Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Cambridge Audio TV5 - test, recenzja, opinie

Drukuj PDF
+ 19
+ 0

Głośniki typu soundbase nie są zbyt zróżnicowane pod względem kształtu, ale w kwestii wielkości, już tak. Cambridge Audio jest teraz drugim (po Cantonie i jego DM 75) producentem, wypuszczającym na rynek ogromną wersję soundbase dedykowaną dla "większych" telewizorów.

Zapraszamy do przeczytania tłumaczenia recenzji Cambridge Audio TV5, która pojawiła się w portalu What Hi-Fi?

Cambridge Audio TV5 - test, recenzja, opinie

TV5 to większa wersja modelu TV2, który w swoim czasie zdobył rekomendację naszego portalu. Nie trzeba było wiele, by zrozumieć, że wyższa cena TV5 to rozsądnie wydane pieniądze. Bogate, pełnokrwiste brzmienie charakteryzuje się dobrym balansem oraz odpowiednim poziomem czystości, subtelności i dynamiki. W porównaniu do TV2, TV5 zyskał dodatkowy woofer. Pozwala on osiągnąć większą skalę brzmienia oraz, w pewnym sensie, dodaje mu mocy.

Eksplozje są dobrze kontrolowane i nie brakuje im energii. Gładka, bogata prezentacja basu dodaje całości brzmienia solidny fundament, i to w pełnym paśmie. Zarówno wystrzały, jak i dialogi brzmią pewnie, ale nigdy przesadnie. Dzięki temu TV5 słucha się z przyjemnością nawet na wyższych poziomach głośności.

Cambridge Audio TV5 - test, recenzja, opinie

Muskulatura głośnika nie sprawia, że traci on na kontroli czy subtelności. Delikatniejsze detale są obecne obok energicznej, mocnej akcji, rozszerzając całkowite doświadczenie dźwięku.

Minimalistyczne wzornictwo nie przykuwa uwagi, jest za to bardzo praktyczne. Budowa TV5 jest wyjątkowo solidna. Bez obaw można na nim umieścić solidny telewizor. I jedna uwaga - naszym zdaniem obok dobrze spełniającej swoje zadanie diody LED informującej o źródle, nie zaszkodziłby prosty wyświetlacz tekstowy.

Cambridge Audio TV5 - test, recenzja, opinie

TV5 robi dokładnie to, co do niego należy. To rozsądne rozszerzenie oferty marki, szczególnie że niewiele jest porządnych głośników typu soundbase w klasie budżetowej. To świetna propozycja dla każdego, kto chciałby uczynić pierwszy krok na drodze rozwoju brzmienia swojego telewizora - nie tylko dla posiadaczy potężnych ekranów.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio TV5 w sklepie RMS.pl


Pełen tekst recenzji w portalu What Hi-Fi?

Cambridge Audio TV5 - test, recenzja, opinie

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Cambridge Audio 4KUHD

Odtwarzacze Blu-ray zdecydowanie przechodzą swój złoty wiek, na co wskazuje liczba ukazujących się na rynku nowych modeli. Tym razem przybliżamy nowość od...

» Sonos PlayBase

Sonos wprowadza do oferty kolejne urządzenie z przedrostkiem Play w nazwie. Tym razem mamy do czynienia z niecodziennym soundbarem. Niecodzienny, bo odchodzi od ogólnie...

» Polk Audio MagniFi Mini

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk  Audio,   wprowadza   do   sprzedaży soundbar MagniFi Mini.

» Harman Kardon SB20

Harman Kardon wprowadza do swojej oferty nowy produkt z kategorii kina domowego: budżetowy system soundbar z Bluetooth z bezprzewodowym subwooferem.

» Onkyo LS7200

Onkyo zapowiada premierę systemu kina domowego LS7200, który świetnie sprawdzi się nie tylko przy oglądaniu filmów czy telewizji, ale także przy słuchaniu muzyki....

» JBL SB450

Kto, jeśli nie koncern HARMAN, może iść w pierwszym szeregu za najnowszymi trendami? JBL poinformował o wprowadzeniu do oferty pierwszego soundbara zaprojektowanego do...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież