Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Arcam Solo Bar

Drukuj PDF
+ 15
+ 0

Solo bar and Solo sub zostały pomyślane jako urządzenia, które mają produkować bezkonkurencyjne brzmienie. Wyjątkowo sztywne, wytrzymałe materiały i staranne metody konstrukcyjne zastosowane w obu głośnikach mają do cna wyeliminować niepożądany rezonans. Celem jest uzyskanie bogatego, pozbawionego zniekształceń dźwięku. Poprzeczka została zatem postawiona wysoko. Czy udało się jej nie strącić? Naszym zdaniem, tak.

 

Arcam Solo Bar

Arcam Solo Bar to bez wątpienia produkt klasy premium. Odtwarzając muzykę, dostarcza dźwięku doskonałej jakości. Siła, dzięki której rozpoznawalny jest Arcam, daje się również usłyszeć w filmach. Wbudowany mikrofon pozwala na automatyczną kalibrację, zaś 3 tryby przetwarzania dźwięku DSP - stereo, film i koncert - dają szerokie możliwości użytkowania.

Arcam Solo Bar

Przechodzac do funkcjonalności, znajdziemy tu aż 4 wejścia HDMI i 1 takie wyjście. Wszystkie obsługują ARC (Audio Return Channel) oraz skalowanie obrazu do jakości 4K. Soundbar bez problemu odtworzy najwyższej jakości dźwięk cyfrowy w nowoczesnych formatach, dzięki kodowaniu Dolby True-HD oraz DTS-HD. Pojedyncze wejścia koaksjalne i optyczne pozwalają na podłączenie źródeł bez HDMI. Za odtwarzanie muzyki z różnorodnych odtwarzaczy przenośnych odpowiada wejście 3.5mm AUX. W Solo Bar znajdziemy też wejście USB, jednak ono służy tylko do serwisowania i aktualizacji oprogramowania. Na próżno zaś szukać w nim złącza słuchawkowego.

Urządzenie wyposażono w Bluetooth z apt-X, co zapewnia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki w dobrej jakości. Solo Bar posiada również nadajnik Bluetooth. Można więc kombinować z podłączeniem, np. wysyłając dźwięk z telefonu do soundbara, a potem do słuchawek Bluetooth. Zabawka, ale ciekawa.

Arcam Solo Bar

Zamiast zwyczajowego plastiku, Arcam wykorzystał do konstrukcji aluminium. Celem było wyeliminowanie rezonansów. Sztywna obudowa otwacza 6 przetworników: 4 4-calowe, które dzielą się pomiędzy sobą niskim i średnim pasmem oraz 2 1-calowe wysokotonówki. Oferują one łączną moc RMS w wysokości 100W.

Jeżeli w zestawie brakuje mocnego uderzenia z dołu, Arcam zaprojektował subwoofer o nazwie Solo Sub. 10-calowy głośnik skierowany w dół dostarcza potężnego brzmienia o mocy, bagatela, 300W. Może być wykorzystywany również w innych zestawach, choć niewątpliwie powstał z myślą o podłączeniu go do Solo Bara. Można go podłączać zarówno przewodowo, jak i przez Bluetooth.

Obsługa soundbara może przebiegać dwutorowo - za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub darmowej aplikacji dla Androida i urządzeń Apple.

Cena i specyfikacja Arcam Solo Bar w sklepie RMS.pl

Cena i specyfikacja Arcam Solo Sub w sklepie RMS.pl

Arcam Solo Bar

   Tagi

Tematy pokrewne :

» JBL BassPro Micro

Ultrakompaktowy subwoofer, który będzie odpowiedni nawet dla właścicieli niewielkich aut o ograniczonej powierzchni bagażnika? Rozwiązaniem może być najnowszy model z...

» Sonos PlayBase

Sonos wprowadza do oferty kolejne urządzenie z przedrostkiem Play w nazwie. Tym razem mamy do czynienia z niecodziennym soundbarem. Niecodzienny, bo odchodzi od ogólnie...

» Polk Audio MagniFi Mini

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk  Audio,   wprowadza   do   sprzedaży soundbar MagniFi Mini.

» Harman Kardon SB20

Harman Kardon wprowadza do swojej oferty nowy produkt z kategorii kina domowego: budżetowy system soundbar z Bluetooth z bezprzewodowym subwooferem.

» Arcam rPhono

rPhono to kolejne po rPlay urządzenie rozszerzające serię rSeries Arcama. Przedwzmacniacz ten został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu wbudowanego...

» Onkyo LS7200

Onkyo zapowiada premierę systemu kina domowego LS7200, który świetnie sprawdzi się nie tylko przy oglądaniu filmów czy telewizji, ale także przy słuchaniu muzyki....

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież