Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Przetworniki DAC
NuForce Air DAC - przetwornik bezprzewodowy.
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 05 marca 2012

Moda na bezprzewodowe DAC dla PC zaczyna się na dobre. Po nieco drogim jak na polskie warunki NAD DAC-1 NuForce zapowiedział akuratny w cenie Air DAC. Do przetwornika można dokupić jeden z dwóch rodzajów transmiterów - uTX, z wejściem USB dla komputerów PC lub MAC oraz iTX dla iPodów, iPhonów oraz iPadów. Ciekawostką są możliwości konfiguracji większych ilości transmiterów i odbiorników DAC. Producent zapewnia, że możliwa jest kombinacja 4 transmiterów i jednego odbiornika DAC. Mały multiroom innymi słowy. Zasięg od 10 do 30 metrów w zależności od miejsca zastosowania. Sam DAC nie porywa parametrami - pracuje w jakości 16-bitów/48 kHZ przy czym oferuje całkiem niezły stosunek sygnału do szum - 91 dB oraz THD na poziomie 0.03%. Niestety producent nie chwali się jaki konkretnie chipset zastosowano w Air DACu.

 

 

 


 
PC Audio i Bitperfect
Artykuł
+ 3
+ 2
poniedziałek, 27 lutego 2012
Terminu PC-Audio używamy wtedy, gdy komputer jest źródłem sygnału dźwięku dla innych komponentów hi-fi. Najprostszy system PC-Audio to laptop i słuchawki hi-fi lub aktywne monitory hi-fi (aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem). Bardziej skomplikowane układy to na przykład zewnętrzny wzmacniacz i kolumny podpięte do PC.

 

 

Więcej…

 
Arcam rPAC - napakowany DAC.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 22 lutego 2012

Arcam podobnie jak Cambridge zaczyna mnożyć swoje przetworniki cyfrowo-analogowe. Najnowszy model to rPAC, DAC na USB z wyjściem stereo oraz wzmacniaczem słuchawkowym z wyjściem 3.5mm mini-jack. Sugerowana w UK cena 149 funtów wskazuje na rychłe podniesienie cen rDACa, podobnie jak to miało miejsce w przypadku nowego wydania DACMAGICa.

 

Specyfikacja i cena Arcam rPAC

 


 
DacMagic 100 od Cambridge Audio.
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 13 stycznia 2012

Rynek DACów rośnie, a jako argument należy podać nagłe rozmnożenie wolnostojących przetworników w ofercie Cambridge Audio. Poczciwy DacMagic co najmniej się rozmnożył. Wiemu już o jego nowym wydaniu DacMagic Plus, a ostatnie wiadomości z CES 2012 wskazują na kolejny model z serii DacMagic. DacMagic100 będzie koształ ok 200 funtów i zostanie wyposażony w najnowsze przetworniki Wolfsona WM8742. W tej cenie otrzymamy także asynchroniczne wejście USB, jedno optyczne, dwa koaksjalne oraz analogowe wyjście 2xRCA.

Specyfikacja i cena DacMagic 100


 
Arcam D33 - zapowiedź nowego przetwornika
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 09 stycznia 2012

D33 to hi-endowe rozwiązanie skierowane do zamożnych audiofilów. FMJ D33 skrywa w swoim wnętrzu dość przeciętny przetwornik Burr-Brown PCM1792 na każdy kanał, co nie oznacza, że zaprezentuje przeciętne brzmienie. Świadczy o tym nieoficjalna cena, w granicach 2000 funtów. Znając możliwości Arcama w kwestii budowy bardzo dobrych źródeł o mocno analogowym charakterze D33 może zrobić spore zamieszanie w wyższych cenowo rejestrach.

 

Specyfikacja Arcam D33


 
NAD DAC-1 zgarnia wyróżnienia.
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 27 grudnia 2011

DAC-1 zbiera pierwsze pochwały i wyróżnienia. Magazyn SmartHouse ogłosił, że DAC1 został wybrany najlepszym przetwornikiem roku 2012. Jako uzasadnienie podano zupełnie innowacyjne podejście do tematu muzyki cyfrowej. Podobnie uważa Redakcja Sound and Vision, która bardzo wysoko oceniła jakość dźwięku a tym samym jakość bezstratnej transmisji zaproponowanej przez NADa.

Specyfikacja NAD DAC-1


 


Strona 7 z 9