Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Soundbary
Yamaha YAS-201 - soundbar po japońsku
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 6
+ 0
piątek, 30 listopada 2012

Yamaha proponuje kolejne proste kino domowe dla mniej wymagających użytkowników.

YAS-201 to zestaw składający się z listwy grającej oraz bezprzewodowego subwoofera. Listwa posiada jedynie dwa głośniki, każdy o mocy 30W i poziomie zniekształceń 10% THD. Bezprzewodowy subwoofer posiada moc 50W RMS oraz głośnik niskotonowy o rozmiarze 16-centymetrów.

Ponadto soundbar został wyposażony w prosty przetwornik cyfrowo-analogowy z dwoma wejściami optycznymi. Yamaha chwali się także zastosowaniem kilku technologii poprawiających brzmienie zestawu: Clear Voice oraz UniVolume.

 

Cena i specyfikacja Yamaha YAS-201


 
Microlab MD220 - soundbar za 80zł
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 0
wtorek, 20 listopada 2012

Microlab do tej pory znany z produkcji niezłej klasy głośników komputerowych mocno obniżył loty.

Tym razem dalekowschodni producent zapowiada wejście na rynek mikroskopijnego przenośnego soundbara MD220 w mikroskopijnej cenie 80zł. MD220 nie posiada wejść cyfrowych - jedynie uniwersalne złącze 3.5mm minijack aux. Moc nie powala - to skromne 2W RMS, ale i tak zapewne przebije dźwięk z dowolnego smartfonu lub przenośnej konsoli.

 


 
Energy Power Bar - nowe soundbary tuż tuż.
Aktualność
+ 1
+ 0
czwartek, 04 października 2012

Energy wprowadza nowe listwy grające sprzęgnięte z bezprzewodowym subwooferem.

Dwudrożny soundbar w prostszej wersji wyposażono w dwie kopułki wysokotonowe oraz trzy głośniki średniotonowe. Postarano się także o wbudowane prostego przetwornika cyfrowo-analogowego (bez DSP), na co wskazuje cyfrowe wejście optyczne. W wersji bogatszej ta sama dwudrożna konstrukcja została wyposażona w dodatkowy głośnik średniotonowy - stąd legitymuje się lepszym zakresem przetwarzania dźwięku (już od 40 Hz).

Jeśli chodzi o subwoofer to również występuje w dwóch wersjach - z głośnikiem 8-calowym oraz 10-calowym. Mniejsza wersja posiada maksymalną moc chwilową 200W, zaś większa o 50W więcej. Producent nie podał mocy RMS w przypadku subwooferów.

Cena soundbarów zaczynają się  1499 pln

 

 


 
Kino domowe soundbar - Roth Sub-Zero.
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 5
+ 0
piątek, 15 czerwca 2012

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego kina domowego od znanego i cenionego audiofilskiego producenta kolumn głośnikowych Roth Audio. Sub-Zero wykorzystuje całe doświadczenie producenta wypracowane podczas projektowania niezwykle popularnej w Polsce serii kolumn hi-fi Roth OLi. Dodajmy do tego wzmacniacz w technologii Class HD, w której powstają także wzmacniacze do znakomitych subwooferów Velodyne - podstawowy model jest dwukrotnie droższy od Roth Sub-Zero.

Sub-Zero posiada własny przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem optycznym, co pozwala na znaczną poprawę dźwięku w stosunku do standardowej elektroniki na pokładzie telewizora.

Na tle konkurencyjnych produktów od popularnych producentów Sub-Zero wyróżnia się luksusowym wykonaniem oraz rewelacyjną jakością dźwięku. W przeciwieństwie do innych producentów Roth Audio wypuszcza nowe produkty w dużych odstępach czasowych, co pozwala na ich drobiazgowe dopracowanie pod kątem akustyki i doboru materiałów.

Świadczy o tym także wyższa niż u konkurentów cena, która sprawia, że nie jest to produkt skierowany do masowego odbiorcy. Sub-Zero warto połączyć z dobrej klasy telewizorem, tak aby cieszyć się prawdziwym kinem domowym - czyli zarówno obrazem i dźwiękiem najwyższej klasy.

Cena i specyfikacja Roth Audio Sub-Zero

 


 
10 najlepszych soundbarów wg Techradar!
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 20 września 2011
Techradar.com, który ściśle współpracuje z Hi-Fi Choice & Home Cinema zaprezentował 10 najlepszych zdaniem Redakcji soundbarów do telewizorów HD. Obok popularnych producentów takich jak Samsung, Philips czy Pioneer oraz bardziej renomowanych takich jak Yamaha Redakcja wymienia także Roth Bar 1. Szczególną uwagę zwrócono na wyjątkowo elegancki wygląd Bar 1 oraz znakomitej jakości bezprzewodowy subwoofer.

 


Strona 7 z 7