Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Przetworniki DAC
NAD DAC-1 zgarnia wyróżnienia.
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 27 grudnia 2011

DAC-1 zbiera pierwsze pochwały i wyróżnienia. Magazyn SmartHouse ogłosił, że DAC1 został wybrany najlepszym przetwornikiem roku 2012. Jako uzasadnienie podano zupełnie innowacyjne podejście do tematu muzyki cyfrowej. Podobnie uważa Redakcja Sound and Vision, która bardzo wysoko oceniła jakość dźwięku a tym samym jakość bezstratnej transmisji zaproponowanej przez NADa.

Specyfikacja NAD DAC-1


 
NAD DAC 1 - już w Polsce!
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 23 listopada 2011

Bezprzewodowy przetwornik cyfrowo-analogowy od NADa zawitał do polskich sklepów w konkurencyjnej cenie 1490zł. Jak łatwo zauważyć, NAD spróbuje odebrać nieco rynku dla Arcama oraz Cambridge Audio. W przeciwieństwie do konkurentów DAC 1 dysponuje przetwornikiem Burr-Brown PCM1781 oraz nieporywającą jakością sygnału 48kHz/16 bit oraz przeciętnym THD na poziomie 0,05% (rDAC 0,002%). Tyle teorii, a jak będzie w praktyce? Poczekamy na testy. Postaramy się także przetestować DAC 1 na łamach RMS.pl

Szczegółowa specyfikacja tutaj


 
Cambridge Audio DACMagic Plus - nowy DAC z UK!
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 17 listopada 2011

Stary dobry DACMagic porządnie już się zestarzał pomyśleli w Cambridge Audio i oto jest odpowiedź na konkurenta zza między od Arcama. Podwójny przetwornik Wolfsona 8740 pracujący w jakości 24bit/192 kHZ, upsampling do 384 kHz, dwa wejścia optyczne, dwa koaksjalne, asynchroniczne wejście USB. W końcu zdolność do podłączenia bezprzewodowego systemu łączności z komputerami i handheldami. Szczegóły specyfikacji tutaj

 

Więcej…

 
NAD M51 - nowy DAC z USA.
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 15 listopada 2011

M51 to przetwornik zdolny do pracy w jakości 35-bitów/844 kHZ. Pierwsza prezentacja odbyła się na targach CEDIA EXPO. Nowa elektronika z USA będzie oparta na elementach znanych z cyfrowego wzmacniacza M2 oraz na 8-kanałowym chipsecie. DAC przetwarza sygnał z PCM na PWM, co powinno zapewnić bardziej analogowe brzmienie systemu. Sygnał będzie można podawać przez wejścia: S/PDIF, optical, coaxial, USB, HDMI oraz AES/EBU. Wyjścia przewidziane przez producenta to: zbalansowane XLR, HDMI, USB oraz 2xRCA.

Specyfikacja techniczna NAD M51


 
Luxman DA-100 DAC - japoński DAC dla ludu
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 02 listopada 2011
Luxman wprowadził na rynek prosty budżetowy przetwornik cyfrowo-analogowy - prosty jak na Luxmana, rzecz jasna. Urządzenie wycenione na 750 euro, obsługuje pliki w jakości do 24 bitów i 192 kHz (przez wejście coaxial). Sprzęt posiada gniazdo USB dla komputerów osobistych, oraz komplet wejść i wyjść cyfrowych audio.

 
NAD DAC 1 - bezprzewodowy przetwornik DAC
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 16 września 2011
DAC 1 to kolejny po C446 nowatorski produkt od Amerykanów spod marki NAD. Wyposażony w przetwornik Burr-Brown PCM1781 przetworzy sygnał z każdego komputera z USB 2.0. Co ciekawe, nie wymaga okablowania. W komplecie otrzymujemy nadajnik zdolny przesłać sygnał do 40 metrów w jednym pomieszczeniu do odbiornika z zainstalowaną kością Burr-Brown oraz wyjściami 2xRCA oraz Coaxial.

 


Strona 8 z 9