Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Subwoofery
Subwoofery
Velodyne Digital DrivePLUS - 3 000W w subwooferze!
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 30 marca 2011
Velodyne ogłosiło wymianę serii subwooferów oznakowanej jako Digital DrivePLUS. Nowy wypust od Velodyne to nie lada gratka dla rynku audiofilów na całym świecie. Najmnocniejszy model DD-18+ są w stanie wydobyć z siebie niewyobrażalną moc chwilową 3000W oraz 1250W RMS! Do tego waży słuszne 65kg. Przy czym zniekształcenia sięgają co najwyżej 0.5% przy 6dB czułości. Każdy z subwooferów posiada wgrane oprogramowanie, którym można zarządzać subem z poziomu laptopa (poprzez USB) lub ekranu telewizora.

 
Paradigm Seismic 110 - nowy subwoofer z Kanady
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 29 lipca 2010
Seismic 110 to nowy kompaktowy subwoofer od kanadyjskiego producenta Paradigm. Jego kompaktowe wymiary 34x29x32 oraz stosunkowo niewielka waga (16.8 kg) sprawiają, że znakomicie nadaje się do uzupełnienia stylowych zestawów kina domowego. Kompaktowe rozmiary nie oznaczają słabych osiągów - sugeruje to moc wbudowanego wzmiacniacza (850W RMS), 4.5 kg potrójny magnes ferrytowy oraz 254mm membrana ze wzbogacanego minerałami polipropylenu. Zasięg basu zaczyna się od sensacyjnych 18Hz (DIN).

 
Kieszonkowy subwoofer - tego jeszcze nie było
Aktualność
[ zapisane w: Aktualności ]
+ 0
+ 0
wtorek, 11 maja 2010
DigiZoid ZO to małe przenosne urządzenie, które działa na zasadzie pośrednika między właściwym playerem MP3 a głośnikami lub słuchawkami. Jego rola polega na wzbogaceniu brzmienia poprzez poszerzenie pasma przenoszenia. Co więcej, ZO posiada aż 32 programy equalizera oraz jego wizualizację. Urządzenie napędzane jest stałą baterią polimerową, która pozwala na ciągłą pracę do 12 godzin. Zo komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą wyjścia 3.5mm, a jego cena w USA to 99USD.

 
Nowy luksusowy subwoofer Paradigm Signature Referenc...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 22 marca 2010
Paradigm poszerzył ofertę subwooferów z wyższej półki o model SUB-25. Nowy model oparty jest na pojedynczym głośniku o wysokiej amplitudzie wychylenia. NA głośnik składa się 76mm 8 warstwowa cewka o uzwojeniu dwunitkowym oraz ważąca 16.8kg ceramiczno-ferrytowa struktura magnesu. Membrana ma rozmiar 380mm i wykonana jest z kopolimeru polipropylenu wzmacnianego minerałami (technologia RCR). Całość zawieszono na firmowym zawieszeniu FEA w podwójnie użebrowanym koszu wykonanym wysokociśnieniowym odlewem aluminiowym AVS. W zamkniętej obudowie znajduje się także opatentowany wzmacniacz Ultra-Class-D z systemem korekcji współczynnika mocy (PFC). Waga subwoofera to 51kg, moc RMS - 3000W.

 
Paradigm Sub-1, Sub-2 w Polsce
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 16 marca 2010
Polski dystrybutor kanadyjskiej marki Paradigm wprowadził do sprzedaży nowe modele hi-endowych subwooferów - Sub 1 i Sub 2. Waga subwooferów to odpowiednio 50 i 100kg. Oba wyposażone są w 6 głośników niskotonowych z membraną z polipropylenu wzmacnianego minerałami. Konstrukcja obu subów wykorzystuje najnowsze technologie Paradigma - kosz głośnikowy wykonany z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego z systemem AVS i magnes o strukturze ceramiczno-ferrytowej. Słabszy Sub-1 oferuje 1700W RMS, zaś mocniejszy SUB-2 aż 4500W RMS.

 
REL B1, REL B2, REL B3
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 15 lutego 2010
Brytyjski producent systemów subbasowych REL wprowadził do oferty nową linię produktów „B”, na które składają się trzy subwoofery – B1, B2, B3. Charakterystyczną cechą linii B jest głośnik umieszczony od frontu, co gwarantuje dobre wypełnienie dźwiękiem całego pomieszczenia. Wzmacniacze mocy zastosowane w nowej linii oparte są na tranzystorach MOSFET, co jest gwarancja wysokiej mocy – od 200W do 500W, w zależności od modelu. Waga najcięższego suba z serii B to aż 43kg.

 


Strona 7 z 8