Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Słuchawki Domowe Hi-Fi
Audio-Technica ATH-AG1
Aktualność
+ 16
+ 0
poniedziałek, 10 marca 2014

ATH-AG1 to propozycja słuchawek od Audio-Technica, dedykowanych dla graczy komputerowych. To pierwszy taki zestaw słuchawkowy w 50-letniej historii tego producenta. Produkt ma zapewnić komfort oraz i wyższą jakość wrażeń dźwiękowych z gier.

 

Więcej…

 
JBL S-700 Synchros
Aktualność
+ 14
+ 0
wtorek, 03 grudnia 2013

Inżynierowie amerykańskiego Harmana, właściciela marki JBL, wzorując się na własnych wiodących w branży seriach profesjonalnych zestawów głośnikowych oraz wykorzystując technologię cyfrowego przetwarzania dźwięku JBL LiveStage, zbudowali nowy model słuchawek wokółusznych z serii Synchros: S700. Ma to być produkt referencyjny, czyli  wzorcowy dla dalszych produktów.

 

Więcej…

 
Sennheiser G4ME ONE
Aktualność
+ 12
+ 0
poniedziałek, 02 grudnia 2013

Obok Sennheiser G4ME Zero, o których pisaliśmy wcześniej, niemiecki producent wprowadza do sprzedaży inne, tańsze słuchawki z tej samej linii: G4ME One. To sprzęt, który został stworzony po to, by być ostatecznym wyborem do domowego grania.

 

Więcej…

 
Sennheiser G4ME ZERO
Aktualność
+ 15
+ 0
środa, 27 listopada 2013

Niemiecki Sennheiser, znany z wysokiej jakości dźwięku i nowoczesnego designu swoich produktów, prezentuje nowe słuchawki dla graczy: G4ME ZERO. Przy okazji nawiązując współpracę z jednym z największych duńskich deweloperów gier - Io-Interactive, który korzysta z rozwiązań Sennheisera przy tworzeniu swoich gier.

 

Więcej…

 
DTS Headphone:X - dźwięk surround w słuchawkach
Aktualność
+ 7
+ 1
poniedziałek, 25 lutego 2013

Miłośnicy oglądania filmów w słuchawkach będą zachwyceni nowym pomysłem studia dźwiękowego DTS.

HTiP (Home Theater in your Pocket), czyli kino domowe w twojej kieszeni to nowy pomysł DTS na emulacje dźwięku przestrzennego za pomocą słuchawek nausznych. DTS Headphone:X wymaga ścieżki dźwiękowej w jakości DTS-HD, czyli innymi słowy identycznej jak na dysku Blu-ray.

Następnie system kalibruje się pod konkretny model słuchawek poprzez dołożenie odpowiednich algorytmów obrabiających dźwięk, tak aby wycisnąc absolutne maksimum przestrzennych wrażeń.

Pierwsze testy na targach CES 2013 były niezwykle obiecujące - system, który prezentowało DTS był oparty na średniej klasy słuchawkach Sennheisera. Headphone:X symulował system 11.1, który również został rozstawiony w pokoju. Wielu dziennikarzy nie kryło swojego zdumienia, pojawiały się wręcz głosy, że DTS oszukuje, pozostawiając włączony tradycyjny system kina domowego.

Jeśli jednak DTS nie oszukiwało czeka nas mała rewolucja.

 


 
Sony kończy produkcję odtwarzaczy MiniDisc
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 05 lutego 2013

Restrukturyzacja Sony idzie pełną parą - tym razem ofiarą cięć padł format MiniDisc.

W wiadomości, którą podało Sony właściwie jest tylko jedno zaskoczenie - jakim cudem japoński koncern wciąż produkował urządzenia z tak przestarzałą technologią?

Ogłoszenie publicznie takiej decyzji pokazuje jak źle zarządząną firmą było Sony. Ponadto, samo chwalenie się takim "osiągnięciem" także nie świadczy najlepiej o prowadzeniu PRu przez japońskiego giganta.

Jeśli chodzi o jakość MiniDisc to pomimo 20-letniej historii jest niezła - szczególnie na tle usług streamingowych takich jak WIMP. MiniDisc oferuje jakość dźwięku na poziomie 240kb/s.

 


 


Strona 4 z 7