Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Subwoofery
Subwoofery
Nowy luksusowy subwoofer Paradigm Signature Referenc...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 22 marca 2010
Paradigm poszerzył ofertę subwooferów z wyższej półki o model SUB-25. Nowy model oparty jest na pojedynczym głośniku o wysokiej amplitudzie wychylenia. NA głośnik składa się 76mm 8 warstwowa cewka o uzwojeniu dwunitkowym oraz ważąca 16.8kg ceramiczno-ferrytowa struktura magnesu. Membrana ma rozmiar 380mm i wykonana jest z kopolimeru polipropylenu wzmacnianego minerałami (technologia RCR). Całość zawieszono na firmowym zawieszeniu FEA w podwójnie użebrowanym koszu wykonanym wysokociśnieniowym odlewem aluminiowym AVS. W zamkniętej obudowie znajduje się także opatentowany wzmacniacz Ultra-Class-D z systemem korekcji współczynnika mocy (PFC). Waga subwoofera to 51kg, moc RMS - 3000W.

 
Paradigm Sub-1, Sub-2 w Polsce
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 16 marca 2010
Polski dystrybutor kanadyjskiej marki Paradigm wprowadził do sprzedaży nowe modele hi-endowych subwooferów - Sub 1 i Sub 2. Waga subwooferów to odpowiednio 50 i 100kg. Oba wyposażone są w 6 głośników niskotonowych z membraną z polipropylenu wzmacnianego minerałami. Konstrukcja obu subów wykorzystuje najnowsze technologie Paradigma - kosz głośnikowy wykonany z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego z systemem AVS i magnes o strukturze ceramiczno-ferrytowej. Słabszy Sub-1 oferuje 1700W RMS, zaś mocniejszy SUB-2 aż 4500W RMS.

 
REL B1, REL B2, REL B3
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 15 lutego 2010
Brytyjski producent systemów subbasowych REL wprowadził do oferty nową linię produktów „B”, na które składają się trzy subwoofery – B1, B2, B3. Charakterystyczną cechą linii B jest głośnik umieszczony od frontu, co gwarantuje dobre wypełnienie dźwiękiem całego pomieszczenia. Wzmacniacze mocy zastosowane w nowej linii oparte są na tranzystorach MOSFET, co jest gwarancja wysokiej mocy – od 200W do 500W, w zależności od modelu. Waga najcięższego suba z serii B to aż 43kg.

 
Inny sposób podłączenia subwoofera do kina domowe...
Artykuł
+ 2
+ 0
piątek, 15 czerwca 2007
Tradycyjnym sposobem podłączenia subwoofera do wzmacniacza kina domowego jest połączenie RCA – RCA (cinch). Jest to najczęściej praktykowany sposób. Istnieje jednak, o czym nie wszyscy wiedzą inna metoda, która może dać zaskakujące efekty a mianowicie połączenie kolumny niskotonowej kablami głośnikowymi do kolumn frontowych lub bezpośrednio do zacisków kolumn frontowych w amplitunerze.

 

Więcej…

 


Strona 7 z 7