Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Kalibracja wkładki gramofonowej.
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 5
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Baza danych wkładek gramofonowych zawiera dane techniczne dla wybranej wkładki gramofonowej, nawet tych wycofanych serii, wszystkie marki od Audio-Technica, Ortofon oraz Shure do Koetsu i Ikeda. Wystarczy wpisać odpowiednie kryteria z poniższych opcji i nacisnąć "Search" aby zobaczyć wyniki. Można wprowadzić dowolną kombinację warunków aby zawęzić wyszukiwanie.
Więcej…

 
Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 44
+ 8
wtorek, 14 grudnia 2010
Przez ostanie lata czarna płyta winylowa i gramofony przeżywają prawdziwy renesans. Powrót do technologii sprzed kilkudziesięciu lat zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej jakości jaką może zaoferować ten standard. Analogowy dźwięk zapisany w rowku płyty wraz z dobrej jakości sprzętem gwarantuję brzmienie bardziej naturalne niż zakodowany dźwięk cyfrowy na płycie CD. Wiele nowych nagrań jest realizowanych przez wydawców na płycie winylowej. Rynek jest pełen nowych i używanych płyt. Wychodząc naprzeciw postanowiliśmy stworzyć mini bazę wiedzy na temat gramofonów oraz najważniejszych elementów zestawu do odtwarzania płyt.
Więcej…

 
Co oznacza moc RMS?
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 6
+ 0
środa, 15 sierpnia 2007
RMS z ang. Root Mean Square

Jest to statystyczna miara sygnału okresowo zmiennego (najczęściej dotyczy wielkości elektrycznych prądu i napięcia). Z matematyki "średnia kwadratowa" jest miarą używaną w różnych dziedzinach, w tym w inżynierii elektrycznej (najbardziej znane zastosowanie miary RMS to dziedzina wzmacniaczy sygnału).
Więcej…

 


Strona 8 z 8