Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Apple Music już po prezentacji. Rewolucja?
AktualnośćArtykuł
+ 6
+ 0
czwartek, 11 czerwca 2015

W San Francisco trwa właśnie coroczna konferencja Apple, WWDC (Worldwide Developers Conference). Zaprezentowano tam długo zapowiadaną usługę streamingową giganta z Cupertino: Apple Music. Czy warto było czekać? O tym przekonamy się pod koniec września, kiedy nowy serwis wejdzie do powszechnego użytku. Tymczasem krótka prezentacja na RMS.pl.

Więcej…

 
Po raz pierwszy w historii streaming bardziej dochod...
AktualnośćArtykuł
+ 9
+ 0
piątek, 15 maja 2015

Warner Music Group opublikowała swój wynik finansowy z drugiego kwartału 2015. Po raz pierwszy w historii dochód ze streamingu przewyższył dochód pochodzący z pobierania plików. Co ciekawe, zauważono również wzrost sprzedaży nośników fizycznych.

Więcej…

 
Koniec z darmowym strumieniowaniem muzyki? Agresywna...
AktualnośćArtykuł
+ 10
+ 0
środa, 06 maja 2015

W czerwcu, podczas Światowej Konferencji Developerów Apple, ma wystartować serwis strumieniujący amerykańskiego giganta. Serwis What Hi-Fi pisze o zamieszaniu związanym z tym wydarzeniem. Według tych informacji, Apple ma wywierać nacisk na inne serwisy - jak Spotify i Youtube - w celu zakończenia darmowego udostępniania muzyki. Ma to oczyścić rynek, przygotowując potencjalnych klientów nowej usługi.

Więcej…

 
TIDAL - miesiąc po premierze
AktualnośćArtykuł
+ 11
+ 0
wtorek, 28 kwietnia 2015

Od hucznej premiery nowego serwisu streamingowego Tidal minęły 4 tygodnie. Pod koniec marca w Nowym Jorku odbyło się uroczyste otwarcie nowej usługi, w której udział wzięły takie gwiazdy muzycznego show businessu, jak Madonna, Jack White, czy Alicia Keys. W czasie tego miesiąca serwis zdobył około 270.000 subskrybentów. Jak każde pojawienie się nowego gracza na rynku, również start Tidala wywołał dużą ilość bardzo różnych opinii.

Więcej…

 
Gwałtowny spadek sprzedaży płyt CD w USA
AktualnośćArtykuł
+ 11
+ 0
poniedziałek, 20 kwietnia 2015

MBW i agencja badawcza Nielsen Audience Measurement opublikowały wykres prezentujący sprzedaż albumów CD w USA w przeciągu lat 2004-2014. Na przestrzeni tych 10-ciu lat sprzedaż krążków spadła niemal 5-krotnie.

Więcej…

 
TIDAL - nowa fala streamingu Hi-Fi. 2 dni po premier...
AktualnośćArtykuł
+ 13
+ 0
środa, 01 kwietnia 2015

W poniedziałkowy wieczór w Nowym Jorku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego serwisu muzycznego, oferującego strumieniowe przesyłanie bezstratnej muzyki - hucznie zapowiadanego Tidal. Impreza odbyła się z niesamowitym przepychem. Padały słowa (poparte czynami) o nowej erze w historii muzyki, potwierdzone podpisami śmietanki amerykańskiego show businessu. Balon z napisem Tidal dopiero wzniósł się nad ziemię, a już jest bardzo solidnie napompowany. I mierzy wysoko.

Przypatrzmy się, jak startował.

Więcej…

 


Strona 3 z 8