Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Subwoofery
Subwoofery
Kolumny półaktywne stereo (z subwooferem)
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 2
+ 0
piątek, 28 grudnia 2012
Konstrukcja kolumn stereo typu półaktywnego to jedno z najlepszych i jednocześnie najrzadziej wykorzystywanych rozwiązań w audio.
Więcej…

 
Definitive Technology SuperCube - subwoofery jak dyn...
Aktualność
+ 6
+ 1
poniedziałek, 26 listopada 2012

Subwoofery lini SuperCube to połączenie supergrubej obudowy MDF, aktywnych i pasywnych membran, potężnego wzmacniacza o ciągłej mocy nawet 1800W RMS oraz zaawansowanego procesora DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym!

Najmniejszy subwoofer serii SuperCube ma rozmiar mniejszy niż 30x30cm przy tym posiada 3 membrany i ciągłą moc 650W RMS!

 

Obudowa.

Linia SuperCube została wyposażona w obudowę MDF, której przednia i tylna płyta mają grubość blisko 5 centymetrów! Dodatkowo, Definitive wyposażył ją we wzmocnienia wewnętrzne, co zbliżyło parametry sztywności konstrukcji do obudów typu monocoque.

 

Przetworniki.

Jedna membrana to za mało - taka myśl przyświeca serii SuperCube. Dlatego każdy subwoofer SuperCube został wyposażony w trzy membrany - jedną aktywną i dwie pasywne, które zostały zaprojektowane wyłącznie o tej linii produktowej. Aby bas był szybki i sprężysty każda membrana została wykonana z ultra-sztywnego materiału. Każdy głośnik został umieszczony w odlewanym aluminiowym koszu. Cewki głośnikowe wykonano z aluminium pokrytego potrójną wartwą miedzi.

 

Elektronika.

Seria SuperCube jako pierwsza na świecie została wyposażona w 56-bitowy procesor sygnału DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli nad pracą membran procesor DSP zapobiega wpadaniu membran w niechciane drgania, które powodują zniekształcenia. Co więcej, procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie zupełnie inaczej kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości. Ponadto, M-DRO wraz z czujnikiem ciepła dbają o to, aby nawet w najgorętszym i najgłośniejszym momencie pracy żaden z elementów subwoofera SuperCube nie został uszkodzony.

 

Cena i specyfikacja serii SuperCube


 
Sonos Sub - subwoofer multimedialny?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 4
+ 0
poniedziałek, 25 czerwca 2012

Czy można sterować subwooferem z komputera, tabletu lub smartfona?

Nie, bo i po co. No chyba, że jest to Sonos Sub - wtedy się da. Niepierwszy bezprzewodowy subwoofer na rynku został wyposażony w potężną ilość systemów elektronicznych z procesorem DSP na czele. Naturalnie, ideą Sonosa Sub jest współpraca z innymi bezprzewodowymi urządzeniami - wystarczy podłączenie do prądu i konfiguracja.

Z ciekawostek jest to jeden z niewielu subwooferów, gdzie niskie tony generowane są przez dwa głośniki w układzie przeciwsobnym.

 

Cena i specyfikacja Sonos Sub


 
Nowa seria subwooferów - Velodyne DEQ
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 27 września 2011
Velodyne przedstawił nową serię budżetowych subwooferów DEQ. Jak zawsze w przypadku Velodyne'a gwarantowana jest znakomita jakość wykonania i unikatowe brzmienie oparte na autorskim procesorze dźwięku od Velodyne'a. Najmniejszy sub posiada 8-calowy głośnik zamknięty w obudowie bass-refleks. Sprzęt wyróżnia się pozytywnie wymiarami - raptem 30x39x41cm przy słusznej wadze 20kg. Ponadto posiada cyfrowe ustawienie fazy w 4 trybach oraz 5 wariantów equalizera. Do tego porządny wyświetlacz LED, aby można było należycie zapanować nad całą plejadą funkcji.

 
Paradigm PDR - w końcu w Polsce
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 20 czerwca 2011
PDR to nowa budżetowa seria subwooferów od Paradigma. Składają sie na nią trzy modele - PDR-80 o mocy 100W RMS, PDR-100 o mocy 120W RMS oraz PDR-100 w wersji bezprzewodowej, co jest największą ciekawostką serii. Najtańszy PDR 80 to koszt 1199 zł, większy PDR 100 został wyceniony na 1399zł. Wersja bezprzewodowa PDR-W100 jest droższa o całe 400zł.

 
Przetestuj subwoofer Roth KH2 - za darmo!
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 03 czerwca 2011
Rafko Dystrybucja w porozumieniu z Audiostereo.pl udostępniło do testów kolejny produkt ze swojej oferty. Tym razem mowa o subwooferze Roth Audio KH2, który można wypożyczyć nawet na 2 tygodnie - bez żadnych opłat. Dystrybutor pokrywa nawet koszty wysyłki w obie strony! Co więcej, dokłada do suba 3-metrowy kabel Monkey Cable Clarity Subwoofer. Przypominamy także, że wciąż trwają także darmowe testy kabli głośnikowych Monkey Cable Clarity oraz Concept.
Zapisy na testy subwoofera Roth KH2

 


Strona 6 z 8