Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Wzmacniacze stereo - budowa i klasy
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 1
+ 0
piątek, 03 lutego 2012
Każdy sygnał muzyczny, jeżeli chcemy go słuchać przez głośniki, musi być wzmocniony. Wzmocnienie odbywa się we wzmacniaczach mocy, których parametry w znacznym stopniu decydują o jakości dźwięku wydobywającego się z kolumn.
Więcej…

 
Wzmacniacze stereo - podstawowe parametry
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 1
+ 0
piątek, 03 lutego 2012
Jest wiele parametrów opisujących wzmacniacz. Jedne są ważniejsze z punktu widzenia słuchającego (np. poziom zniekształceń), inne są ważne dla właściwego dopasowania innych elementów zestawu audio, a jeszcze inne są ważne dla konstruktorów. Teraz omówię te, które spotykamy w danych technicznych wzmacniacza.
Więcej…

 
Budowa kolumn głośnikowych
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 15
+ 0
czwartek, 02 lutego 2012
Głośniki są niezbędnym elementem toru akustycznego. Od ich jakości zależy jakość dźwięku. Niektórzy mówią, iż jest ot najważniejszy element toru, bowiem ze względu na wysoką jakość elektroniki, różnice pomiędzy poszczególnymi wzmacniaczami czy odtwarzaczami CD są mniejsze niż pomiędzy różnymi kolumnami.
Więcej…

 
Listwy sieciowe audio i kondycjonery sieciowe
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
wtorek, 31 stycznia 2012
Nasze zestawy audio czy kina domowego są zasilane prądem przemiennym z sieci elektroenergetycznej. Wg norm w Europie domowa sieć powinna mieć nominalne napięcie 220 lub 230 V (+/-10%) i przebieg sinusoidalny o częstotliwości 50 Hz. Niestety tak nie jest. Duże obciążenie często powoduje znaczny spadek napięcia, a sinusoida nie przypomina już sinusoidy. Rozliczne urządzenia wytwarzają wiele zakłóceń, które rozprzestrzeniają się po przewodach na mniejszą lub większą odległość. Zakłócenia mogą być również wypromieniowywane w postaci fal elektromagnetycznych oddziałujących bezpośrednio na anteny odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych lub indukujących się w przewodach sieci energetycznej.
Więcej…

 
Nagrywanie CD-Audio
Artykuł
+ 2
+ 0
wtorek, 31 stycznia 2012
Dziś praktycznie każdy może nagrać płytę kompaktową w formacie CD.
Więcej…

 
Odtwarzacze CD
Artykuł
+ 1
+ 0
wtorek, 31 stycznia 2012
Compact Disc - płyta kompaktowa - srebrzysty krążek o średnicy 12 cm (czasem 8 cm), i grubości 1.2 mm zrobił oszałamiającą karierę. Została zaprezentowana przez firmy Philips i Sony w roku 1981, na Japońskich Targach Muzycznych jako następca starzejącej się płyty winylowej.
Więcej…

 


Strona 6 z 8