Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Telewizory
Sony KDL-40R450 - 40 cali Full LED z Japonii
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 28 lutego 2013

Na wiosenne roztopy Sony wprowadza specyficzne telewizory z pełnym tylnym podświetleniem LED, pozbawione funkcji sieciowych i 3D.

KDL-40R450 to zapowiedź nowej budżetowej linii telewizorów Sony. Budżetowej, bo wyposażonej w standardową rozdzielczość Full HD 1080p. Tylne podświetlenie LED gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku oraz nieco większą grubość telewizora. Wbrew niepotwierdzonym pogłoskom, modele z serii R nie będą wyposażony w lokalne wygaszanie.

Nowa seria ma za zadanie dostarczyć wysokiej klasy obraz Sony w klasie budżetowej. Stąd zrezygnowano z wyświetlania obrazu 3D oraz funkcji sieciowych. Pozostawiono jedynie podstawowe funkcje multimedialne w postaci gniazda USB z obsługą plików MPEG.

Ponadto, KDL-40R450 zostanie wyposażone w technologię Motionflow XR120, która jak zawsze zapewni znakomitą płynność obrazu, z której słyną telewizory Sony.

Wszystko wskazuje na to, że Sony poważnie przymierza się do wprowadzenia masowych telewizorów w rozdzielczości 4K, stąd na rynek najpierw wchodzi budżetowa seria Full HD z maksymalnie okrojonymi funkcjami.

Wielką zaletą wprowadzenia na rynek nowej rozdzielczości 4K Ultra HD będzie możliwość zakupienia taniego telewizora Full HD z bardzo dobrą jakością obrazu 2D.

Cena KDL-40R450 w USA to 500 dolarów, stąd w Polsce możemy oczekiwać okazyjnej ceny nieco ponad 2.000 zł

 


 
Pierwszy na świecie kanał 4K Ultra HD TV już wyst...
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 07 lutego 2013

Eutelsat uruchomił pierwszy demonstracyjny kanał 4k Ultra HD.

Transmisja ruszyła 8 stycznia 2013 roku - nowy kanał oferuje jakość QUAD HD w 50 klatkach na sekunde przy transmisji 40Mbit/s Sygnał zakodowano w MPEG-4.

Jak na razie kanał oferuje pakiet materiałów demonstracyjnych - nie ma więc mowy o regularnych transmisjach programowych.

Eutelsat słusznie założyło, że pierwsze telewizory 4K ukażą się na rynku od 2013 roku, zaś masowa produkcja popularnych modeli ruszy w 2015 roku.

 


 
Deezer w telewizorach Samsung, LG i Toshiba
Aktualność
+ 5
+ 0
czwartek, 07 lutego 2013

Deezer staje się usługą prawdziwie światową - pora na aplikacje do wybranych telewizorów.

Deezer będzie dostępny za pośrednictwem wszystkich inteligentnych telewizorów Samsung wyprodukowanych od 2011 roku (tylko w Europie) i wszystkich inteligentnych telewizorów LG wyprodukowanych od 2011 na świecie.

Serwis muzyczny będzie również dostępny na wszystkich inteligentnych telewizorach Toshiba wyprodukowanych od 2011 roku (Europa, Bliski Wschód, Afryka, Azja, region Pacyfiku) i wszystkich modelach wyprodukowanych od 2013 roku (na całym świecie).

Innymi słowy, każdy nowy telewizor od Samsunga, LG i Toshiba będzie posiadał aplikację Deezer, co w połączeniu z aktualnie promowaną darmową usługą pozwoli na niezwykłe spopularyzowanie Deezera.

Gdzie jesteś WIMP? 
Savio Air Mouse - polski megapilot
Aktualność
+ 6
+ 0
środa, 16 stycznia 2013

Savio Air Mouse to megauniwersalny pilot od polskiego producenta, firmy Elmak.

Elmak postanowił stworzyć pilot, który będzie odpowiedzią na możliwości najnowszych telewizorów, amplitunerów kina domowego oraz konsol gier video.

Tym sposobem powstał Savio Air Mouse, który pozwala sterować kursorem na ekranie telewizora poprzez zakreślanie ruchów w powietrzu! Dodajmy do tego klawiaturę QWERTY oraz bezprzewodowy adapter Wi-Fi do gniazda USB i mamy urządzenie idealnie zastępujące smartfon.

Savio Air Mous poradzi sobie nawet z 8 różnymi urządzeniami w tym: komputerami, laptopami, tabletami, netbookami. Niewątpliwie pomaga w tym kompatybilność z systemami: Windows, Android, Linux czy iOS Apple.

Cena i specyfikacja Savio Air Mouse


 
CES 2013: Sony i Panasonic prezentują 4K OLED, Shar...
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 15 stycznia 2013

O technologii OLED przebąkiwało zarówno LG jak i Samsung, ale to Sony i Panasonic uczyniły pierwszy i najważniejszy krok w kierunku seryjnej produkcji paneli tego typu.

Co prawda Samsung zaprezentował panel OLED, ale jeszcze w klasycznej rozdzielczości Full HD, co nie wydaje się być rozwiązaniem perspektywicznym i świadczy raczej o zacofaniu technologicznym koreańskiego giganta. Dobitnym na to dowodem jest brak ceny oraz informacji o tym, kiedy Samsung planuje rozpoczęcie produkcji telewizorów OLED.

Na tym polu lepiej sprawiło się nawet LG, które już zbiera zamówienia na nowy 55-calowy telewizor w technologii OLED. Problem w tym, że nadal jest to panel w rozdzielczości Full HD.

Co innego w przypadku Sony i Panasonica, które w połowie 2012 roku rozpoczęły współpracę nad technologią OLED 4K, która mogłaby być wdrożona do seryjnej produkcji i mamy już pierwsze efekty - przedprodukcyjny panel 4K OLED, który jak twierdzą obie firmy może być z łatwością wdrożony do masowej produkcji.

Ciekawostką jest zachowanie Sharpa, który po promowaniu potężnych 70 i 80 calowych ekranów skręca w stronę kilkucalowych wyświetlaczy opartych na technologii IGZO. Sharp twierdzi, że IGZO można już teraz zaimplementować zarówno w LCD jak i OLED - także tych giętkich.

IGZO jest na tyle udaną technologią, że ponoć Apple bardzo poważnie rozważa kupowanie od Sharpa matryc do szóstej wersji iPhone'a.

Cena i specyfikacja telewizorów 4K


 
Sony KDL-55HX955 - hi-endowe Full HD
Aktualność
+ 4
+ 0
piątek, 21 grudnia 2012

Koniec roku to okazja dla Sony aby zaprezentować nową serię telewizorów w rozmiarze 55 i 65 cali.

HX955 w rozmiarze 55 cali został wyposażony w systemu podświetlania Full LED z lokalnym wygaszaniem, co znacząco poprawia kontrast i skalę szarości oraz najnowszą wersję MotionFlow - upłynniania obrazu. Pierwsze światowe recenzje telewizora przynoszą informację, że nowy MotionFlow XR800 to genialny system, który świetnie sprawdza się w oglądaniu relacji sportowych.

Ponadto, Sony postawiło na potężną liczbę aplikacji sieciowych oraz niezłą przeglądarkę sieciową Opera. KDL-55HX955 bardzo dobrze radzi sobie z obsługą urządzeń DLNA - można z nich streamingować dowolne pliki video - w tym MKV.

Cena i specyfikacja Sony KDL-55HX955


 


Strona 8 z 20