Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Subwoofery
Subwoofery
Velodyne Digital Drive Plus 18+ - opinie, test, rece...
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 26 marca 2013

Stereophile wziął na warsztat jeden z topowych modelów legendarnego Velodyne. Co możemy uzyskać za cenę ponad 30.000 zł?

Zdaniem Redakcji najlepszy na planecie Ziemia bas, który każdy zainteresowany audiofil i kinoman będzie w stanie dopasować do swoich własnych upodobań.

Szczególnie osoby, które uwielbiają bas w muzyce powinny zainteresować się topowym Velodyne - w recenzji podkreślono, że zróżnicowanie, faktura, artykulacja i muzykalność DD 18+ stoi na maksymalnym do uzyskania poziomie.

Odtwarzanie różnorodnych instrumentów operujących w zakresie niskich tonów jest absolutnie perfekcyjne. Jeśli chodzi o funkcjonalność to nie sposób cokolwiek więcej do DD 18+ dodać.

Mamy tu 7 ustawień podstawowych, 4 filtry, 3 tryby equalizatora. Do obsługi setupu obsługiwanego z poziomu Windowsa producent dołączył 38-stronnicową książkę.

Cena i specyfikacja Velodyne Digital Drive 18 Plus

 


 
REL Habitat 1 - subwoofer jak ...grzejnik
Aktualność
+ 5
+ 1
czwartek, 28 lutego 2013

1500 funtów to cena za jaką każdy z nas może mieć brytyjski "kaloryferosubwoofer".

Na pierwszy rzut oka ścienny podwieszany subwoofer RELa różni sie od kaloryfera brakiem rur. Kabli też nie warto tu szukać, ponieważ Habitat 1 to produkt bezprzewodowy.

Ciekawostka od RELa jest niezwykle kompaktowa - na tyle, że maksymalna średnica głośnika to 6.5 cala. Aby dodać mu wigoru dołożono jeszcze jeden aktywny przetwornik (również 6.5 cala) oraz 10-calową pasywną membranę z tyłu.

Habitat nie zaszokuje nikogo mocą - mamy tu do dyspozycji raptem 200W RMS. Niewiele jak na tak zaporową cenę.

 


 
REL R-528SE - edycja specjalna nowego subwoofera REL
Aktualność
+ 3
+ 0
środa, 27 lutego 2013

Sumiko, właściciel marki REL zapowiedział, że właśnie zakończyły się pracę nad nowym subwooferem.

Nowy stary subwoofer to przebudowany model R-528, który uzbrojono w kilka zaawansowanych rozwiązań znanych dotychczas tylko z RELowego flagowca - Gibraltar G-1.

Konkretne zmiany w stosunku do standardowego modelu to inna amplifikacja, grubsze ściany obudowy oraz inny przetwornik. R-528SE będzie wyposażony w dwa przetworniki, jeden aktywny, grający do przodu, oraz drugi, pasywny skierowany w dół. Ciekawostką jest, że głośniki jakie REL zdecydował się zastosować to te same 12-calowy jednoski z włókna węglowego, jaki można odnaleźć w G-1 Gibraltar.

Wzmacniacz posiada moc 500W RMS i jest wyposażony w technologię Nextgen. Waga to 26kg, zaś cena opiewa na 2800 USD.

W Polsce należy spodziewać się ceny grubo powyżej 10.000zł.

 


 
Kolumny półaktywne stereo (z subwooferem)
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 2
+ 0
piątek, 28 grudnia 2012
Konstrukcja kolumn stereo typu półaktywnego to jedno z najlepszych i jednocześnie najrzadziej wykorzystywanych rozwiązań w audio.
Więcej…

 
Definitive Technology SuperCube - subwoofery jak dyn...
Aktualność
+ 6
+ 1
poniedziałek, 26 listopada 2012

Subwoofery lini SuperCube to połączenie supergrubej obudowy MDF, aktywnych i pasywnych membran, potężnego wzmacniacza o ciągłej mocy nawet 1800W RMS oraz zaawansowanego procesora DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym!

Najmniejszy subwoofer serii SuperCube ma rozmiar mniejszy niż 30x30cm przy tym posiada 3 membrany i ciągłą moc 650W RMS!

 

Obudowa.

Linia SuperCube została wyposażona w obudowę MDF, której przednia i tylna płyta mają grubość blisko 5 centymetrów! Dodatkowo, Definitive wyposażył ją we wzmocnienia wewnętrzne, co zbliżyło parametry sztywności konstrukcji do obudów typu monocoque.

 

Przetworniki.

Jedna membrana to za mało - taka myśl przyświeca serii SuperCube. Dlatego każdy subwoofer SuperCube został wyposażony w trzy membrany - jedną aktywną i dwie pasywne, które zostały zaprojektowane wyłącznie o tej linii produktowej. Aby bas był szybki i sprężysty każda membrana została wykonana z ultra-sztywnego materiału. Każdy głośnik został umieszczony w odlewanym aluminiowym koszu. Cewki głośnikowe wykonano z aluminium pokrytego potrójną wartwą miedzi.

 

Elektronika.

Seria SuperCube jako pierwsza na świecie została wyposażona w 56-bitowy procesor sygnału DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli nad pracą membran procesor DSP zapobiega wpadaniu membran w niechciane drgania, które powodują zniekształcenia. Co więcej, procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie zupełnie inaczej kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości. Ponadto, M-DRO wraz z czujnikiem ciepła dbają o to, aby nawet w najgorętszym i najgłośniejszym momencie pracy żaden z elementów subwoofera SuperCube nie został uszkodzony.

 

Cena i specyfikacja serii SuperCube


 
Sonos Sub - subwoofer multimedialny?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 4
+ 0
poniedziałek, 25 czerwca 2012

Czy można sterować subwooferem z komputera, tabletu lub smartfona?

Nie, bo i po co. No chyba, że jest to Sonos Sub - wtedy się da. Niepierwszy bezprzewodowy subwoofer na rynku został wyposażony w potężną ilość systemów elektronicznych z procesorem DSP na czele. Naturalnie, ideą Sonosa Sub jest współpraca z innymi bezprzewodowymi urządzeniami - wystarczy podłączenie do prądu i konfiguracja.

Z ciekawostek jest to jeden z niewielu subwooferów, gdzie niskie tony generowane są przez dwa głośniki w układzie przeciwsobnym.

 

Cena i specyfikacja Sonos Sub


 


Strona 5 z 7