Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.
Stacje dokujące
Głośnik do telefonu - JBL Flip i Micro Wireless
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 10 października 2012

Nowe produkty JBLa stawiają sprawę jasno - nie tylko w Polsce pojawił się spora grupa nastolatków, która słucha muzyki prosto z telefonu i często w większej liczbie. Micro Wireless i Flip to przenośne głośniczki z akumulatorem, zdolne do pracy bez ładowania nawet do 6 godzin. W obu przypadkach postawiono na przetwornik 40mm, który chociaż bardziej pasuje do słuchawek, to gwarantuje minimalny pobór mocy. W przypadku Flipa, mamy pełne stereo, czyli 2x5W RMS. Micro to pojedynczy głośnik o mniejszej mocy 3W RMS. W obu przypadkach poza łącznością Bluetooth JBL dołączył klasyczne wejście 3.5mm mini-jack AUX. To dobra wiadomość - skorzystanie z klasycznego kabla na pewno przyczyni się do dłuższej pracy zarówno smartfona jak i samego aktywnego głośnika. JBL Flip to całkiem zaawansowane urządzenie. Poza mocniejszym głośnikami i cyfrowym procesorem DSP posiada wbudowany mikrofon, pozwala więc na swobodną rozmowę np w aucie lub w biurze. Dodatkowo Flip występuje w dwóch wersjach - czarnej i białej.

Cena i specyfikacja JBL Flip

Cena i specyfikacja Micro Wireless

 


 
Stacja dokująca iPad - JBL OnBeat aWake i Venue.
Aktualność
+ 3
+ 0
wtorek, 09 października 2012

Nie bez przyczyny w prezentacji nowego iPhona 5 uczestniczyła stacja dokująca właśnie od JBLa.

Amerykański producent, który należy do koncernu Harmana zasypuje rynek stacjami dokującymi do produktów Apple. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - nic innego na rynku nie gra równie dobrze, stąd popyt na produkty JBLa wciąż rośnie. Teraz Amerykanie poszerzają ofertę stacji dokujących dedykowanych przede wszystkim do iPada.

OnBeat aWake to stacja zaprojektowana pod kątem uprzyjemnienia porannej pobudki. Stąd zaawansowana konfiguracja budzika oraz dedykowana aplikacja do obsługi biblioteki z cyfrowa muzyką. Przyzwoita moc 6.5W RMS na kanał w zupełności wystarczy, aby obudzić nawet najbardziej zaspanych. Znając możliwości JBLa, basowe uderzenie aWake'a sprawnie poderwie na nogi nawet po ciężkiej nocy.

OnBeat Venue to dużo bardziej zaawansowany sprzęt. Różnice kryją się przede wszystkim w możliwościach dźwiękowych. Tutaj mamy moc 2x15W RMS, co z powodzeniem pozwoli nagłośnić niewielkie pomieszczenie, a przynajmniej otoczenie wokół miejsca pracy. Do tego JBL dodaje darmową aplikację MusicFlow do zarządzania muzyczną bazą danych oraz zaawansowany equalizer. Stąd też płynie wniosek, że Venue posiada wbudowany procesor DSP.

Obie stacje dokujące poza obsługą iPada, iPhona oraz iPoda posiadają moduł Bluetooth z technologią Harman TrueStream, który pozwala przesyłać muzykę z dowolnego smartfona z Bluetooth.

Cena i specyfikacja JBL OnBeat aWake

Cena i specyfikacja JBL OnBeat Venue


 
JBL Soundfly BT - latający dźwięk od Harmana.
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 02 października 2012

Coraz więcej firm bardzo odważnie wdziera się na teren przeznaczony dotychczas dla produktów Sonosa.

Niedawno prezentowaliśmy przenośną stację dokującą dla smartfonów z Bluetooth - Roth SOF-a. A teraz JBL ogłosił rozpoczęcie produkcji głośnika Bluetooth wpinanego wprost do gniazdka elektrycznego! A to już zaczątek prostego systemu multiroom - wystarczy zakupić kilka takich głośników. Dodajmy, że producent od razu wypuścił aplikację sterującą dla smartfonów z systemem Android. Poza funkcją katalogowania i odtwarzacznia aplikacja posiada equalizer, który pozwala sterować wbudowanym w głośnik cyfrowym procesorem dźwięku!

Jakby tego było mało, Soundfly BT może pracować na baterii akumulatorowej. Dysponuje przy tym mocą 2x10W RMS. I to wszystko w cenie 749zł!

Cena i specyfikacja JBL Soundfly BT

 


 
Nokia i Harman razem pod rękę.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 0
+ 0
środa, 26 września 2012

Trzeba przyznać, że to nietypowy mariaż.

Dwaj giganci, jeden z Finlandii, drugi z Connecticut w USA ogłosiły światu pierwsze efekty swojej współpracy - JBL PlayUp. PlayUP to niewielkie przenośne głośniki z łącznością bezprzewodową NFC i Bluetooth oraz autonomicznym zasilaniem (z pomocą wbudowanego akumulatorka). Do tego mierzy raptem 12cm, a waży sporo mniej niż 1 kilogram. Niewielka moc 3W RMS pozwala mu na 10 godzin ciągłej pracy i do przy włączonym module Bluetooth Apt-X oraz procesorze dźwięku DSP.

W przeciwieństwie do klasycznych głośników PlayUpa najlepiej postawić na środku pomieszczenia, gdyż został wyposażony w system dźwięku 360 stopni.

 


 
Roth Audio SOF-a - przenośny głośnik hi-fi Blueto...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 17 września 2012

Wielu użytkowników smartfonów chciałoby korzystać ze swojej muzyki nie tylko w słuchawkach.

Stąd spora popularność stacji dokujących. Jednak większość z nich jest droga i niestety stacjonarna. Z drugiej strony mamy zestawy głośnomówiące do aut, jednak nie radzą sobie one kompletnie z odtwarzaniem muzyki. Wszystkie to problemy rozwiązuje nowy produkt Roth Audio - SOF-a.

Bezstratna łączność bezprzewodowa Bluetooth oraz wysokiej klasy głośniki hi-fi to gwarancja dobrej jakości dźwięku. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów, zaś wbudowany akumulator z ładowaniem przez USB rozwiązuje problem mobilności - w aucie, w biurze, czy też w domu. Do tego stylowy wygląd w uniwersalnej czerni. SOF-a od razu stała się przebojem wśród posiadaczy smartfonów w UK.

Bo każdy smartfon zasługuje na wygodną i dobrze nagłośnioną sofę.

Cena i specyfikacja Roth SOF-a

 


 
JBL OnBeat - kolejny dock do Apple od Harmana
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 29 marca 2011
OnBeat to nowy dok, który jest zdolny obsłużyć dowolne przenośne urządzenie produkcji Apple - iPada, iPoda, iPhone'a. Stację wyposażono w dwa głośniki o mocy 7.5W ze wzmacniaczem oraz procesorem DSP, który dba o prawidłową ekspozycję sceny muzycznej. Naturalnie, Harman zadbał o komplet wejść i wyjść, od jacka 3.5mm, aż po USB. Cena to ok 150 funtów w UK.

 


Strona 2 z 2