Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Telewizory
Streaming internetowy video 4K Ultra HD już działa...
Aktualność
+ 6
+ 1
piątek, 15 marca 2013

Korzystając z targów Mobile World Congress, gdzie zaprezentowano wiele nowinek dotyczących rozdzielczości 4K Ultra HD jedna z firm zaprezentowała streaming video!

Hiszpańska Telefonica zaprezentowała prototypowe video, które wymagało łącza o bitrate 100Mb/s - jak na dzisiejsze standardy zdecydowanie nie jest to wartość nie do przeskoczenia.

Każdy, kto znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej w ciągu kilku lat ma realne szanse na korzystanie z usług streamingu video 4K!

O materiały też nie musimy się już martwić - Discovery Chanell już kręci pierwsze materiały kamerami 4K. Także w Sony prace nad remasteringiem materiałów do Ultra HD idą pełną parą.

Badania nad streamingiem 4K Ultra HD prowadzi także NetFlix, którego przedstawiciele mówią o horyzoncie czasowym maksymalnie 2 lat, kiedy to uruchomią nową usługę w wersji beta.

 

 


 
Sharp LC-80LE650 - 6 seria Aquos nadchodzi!
Aktualność
+ 4
+ 0
czwartek, 14 marca 2013

Nowa seria Aquos została oficjalnie zapowiedziana, a wraz z nią topowy 80-calowy gigant, który pojawi się w maju tego roku.

Nowa seria charakteryzuje się podświetlaniem krawędziowym LED, rozdzielczością natywną Full HD 1080p, odświeżaniem 120Hz, funkcjami sieciowymi z łącznością Wi-Fi.

SmartTV od Sharpa pozwoli korzystać z Netflix, Vudu i Hulu Plus.

Z ciekawostek, będzie można podzielić obraz na dwie części i korzystać z przeglądarki www podczas oglądania telewizji. Aby zapewnić pełną płynność oferowanych funkcji Japończycy wyposażyli swoje telewizory w 2-rdzeniowe procesory. Dla pełnej wygody nowe Aquosy umożliwiają kontrolę za pomocą aplikacji iOS i Androida.

Dzięki nowej technologii Sharp Beam użytkownicy będą mogli wygodnie streamować muzykę i filmy na telewizor wprost ze smartfona lub tabletu.

Pomimo możliwości produkcji matryc 4K Sharp prowadzi interesującą politykę, która skupia się na wygodzie użytkowania i dopasowaniu do bieżących potrzeb bez zbędnych fajerwerków.

Zobacz telewizory Sharp

 


 
4K Ultra HD: 7 milionów telewizorów już w 2016 r...
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 13 marca 2013

NPD, jedna z największych światowych agencji badawczych opublikowała swój kwartalny research dotyczący rynku telewizorów - pokuszono się w nim o forecast rynku 4K Ultra HD.

Z raportu wynika, że już w 2016 roku roczna sprzedaż telewizorów Ultra HD wyniesie 7 milionów sztuk rocznie! Największym rynkiem będą Chiny, a niewiele ustąpi im Ameryka Północna w postaci Stanów Zjednoczonych i Kanady.Całkiem dobrze wyglądają także połączone siły Zachodniej i Wschodniej Europy.

Prognozy zaskakująco słabo oceniają możliwości Japonii.

W samym raporcie nie do końca właściwie rozpoznano przekątne telewizorów, które będą produkowane w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Dyrektor badania, Paul Gray poinformował, że w grę wchodzą przekątnę od 55 do 110 cali, tymczasem Sharp od dawna prezentuje matryce nawet 32-calowe. A to oznacza, że ta optymistyczna prognoza może być jeszcze mocno niedoszacowana.

Zobacz produkty z obsługą rozdzielczości 4K Ultra HD

 


 
The Economist: 4K Ultra HD to przyszłość telewizj...
Aktualność
+ 5
+ 1
wtorek, 12 marca 2013

Temat nowej rozdzielczości 4K Ultra HD wychodzi z branżowych magazynów i blogów do szerszej publiczności.

Sprawa jest na tyle zaawansowana i poważna, że temat podjął jeden z najbardziej wpływowych w Europie magazynów biznesowych - The Economist.

Redakcja The Economist wskazuje na liczne problemy jakie czekają nowy standard - przede wszystkim związane z potężną pojemnością wymaganą względem potencjalnego nośnika. Krótkie wyliczenie zobrazuje ten problem: jedna klatka filmu Ultra HD 4K to 8.6mln pikseli, w jeden sekundzie mamy 24 klatki, co przy 2.5-godzinnym filmie daje 216 tys klatek. W rezultacie otrzymujemy ponad 5 terabajtów nieskompresowanych danych.

Dlatego największym wyzwaniem jest stworzenie nowego kodeku kompresującego bezstratnie obraz 4K - nowy kandydat już jest i roboczo nazywany jest H.265 lub HEVC (High Efficiency Video Coding). Pierwsze doniesienia mówią, że jego wydajność pozwoli zmieścić na 4-warstwową płytę Blu-ray pełnometrażowy film w 4K.

Pierwsze prezentacje H.265 już miały miejsce - aktualnie trwa jego implementacja do oprogramowania urządzeń odtwarzających filmy. Wiadomo już, że H.265 jest w stanie odtwarzać obraz 4K Ultra HD z ilością 60 klatek na sekundę na przeciętnym komputerze osobistym.

The Economist bardzo dużo rozwodzi się nad zaletami standardu 4K Ultra HD. Redaktorzy wskazują, że dopiero wraz z wejściem nowej rozdzielczości duże przekątne telewizorów nabiorą głębszego sensu - w szczególności, gdy chcemy oglądać telewizję z dalszej odległości.

Zobacz produkty z obsługą rozdzielczości 4K Ultra HD

 


 
Samsung kupuje udziały w Sharpie!
Aktualność
+ 4
+ 0
czwartek, 07 marca 2013

Samsung wpłaci na konto Sharpa 112 milionów dolarów. W zamian otrzyma 3% udziałów, oraz coś znacznie cenniejszego - technologię Sharpa.

Ten dramatyczny ruch pokazuje, że Samsung właśnie skapitulował na polu bitwy wyświetlaczy z japońską konkurencją.

Koreański gigant, który niegdyś sam dostarczał panele LCD do większości telewizorów na świecie został zmuszony do posiłkowania się panelami Sharpa.

W grę wchodzą zapewne panele z technologią IGZO, które znakomicie sprawdzają się zarówno w telewizorach jak i smartfonach.

Aktualnie Samsung stał się największym udziałowcem Sharpa. Na drugim miejscu są Amerykanie z Qualcomm, z 2.6% udziałów.

Warto przypomnieć, że Sharp zaprezentował produkcyjne wersje panelów IGZO:

- 32 cale i rozdzielczości 4K Ultra HD

- 10 cali i rozdzielczości 2560x1600

- 7 cali i rozdzielczości 1280x800


Zobacz ofertę telewizorów Sharp w sklepie RMS.pl

 


 
Polacy oglądają w HD sport i dokument
Aktualność
+ 3
+ 0
poniedziałek, 04 marca 2013

Atmedia SpotLight przebadała zachowania polskich telewidzów pod kątem oglądalności kanałów HD - wyniki powstały na podstawie badania 12 tys widzów z 5 tys gospodarstw domowych.

Wyniki badania rozpoczynają się mocnym akcentem - telewizja HD to już w Polsce standard - 71% przebadanych posiada dostęp do kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Najczęściej Polacy oglądają stacje sportowe - Eurosport zanotował znakomity wynik 48 procent. Niemniej dobry wynik zanotowały kanały dokumentalne na czele z National Geographic Wild - blisko 45%.

Niemniej dobrze spisały się Canal+ i HBO - odnotowując odpowiednio 47% i 43%. Fatalnie wypadły za to kanały publiczne - TVP1 osiągnęło wynik na poziomie raptem 14%.

 

Zobacz anteny DVB-T do naziemnej telewizji cyfrowej

Zobacz dekodery DVB-T do naziemnej telewizji cyfrowej

 


 


Strona 7 z 20