Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

4K Ultra HD - transmisja satelitarna HEVC H.265 łączem 20Mbps!

Drukuj PDF
+ 23
+ 0

4K Ultra HD SES

SES jeden z wiodących światowych operatorów satelitarnych z siedzibą w Luksemburgu przeprowadził pierwszą transmisję sygnału 4K Ultra HD za pomocą nowego kodeku H.265, znanego także pod nazwami HEVC (High Efficiency Video Coding) lub MPEG-H Part 2.

Transmisja miała miejsce 19 kwietnia i jest wydarzeniem niezwykle donośnym dla dalszego rozwoju rynku audio-video. Waga wydarzenia jest duża z powodu wykorzystania przez operatora masowo dostępnych urządzeń i standardów, które już dziś pozwalają na przesył sygnału 4x Full HD.

Astra

Zaplecze sprzętowe zapewnił Broadcom Corporation, który udostępnił urządzenie BCM7455 zdolne do współpracy z nowym kodekiem HEVC. Do transmisji użyto standardu DVB-S2, który wymaga łącza 20Mbit/s. Całość zakończyła się pełnym sukcesem, co oznacza, że niedługo ruszy pierwszy testowy kanał 4K Ultra HD w nowym dostosowanym do masowych potrzeb standardzie!


Parametry kanału technicznego są następujące:

ASTRA 19.2 East Transponder: 1.035 Frequency: 10.994 MHz

Polarisation: Horizontal

Symbol Rate: 22 MS/s

Pilots: off

Modulation: QPSK FEC: 5/6


Zobacz telewizory 4K Ultra HD

Zobacz projektory 4K Ultra HD

Zobacz amplitunery kina domowego 4K Ultra HD

Astra

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Formuła 1 w 4K Ultra HD

Zapowiadana od roku możliwość transmisji wyścigów Formuły 1 w rozdzielczości 4K w końcu stała się rzeczywistością. Tegoroczne weekendy wyścigowe można będzie...

» Sharp UD20 4K Ultra HD LED

Już niedługo w sklepach pojawią się nowe telewizory od Sharpa, UD20 4K Ultra HD LED. Jak wszystkie nowe telewizory, ultranowoczesne, wyposażone w najnowsze...

» 4K Ultra HD: Sony włącza streaming filmów i seriali!

Zgodnie z zapowiedzią sprzed roku Sony urzeczywistnia plan dostarczenia na rynek treści video w rozdzielczości 4K Ultra HD. Jako...

» Sharp 4K Ultra HD

Japoński Sharp to kolejna firma, która po Sony, Seiko i LG dołącza do grona seryjnych producentów telewizorów 4K Ultra HD. 

» Seiki SE50UY04 - najtańszy 4K Ultra HD na świecie

Chińczyk potrafi - pod tym hasłem Seiki zaprezentowało najtańszy na świecie telewizor 4K Ultra HD, który kosztuje raptem 1.500 dolarów!

» Panasonic OLED 4K Ultra HD

Targi NAB 2013 w Las Vegas przyniosły garść dobrych informacji o planach Panasonica na rok 2014.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież