Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Przetworniki DAC
Burmester 113 - high-end quality.
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 13 marca 2012

Burmester zaprezentował nowy kompaktowy przetwornik cyfrowo-analogowy. Wiele osób zapyta w duchu - Wolfson, Cirrus Logic, Burr-Brown? Nic z tego, Burmester korzysta ze swoich autorskich przetworników, które zostały rozwinięte na bazie czipów zbudowanych dla cedeków 061, 069 oraz 089. Sprzęt może pracować w rozdzielczości do 192kHz/24 bity. Producent chwali się także galwaniczną izolacją pomiędzy strefą analogową oraz cyfrową. Funkcjonalność przedstawia się całkiem dobrze. Mamy komplet wejść cyfrowych - coaxial, toslink, usb. Producent dołożył do tego ostatni hit w łączności bezprzewodowej - kodek aptX Bluetooth. Wyjścia także wyczerpują temat stereo - mamy komplet złącz RCA oraz XLR. Cena? Ok 6 tys USD.

 

 

 


 
NuForce Air DAC - przetwornik bezprzewodowy.
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 05 marca 2012

Moda na bezprzewodowe DAC dla PC zaczyna się na dobre. Po nieco drogim jak na polskie warunki NAD DAC-1 NuForce zapowiedział akuratny w cenie Air DAC. Do przetwornika można dokupić jeden z dwóch rodzajów transmiterów - uTX, z wejściem USB dla komputerów PC lub MAC oraz iTX dla iPodów, iPhonów oraz iPadów. Ciekawostką są możliwości konfiguracji większych ilości transmiterów i odbiorników DAC. Producent zapewnia, że możliwa jest kombinacja 4 transmiterów i jednego odbiornika DAC. Mały multiroom innymi słowy. Zasięg od 10 do 30 metrów w zależności od miejsca zastosowania. Sam DAC nie porywa parametrami - pracuje w jakości 16-bitów/48 kHZ przy czym oferuje całkiem niezły stosunek sygnału do szum - 91 dB oraz THD na poziomie 0.03%. Niestety producent nie chwali się jaki konkretnie chipset zastosowano w Air DACu.

 

 

 


 
PC Audio i Bitperfect
Artykuł
+ 4
+ 2
poniedziałek, 27 lutego 2012
Terminu PC-Audio używamy wtedy, gdy komputer jest źródłem sygnału dźwięku dla innych komponentów hi-fi. Najprostszy system PC-Audio to laptop i słuchawki hi-fi lub aktywne monitory hi-fi (aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem). Bardziej skomplikowane układy to na przykład zewnętrzny wzmacniacz i kolumny podpięte do PC.

 

 

Więcej…

 
Arcam rPAC - napakowany DAC.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 22 lutego 2012

Arcam podobnie jak Cambridge zaczyna mnożyć swoje przetworniki cyfrowo-analogowe. Najnowszy model to rPAC, DAC na USB z wyjściem stereo oraz wzmacniaczem słuchawkowym z wyjściem 3.5mm mini-jack. Sugerowana w UK cena 149 funtów wskazuje na rychłe podniesienie cen rDACa, podobnie jak to miało miejsce w przypadku nowego wydania DACMAGICa.

 

Specyfikacja i cena Arcam rPAC

 


 
DacMagic 100 od Cambridge Audio.
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 13 stycznia 2012

Rynek DACów rośnie, a jako argument należy podać nagłe rozmnożenie wolnostojących przetworników w ofercie Cambridge Audio. Poczciwy DacMagic co najmniej się rozmnożył. Wiemu już o jego nowym wydaniu DacMagic Plus, a ostatnie wiadomości z CES 2012 wskazują na kolejny model z serii DacMagic. DacMagic100 będzie koształ ok 200 funtów i zostanie wyposażony w najnowsze przetworniki Wolfsona WM8742. W tej cenie otrzymamy także asynchroniczne wejście USB, jedno optyczne, dwa koaksjalne oraz analogowe wyjście 2xRCA.

Specyfikacja i cena DacMagic 100


 
Arcam D33 - zapowiedź nowego przetwornika
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 09 stycznia 2012

D33 to hi-endowe rozwiązanie skierowane do zamożnych audiofilów. FMJ D33 skrywa w swoim wnętrzu dość przeciętny przetwornik Burr-Brown PCM1792 na każdy kanał, co nie oznacza, że zaprezentuje przeciętne brzmienie. Świadczy o tym nieoficjalna cena, w granicach 2000 funtów. Znając możliwości Arcama w kwestii budowy bardzo dobrych źródeł o mocno analogowym charakterze D33 może zrobić spore zamieszanie w wyższych cenowo rejestrach.

 

Specyfikacja Arcam D33


 


Strona 7 z 9