Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Słuchawki Domowe Hi-Fi
Audio-Technica ATH-TAD300 - otwarte T300?
Aktualność
+ 5
+ 0
czwartek, 27 grudnia 2012

Audio-Technica wprowadza do Polski kolejne słuchawki i po raz kolejny robi to bez marketingowego przytupu.

TAD300 to najtańszy model z nowej serii. Jak głosi plotka modele z serii TAD bazują na zamkniętej serii T, stąd TAD300 miałoby być otwartą wersją T300. Czy jest to nowa wersja, czy też po prostu odpowiednik pozostawiamy nierozstrzygnięte. Niewątpliwie TAD300 posiadają pałąk znany z modelu T300 wraz z mechanizmem obracania nauszników.

Nowością jest obudowa zaprojektowana na kształt plastra miodu, co czyni z TAD300 konstrukcję co najmniej półotwartą, lub jak twierdzi producent otwartą. Jeśli chodzi o przetwornik to TAD300 dysponuje przekrojem 40mm, podobnie jak T300, ale dalej mamy istotne różnice, które jasno wskazują, że mamy do czynienia z inną konstrukcją.

Po pierwsze T300 posiadają przetwornik z technologią CCAW (TAD300 już nie). Po drugie, producent podaje znaczące różnice w parametrach obu modeli. Zarówno w przypadku impedancji, czułości, maksymalnej mocy jak i zakresu częstotliwości.

TAD300 jest konstrukcja przeznaczoną do ogólnego zastosowania domowego - świadczy o tym 3-metrowy kabel oraz komplet końcówek jack stereo.

Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH TAD-300


 
NuForce HP-800 - debiut zza wielkiej wody
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 17 grudnia 2012

Amerykański NuForce przedstawił produkcyjny egzemplarz pierwszych w swojej historii słuchawek nausznych.

HP-800 to zamknięte słuchawki wyposażone w przetworniki 40mm, które napędzają magnesy neodymowe. Całość zamknięto w aluminiowej obudowie scalonej z aluminiową ramą. Zdaniem inżynierów NuForce'a takie rozwiązanie pozwala na znaczne zmniejszenie poziomu zniekształceń generowanych przez przetworniki.

Jak większość sprzętu NuForce słuchawki dedykowane są do PC-Audio lub odtwarzaczy przenośnych. Dobitnie świadczą o tym 32-ohmowa impedancja, oraz dodatkowy przewód z końcówką 3,5mm w komplecie.

Czułość ustalono na skromne 91 dB, co jest wartością wystarczająca dla zamkniętej konstrukcji HP-800.

Cena i specyfikacja NuForce HP-800


 
Słuchawki do 200 zl
AktualnośćArtykuł
+ 6
+ 3
piątek, 19 października 2012
Słuchawki z przedziału cenowego 150-200zł to dobra oferta dla osób ceniących sobie mobilność, a zarazem komfort użytkowania i dobrą jakość dźwięku. Poniżej prezentujemy ranking wybranych przez nas słuchawek wraz z ich krótką specyfikacją.

Więcej…

 
Sennheiser PC 323D - 7.1 w słuchawce z USB.
Aktualność
+ 2
+ 1
poniedziałek, 28 maja 2012

Na miłośników słuchawkowego stereo tekst o 7.1 w słuchawce działa jak płachta na byka. Ale oferta Sennheisera to słuchawki dla bardzo szerokiego grona odbiorców - także graczy, którzy ponad audiofilskie brzmienie wyżej stawiają efekty przestrzenne. I to właśnie do nich skierowany jest najnowszy produkt niemieckiego producenta o symbolu, jakiego nie powstydziłby się samochód napędzany dieslem czyli 323D.

Co otrzymujemy za bagatela 500zł? Bardzo dużo. Przede wszystkim, otwartą konstrukcję słuchawek z nausznikami w technologii CircleFlex, która gwarantuje wygodę użytkowania. Do tego świetny patent z regulacją głośności na obudowie prawego nausznika. PC 323D wyposażono w złącze USB, które wyposażono w ultralekką przenosną kartę dźwiękową - stąd 323D zadziałają zawsze bez problemu z dowolnym sprzętem PC. I do tego waga - raptem 230 gram, pomimo tego, że sprzęt posiada wysokiej klasy mikrofon.

Cena i specyfikacja Sennheiser PC 323D

 


 
Sennheiser HD-201 test, recenzja, opinie
Test
+ 22
+ 41
piątek, 11 maja 2012
HD201 to słuchawki świetne i godne polecenia. Stosunek ceny, do jakości uznaję za celujący. Trzy źródła i w każdym słuchawki wypadły bardzo pozytywnie.
Więcej…

 
Audio-Technica ATH-A700X.
Aktualność
+ 1
+ 0
poniedziałek, 13 lutego 2012

ATH-A700x to kolejna nadchodząca nowość od japońskiej Audio-Technici. Potężne 53mm przetworniki z cewkami w technologii CCAW oraz magnesami neodymowymi obiecują świetny audiofilski dźwięk z bogatym, ale zrównoważonym pasmem niskotonowym. Autorski system obiegu powietrza w muszlach czyli Air Damping System zadba o to, aby reprodukcja basu była skoczna, dynamiczna i głęboka. Dodajmy do tego 3D Wing Support Housing, czyli udoskonalny system dopasowania pałąka do głowy, który już teraz jest jednym z najlepszych na rynku. Całość okrasza wysokiej klasy kabel z miedzi OFC. Cena? Powyżej 1.000zł.

 

Specyfikacja i cena Audio-Technica ATH-A700X


 


Strona 6 z 7