Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Panasonic i Sony we współpracy pod szyldem 8K

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Informacje o planowanej transmisji olimpiady w Tokio w rozdzielczości 8K okazały się być prawdziwe – stoją za nimi konkretne dziełania. Serwis Nikkei Asian Review podaje, że dwaj giganci w dziedzinie produkcji elektroniki użytkowej – Sony i Panasonic – rozpoczęli współpracę z głównym nadawcą telewizyjnym w Japonii, NHK. Jest to prawdziwy sojusz japońskich firm, którego celem ma być ponowne zdobycie przewagi rynkowej nad konkurentami.

Panasonic i Sony we współpracy pod szyldem 8K

To Japończycy byli pionierami w produkcji płaskich telewizorów. W ciągu pierwszej dekady XXI wieku zostali zdystansowani przez konkurentów z Chin i Południowej Korei, czego przykładem może być firma LG. Według danych z ubiegłego roku, w pierwszej dziesiątce producentów płaskich telewizorów pod względem sprzedaży znajdowały się tylko dwie japońskie firmy: Sony i Sharp. Współpraca Panasonica i Sony ma być próbą odzyskania utraconej pozycji oraz zbudowania wartości dodanej przez produkcję ekskluzywnych produktów, jak telewizory 4K.

Panasonic i Sony we współpracy pod szyldem 8K

Rozdzielczość 8K jest czterokrotnością najwyższej obecnie 4K, pozwalająca na realistyczne wyświetlanie szczegółowych obrazów nawet na dużych ekranach. Japońska NHK planuje rozpocząć nadawanie sygnału 8K już w 2018 roku, wyprzedzając pozostałe kraje świata. Spełnienie tej idei wymaga poważnego zaplecza technologicznego, za które mają odpowiadać wspólnie Panasonic i Sony, dzieląc między siebie koszty rozwoju.

Panasonic i Sony we współpracy pod szyldem 8K

Sony podało do publicznej wiadomości, że planuje rozpocząć produkcję telewizorów kompatybilnych z rozdzielczością 8K w 2020. Choć Panasonic nie określił się tak precyzyjnie, firma z pewnością zamierza zdążyć przed tokijską olimpiadą. Obie firmy działają na tym samym rynku, ich produkty mają jednak odpowiednio się różnić tak, aby konkurencja pomiędzy nimi była jak najmniejsza.
Panasonic i Sony we współpracy pod szyldem 8K

Zarówno Panasonic, jak i Sony uznało, że samodzielny rozwój technologii 8K byłby zbyt obciążający. Bardziej rentownym przedsięwzięciem okazuje się współpraca gigantów. Tym bardziej, że obie firmy zamierzają rozciągnąć obszar swoich badań i rozwoju nie tylko na telewizory, ale również na inne urządzenia, jak aparaty cyfrowe.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Cambridge Audio 4KUHD

Odtwarzacze Blu-ray zdecydowanie przechodzą swój złoty wiek, na co wskazuje liczba ukazujących się na rynku nowych modeli. Tym razem przybliżamy nowość od...

» Denon i Marantz zaoferują update do HDMI 2.1 z Dolby Vision i HDR

Wybrane amplitunery kina domowego obu marek z japońskim rodowodem zyskają update do standardu HDMI 2.1!

» Formuła 1 w 4K Ultra HD

Zapowiadana od roku możliwość transmisji wyścigów Formuły 1 w rozdzielczości 4K w końcu stała się rzeczywistością. Tegoroczne weekendy wyścigowe można będzie...

» Sony UBP-X800

Sony zapowiada premierę swojego pierwszego odtwarzacza Blu-ray z obsługą rozdzielczości do 4K z HDR, Dolby Atmos i DTS:X.

» Oppo UDP-203

Oppo w pogoni za najnowszymi trendami prezentuje pierwszy w swojej ofercie odtwarzacz Blu-ray, który obsługuje rozdzielczości do 4K Ultra HD. Producent nie chwali się...

» Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD

Popularność, a co za tym idzie, sprzedaż odtwarzaczy Blu-ray wciąż rośnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele obsługujące rozdzielczość UHD, a...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież