Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Aktualności
Sprzedaż gramofonów i płyt winylowych w USA - wzr...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 0
+ 0
poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Na portalu Stereophile.com pojawił się tekst mówiący o statystykach sprzedaży gramofonowych i płyt winylowych w Stanach Zjednoczonych ciągu ostatnich jedenastu lat. Wiedzieliśmy, że w ostatnich latach nastąpił wielki powrót czarnej płyty. Nie podejrzewaliśmy jednak, że pik sprzedażowy był tak wyraźny – w 2015 roku sprzedało się ponad dwudziestokrotnie więcej gramofonów, niż w 2014!

Więcej…

 
Pro-Ject The Classic
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 0
+ 0
poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Jednym z laureatów niedawno rozdanych nagród EISA jest gramofon austriackiego Pro-Jecta, The Classic. To jeden z nowszych produktów na rynku. Po raz pierwszy zaprezentowany został na majowych targach High End Show w Monachium, a chwilę potem firma wprowadziła go do sprzedaży.

Więcej…

 
EISA 2016/2017 rozdane!
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 1
+ 0
środa, 17 sierpnia 2016

Jak co roku, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association, w skrócie EISA) przyznało swoje odznaczenia kilkudziesięciu produktom. W tegorocznej edycji nagrody „rozbito” na sześć kategorii. Nas interesuje przede wszystkim jedna z nich – rzecz jasna, Hi-Fi.

Więcej…

 
Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 1
+ 0
piątek, 12 sierpnia 2016

Pro-Ject zaskoczył wprowadzeniem do sprzedaży urządzenia Vinyl Cleaner VC-S. Jak łatwo się domyślić, chodzi o myjkę do płyt gramofonowych. Nie byłoby w tym nic wartego szczególnej uwagi gdyby nie fakt, że myjka waży 10,5kg i kosztuje niemal dwa tysiące złotych.

Więcej…

 
Polk Audio TSx – od teraz taniej o 15 procent!
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 0
+ 0
czwartek, 11 sierpnia 2016

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki Polk Audio, która jest największym udziałowcem amerykańskiego rynku kolumn hi-fi, informuje o obniżce cen na najlepiej sprzedającą się dotychczas w Polsce serię kolumn o symbolu TSx.

Więcej…

 
80 milionów płyt winylowym w 2016 roku - będzie r...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 2
+ 0
wtorek, 09 sierpnia 2016

Ostatnie badania rynku muzycznego mówiły bardzo wprost – moda na słuchanie płyt gramofonowych zatacza coraz szersze kręgi. Statystyki sprzedawanych winyli idą w górę. Nie sądziliśmy jednak, że popyt jest tak duży. Portal Analog Planet opublikował szacunkowe dane na temat produkcji płyt winylowych. Przewiduje się, że tylko w bieżącym roku ma zostać wytłoczonych 80.000.000 płyt. Słownie: osiemdziesiąt milionów.

Więcej…

 


Strona 9 z 113