisk na streaming sieciowy. Do takiego stopnia, że nawet stary dobry cedek w nowym wydaniu (RA-12) został obowiązkowo doposażony w szereg sieciowych udogodnień. Inną pozostałością po klasycznym hi-fi jest wciąż produkowany tuner FM, nazwany RT-11, który de facto jest ogołoconą z funkcji sieciową wersją RT-12 - multifunkcjonalnego odtwarzacza sieciowego z tunerem FM. Rotel zmierza więc drogą amerykańskiego NADa.

Fundamentem serii pozostają trzy wzmacniacze - RA-10, RA-11 oraz RA-12. Wszystkie posiadają komplet cyfrowych wejść oraz DAC Wolfson DM8740 na pokładzie. RA-11 oraz RA-12 dysponują do tego funkcjami sieciowymi.

Robi się multimedialnie.

 

 


 
Arcam rPAC - od ręki za 799zł!
Aktualność
+ 1
+ 0
środa, 11 kwietnia 2012

Wszystkim miłośnikom przetworników z serii R z logiem Arcama mamy do przekazania bardzo dobre informacje. Do sprzedaży w Polsce wchodzi Arcam rPAC. Cena to bardzo przyzwoite 799zł, które pozycjonuje cenowo Arcama zdecydowanie poniżej innych konkurencyjnych daców np Cambridge Audio 100. Dodajmy, że rPAC zdążył już zgarnąć główną nagrodę CES 2012!

 

Specyfikacja i cena Arcam rPAC

 


 


Strona 6 z 9