Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Jak działa głośnik tubowy?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
czwartek, 10 marca 2016

Głośniki tubowe w przemyśle audio stosowane są od wielu lat. Wystarczy przypomnieć sobie stare, klasyczne gramofony wyposażone w złote, artystycznie wykonane tuby. W nieco inny sposób, przystosowany do własnych potrzeb, wykorzystuje tę technologię amerykański i Klipsch – znamy przecież charakterystyczne tuby, montowane w ich kolumnach od lat. Oprócz kolumn ze średniej półki, głośniki tubowe wykorzystywane są również w hi-endowych JBL Everest, których cena daleko przekracza 100 tysięcy złotych. Dlaczego jedni z największych producentów kolumn głośnikowych zdecydowali się na takie rozwiązanie? Jakie przynosi to korzyści? Dziś postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Więcej…

 
Chcesz słuchać dobrze brzmiącej muzyki? Najpierw ...
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 0
środa, 17 lutego 2016

W audio – i nie tylko w audio – nie zawsze więcej znaczy lepiej. Czasem znaczącą poprawę dźwięku da się zauważyć po ograniczeniu ilości... dźwięków w otoczeniu. Steve Guttenberg z portalu CNET opublikował artykuł, w którym opowiada, jak pół godziny ciszy przed odsłuchem wpłynęło na jego doświadczenie. Okazuje się, że słychać różnicę.

Więcej…

 
MQA (Master Quality Authenticated) i TIDAL - nowy fo...
AktualnośćArtykuł
+ 1
+ 0
wtorek, 08 grudnia 2015

W ciągu 7 miesięcy działania TIDAL zdobył pozycję niekwestionowanego lidera wśród serwisów strumieniowych pod względem klasy brzmienia. Obecny pakiet HiFi oferuje bezstratną jakość muzyki, utrzymującą się na poziomie płyty CD, co daje dość dużą przewagę nad konkurentami. Okazuje się, że najlepsze dopiero przed nami. TIDAL ogłosił, że w 2016 planuje rozbudowę możliwości przez wprowadzenie najnowszej technologii streamingowej MQA (Master Quality Authenticated).

Więcej…

 
Garaż audio - opis instalacji
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 9
+ 0
wtorek, 29 września 2015

W jedną z wrześniowych sobót odwiedziliśmy znajomego audiofila, aby posłuchać, obejrzeć i porozmawiać o jego sali odsłuchowej – efekcie kilkuletnich poszukiwań wyjątkowego brzmienia. Kiedyś był to niewykorzystywany garaż, dziś... Zobaczcie Państwo sami. Zapraszamy do lektury tekstu, który – jak mamy nadzieję – może być inspiracją i okazją do czerpania z doświadczeń prawdziwego pasjonata audio.

Więcej…

 
Pierwsze kroki po zakupie sprzętu audio-video
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 8
+ 0
czwartek, 17 września 2015

Przed tygodniem opublikowaliśmy artykuł poświęcony czynnościom, które naszym zdaniem należy wykonać przed zakupem sprzętu audio-video. Dziś zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią poradnika, dotyczącą pierwszych kroków już po zakupie. Na co należy zwrócić uwagę, aby nowy sprzęt mógł odtwarzać dźwięk z doskonałą jakością?

Więcej…

 
Pierwsze kroki przed zakupem sprzętu audio-video
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 10
+ 0
czwartek, 10 września 2015

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu audio-video? Czy warto modernizować stare systemy, dokupując do nich nowe elementy? Co jest niebezpieczeństwem, na które wielu Klientów powinno zwrócić uwagę? Tymi kwestiami zajmiemy się w poniższym artykule.

Więcej…

 


Strona 1 z 8