Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Słuchawki Domowe Hi-Fi
Sennheiser PC 363D - konkurent MMX300?
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 05 lutego 2013

Sennheiser nie zasypuje gruszek w popiele - podobnie jak niemiecki konkurent zza miedzy, czyli Beyerdynamic.

PC 363D to dowód na to, że obie firmy ścigają się łeb w łeb, jednak, gdy przychodzi do szczegółów mają zupełnie inne koncepcje. 363D w przeciwieństwie do MMX300 to system dźwiękowy z dedykowaną kartą na USB, która ma zapewniać maksimum radości z grania.

Nie ma więc tutaj mowy o maksymalnym zbliżaniu się do jakości studyjnej, tak jak w przypadku Beyerów. Maksimum efektów dźwiękowych to maksyma bliska inżynierom, którzy skonstruowali PC 363D. Świadczy też o tym maksymalnie odciążona konstrukcja - PC 363D są o 100 gram lżejsze od MMX300. Mają za to niższą skuteczność SPL oraz gorsze pasmo przenoszenia.

Inny jest także pomysł na budowę - MMX300 to model zamknięty, zaś PC 363D to model otwarty - stąd też różnica w skuteczności SPL. Co wygra tym razem - praktyczność czy profesjonalizm?

 

Ceny i specyfikacja Sennheiser PC 363D 
Philips sprzedaje oddział audio-video dla Funai
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 04 lutego 2013

Wszystkim osobom przywiązanym do marki Philips spieszymy donieść, że marka nie zniknie z rynku.

Podobnie było w przypadku telewizorów, które w dalszym ciągu produkowane są pod marką Philips, chociaż już nie przez Philipsa. Sprzedany oddział został wyceniony przez Philipsa na skromne 150 milionów dolarów. Do tej pory zajmował się produkcją: słuchawek, stacji dokujących, bezprzewodowego hi-fi. W

cenie 150 milionów dolarów mieści się także prawo do korzystania z marki Philips przez następne 5 lat. Przy okazji transakcji przypomniano, że partnerstwo Funai i Philipsa trwa już 25 lat i jest to już kolejna transakcja, w ramach której Funai nabyło fragment korporacji Philips.

Warto także przypomnieć, że centrala Philips Lifestyle Entertainment zatrudnia 2000 osób, zaś jej zlokalizowana jest w Hong Kongu.

 


 
NuForce HP-800 - opinie, test, recenzja
Aktualność
+ 5
+ 2
czwartek, 31 stycznia 2013

Digital Trends wziął na warsztat pierwsze nagłowne słuchawki NuForce'a - pochwalił je za jakość dźwięku i skrytykował wygodę noszenia.

 

Na wstępie trzeba wspomnieć o tym, że HP-800 dostały rekomendację zakupową od Digital Trends, ale jest to raczej objaw patriotyzmu niż zrecenzowania produktu pozbawionego jakichkolwiek wad. Do plusów HP-800 należy zaliczyć wysokiej klasy dźwięk - potężną scenę, mięsisty bas, czystą i detaliczną średnicę i znakomite wysokie tony - bez grama syczenia.

Przy tym wszystkim redaktorzy stwierdzili, że HP-800 to słuchawki, które są niezwykle blisko standardu studyjnego wyznaczonego przez najlepszych w branży.

 

Do minusów HP-800 Digital Trends zaliczył przeciętny poziom tłumienia hałasów z zewnątrz. Najbardziej irytujacy okazał się źle dobrany materiał pałąka, do którego potrafiły przyklejać się włosy - to nie może być miłe uczucie. Ogółem: 8/10 + rekomendacja zakupowa.


Cena i specyfikacja NuForce HP-800


 
Custom One Pro - teraz z mikrofonem i w bieli
Aktualność
+ 7
+ 0
czwartek, 24 stycznia 2013

Niemiecki Beyerdynamic nie ustaje w rozbudowie serii akcesoriów do swojego najważniejszego dziecka - modelu Custom One Pro.

Do tej pory fani modowania mogli jedynie pozwolić sobie na zakupienie oryginalnej nakładki zmieniającej wygląd słuchawek - teraz Beyerdynamic idzie o krok dalej i umożliwia rozszerzenie funkcjonalności samych słuchawek.

I jest to rozszerzenie nie byle jakie, bo wraz z nowym kablem istnieje możliwość nabycia mikrofonu na giętkim wysięgniku - idealne rozwiązanie dla wszystkich fanów gier. Ale nie tylko Beyerdynamic twierdzi, że mikrofon sprawdzi się także w prostych pracach studyjnych! Ponadto istnieje możliwość demontażu mikrofonu i łatwego podłączenia go do laptopa lub komputera z wejściem analogowym mini-jack.

Na koniec dobra informacja dla wszystkich fanów stylistyki marki Apple - Custom One Pro pojawi się w Polsce już niebawem w kolorze białym.


Cena i specyfikacja Beyerdynamic Custom One Pro oraz akcesoriów


 
Audio Technica ATH-TAD 500 - miłosnikom dobrego bas...
Aktualność
+ 6
+ 0
piątek, 04 stycznia 2013

Wszystkim tym, którzy poszukują prawdziwego nienadmuchanego basu, która ma swoje źródło w przetworniku słuchawki polecamy TAD 500.

Jest to bodaj najtańszy markowy produkt słuchawkowy z tak potężnym przetwornikiem - mierzącym 53mm i wyposażonym w technologię CCAW. Pierwsze testy użytkowników niezwykle wysoko oceniają jakość basu, która jest zdecydowanie lepsza niż w modelu AD700, a nawet AD900!

Najwyżej jednak oceniono średnie tony, które pod pewnymi względami przypominają neutralną i bogatą średnicę z AKG K701.

Czego chcieć więcej? Polecamy TAD 500.

 

Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH TAD-500


 
Audio-Technica ATH-TAD400 - rewelacja za 300zł?
Aktualność
+ 7
+ 0
poniedziałek, 31 grudnia 2012

Wprowadzenie modelu TAD 400 to jeden z najlepszych ruchów, jakie japoński producent mógł wykonać.

TAD-400 to środkowy model z nowej linii otwartych słuchawek prosto z Japonii. Mamy tu przetwornik 40mm z technologią CCAW i magnesem neodymowym, bardzo wygodny pałąk oraz wykonanie obudowy przetworników z aluminium.

Trzeba przyznać, że w przedziale cenowym 250-350zł wybór otwartych słuchawek nausznych jest bardzo słaby, co wróży duży sukces modelowi TAD-400. Nowe słuchawki najlepiej sprawdzą się ze stacjonarnymi źródłami dźwięku. Wszędzie tam, gdzie nie trzeba używać słuchawek zamkniętych TAD400 zdecydowanie pokonają je jakością dźwięku.

Pierwsze pomiary wskazują wręcz na rewelacyjne parametry takie jak liniowość oraz zniekształcenia. Poniżej link do pierwszych pomiarów:

http://www.head-fi.org/t/598622/review-a-jewel-for-the-price-audio-technica-tad400

 

Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH TAD-400


 


Strona 5 z 7