Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Jak dopasować kolumny (głośniki) do wzmacniacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 13
+ 0
czwartek, 03 września 2015

Wzmacniacz stereo i kolumny głośnikowe są podstawowym zestawem audio dla wielu pasjonatów muzyki w dobrej jakości. Rynek w obu segmentach jest dziś bardzo szeroki – a logiczne jest, że kupno pierwszego lepszego wzmacniacza i pierwszych lepszych kolumn, byle mieściły się w budżecie, nie jest najlepszym pomysłem. Czym więc należy się kierować w doborze zestawów stereo? Jak uniknąć uszkodzenia kolumn przez obciążenie ich nadmierną mocą? W jaki sposób dopasować charakterystykę brzmieniową? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Więcej…

 
Co w paśmie piszczy?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 11
+ 0
czwartek, 20 sierpnia 2015

Czytając recenzje sprzętu audio łatwo zauważyć, że opisując brzmienie różnych urządzeń, autorzy odnoszą się do poszczególnych części pasma częstotliwości. Nie licząc takich kwestii, jak przestrzenność dźwięku, budowanie sceny czy rozdzielczość, praktycznie w każdym tekście przeczytamy, jak dany sprzęt radzi sobie z basem, średnicą i wysokimi tonami. Nie zawsze są to pojęcia precyzyjne. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić, jak różne częstotliwości w nagraniu „dają się usłyszeć”, jak wpływają na całość brzmienia, słowem – jak do odsłuchu podchodzić z głową.

Więcej…

 
Moc głośników (kolumn) - co naprawdę oznacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 7
+ 0
czwartek, 13 sierpnia 2015

Potężne kolumny o mocy 1000W już za 300zł! 500W basu już dziś w Twoim salonie. Nie trzeba być stałym bywalcem sklepów RTV, żeby kojarzyć takie – jakże mylne – hasła marketingowe. Podobnie, jak obowiązkowe podczas prezentacji sprzętu pytanie: Ile mocy mają te głośniki? W poniższym artykule chcemy pokazać, że takie slogany mają przede wszystkim moc marketingową, a także – w czym tak naprawdę leży efektywność zespołów głośnikowych i co pozwala na ich skuteczną ocenę.

Więcej…

 
Stereo czy kino domowe?
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
czwartek, 06 sierpnia 2015

Jednym z pierwszych pytań, przed jakimi stają Klienci salonów audio-video jest wybór pomiędzy zestawem stereo, a kinem domowym. Bardzo wielu klientów przychodzących do naszego salonu w poszukiwaniu pierwszego zestawu audio nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. - mówi Rafał Koc ze sklep.RMS.pl Hi-Fi Kino Domowe Akcesoria Audio-Video. Poniższy artykuł zwięźle przedstawia główne różnice pomiędzy obiema opcjami i, mamy nadzieję, może być przydatny na etapie podejmowania decyzji.

Więcej…

 
Jakie głośniki (kolumny) wybrać?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 10
+ 1
wtorek, 28 lipca 2015

Kolumny głośnikowe są jednym z najbardziej istotnych składników toru audio. Ich zadanie – zamiana energii elektrycznej na mechaniczną – jest niełatwe i skomplikowane. Dlatego producenci zespołów głośnikowych oferują urządzenia o szerokim spektrum różnorodności. Poniższy tekst opisuje podstawowe typy kolumn, pozwalając na porównanie ich z własnymi potrzebami i możliwościami. Może być swego rodzaju poradnikiem dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem zestawu audio dla siebie.

Więcej…

 
Apple Music wystartowało
AktualnośćArtykuł
+ 9
+ 0
środa, 01 lipca 2015

Podczas wczorajszej konferencji Apple ogłosiło oficjalne wprowadzenie dwóch dość długo zapowiadanych nowości. Obok aktualizacji oprogramowania do iOS 8.4 (w której nie ma zbyt wiele znaczących nowości) światło dzienne ujrzała usługa streamingowa Apple Music.

Więcej…

 


Strona 2 z 8