Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Soundbary
Soundbar - jaki? Ranking.
Artykuł
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 10
+ 0
wtorek, 30 kwietnia 2013
Co spowodowało wzrost sprzedaży soundbarów, czy warto kupić taki zestaw oraz jakie są pomiędzy nimi różnice? Na powyższe pytania odpowiemy w artykule.
Więcej…

 
Sonos Playbar - listwa głośnikowa 3.0, 3.1 a nawet...
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 7
+ 1
środa, 13 lutego 2013

Sonos wprowadził do swojej oferty pierwszy produkt dedykowany do kina domowego - soundbar z opcją przesyłu bezprzewodowego.

Po pierwsze, Playbar wymaga podłączenia do telewizora za pomocą tradycyjnego kabla optycznego. Podobnie jak do gniazdka z prądem.

Po drugie, posiada moduł do bezprzewodowej łączności, który pozwala odbierać i przesyłać sygnał audio do subwoofera oraz aktywnego głośnika PLAY:3. Co razem pozwala stworzyć system 3.1 lub 5.1.

Dlaczego 3.1 z subwooferem? Ponieważ Playbar posiada na pokładzie komplet 6 głośników średniotonowych oraz 3 wysokotonowych, po 3 na każdą sekcję - lewą, prawą oraz centralną. Całość napędza wzmacniacz impulsowy w klasie D.

Cena jednak nie będzie niska, i prawdopodobnie zamknie się w kwocie 3000zł

 


 
Trzykrotny wzrost sprzedaży bezprzewodowych głośn...
Aktualność
+ 5
+ 0
środa, 13 lutego 2013

Grupa NPD, jedna z największych światowych firm badawczych w dziedzinie nowoczesnych technologii opublikowała raport, który wskazuje kierunek zmian w branży audio-video.

Po pierwsze, sprzedaż bezprzewodowych głośników z bluetooth lub wi-fi wzrosła trzykrotnie rok do roku. Rynek bezprzewodowych słuchawek urósł o 34%.

Ponadto więcej niż jedna czwarta sprzedanych soundbarów miała funkcjonalność Bluetooth. To wzrost o 22% w stosunku do roku 2011.


Zobacz listę głośników z Bluetooth

Zobacz listę słuchawek z Bluetooth 
Yamaha YAS-201 - soundbar po japońsku
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 6
+ 0
piątek, 30 listopada 2012

Yamaha proponuje kolejne proste kino domowe dla mniej wymagających użytkowników.

YAS-201 to zestaw składający się z listwy grającej oraz bezprzewodowego subwoofera. Listwa posiada jedynie dwa głośniki, każdy o mocy 30W i poziomie zniekształceń 10% THD. Bezprzewodowy subwoofer posiada moc 50W RMS oraz głośnik niskotonowy o rozmiarze 16-centymetrów.

Ponadto soundbar został wyposażony w prosty przetwornik cyfrowo-analogowy z dwoma wejściami optycznymi. Yamaha chwali się także zastosowaniem kilku technologii poprawiających brzmienie zestawu: Clear Voice oraz UniVolume.

 

Cena i specyfikacja Yamaha YAS-201


 
Microlab MD220 - soundbar za 80zł
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 0
wtorek, 20 listopada 2012

Microlab do tej pory znany z produkcji niezłej klasy głośników komputerowych mocno obniżył loty.

Tym razem dalekowschodni producent zapowiada wejście na rynek mikroskopijnego przenośnego soundbara MD220 w mikroskopijnej cenie 80zł. MD220 nie posiada wejść cyfrowych - jedynie uniwersalne złącze 3.5mm minijack aux. Moc nie powala - to skromne 2W RMS, ale i tak zapewne przebije dźwięk z dowolnego smartfonu lub przenośnej konsoli.

 


 
Energy Power Bar - nowe soundbary tuż tuż.
Aktualność
+ 1
+ 0
czwartek, 04 października 2012

Energy wprowadza nowe listwy grające sprzęgnięte z bezprzewodowym subwooferem.

Dwudrożny soundbar w prostszej wersji wyposażono w dwie kopułki wysokotonowe oraz trzy głośniki średniotonowe. Postarano się także o wbudowane prostego przetwornika cyfrowo-analogowego (bez DSP), na co wskazuje cyfrowe wejście optyczne. W wersji bogatszej ta sama dwudrożna konstrukcja została wyposażona w dodatkowy głośnik średniotonowy - stąd legitymuje się lepszym zakresem przetwarzania dźwięku (już od 40 Hz).

Jeśli chodzi o subwoofer to również występuje w dwóch wersjach - z głośnikiem 8-calowym oraz 10-calowym. Mniejsza wersja posiada maksymalną moc chwilową 200W, zaś większa o 50W więcej. Producent nie podał mocy RMS w przypadku subwooferów.

Cena soundbarów zaczynają się  1499 pln

 

 


 


Strona 7 z 8