Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Telewizory
Telewizory Samsung Smart TV - olbrzymia dziura w opr...
Aktualność
+ 6
+ 2
czwartek, 20 grudnia 2012

Wiele informacji wskazuje na to, że każdy telewizor Samsunga z dostępem do internetu posiada niezwykle niebezpieczną lukę w oprogramowaniu.

Luka bezpieczeństwa jest na tyle poważna, że pozwala odczytywać dane z podpiętych dysków USB, a nawet przejąć kontrolę nad pilotem, czy też instalować aplikacje na telewizorze - bez zgody właściciela! Co gorsza, włamywacz jest w stanie zdalnie uruchomić mikrofon i kamerę, które zostały przeznaczone do rozmów na Skype. Tym samym teoretycznie istnieje możliwość uzyskania podglądu na mieszkanie każdego właściciela telewizorów Samsung Smart TV.

Zdaniem przedstawicieli Samsunga włamanie się do Smart TV możliwe jest tylko w bardzo rzadkich sytuacjach i dotyczy telewizorów wypuszczony w 2011 roku. Ponadto, firma pracuje nad poprawkami w oprogramowaniu, które pojawią się w styczniu 2013 roku.

Fakty świadczą o czymś innym. Jeśli Samsung znany z niechęci do supportowania starszych urządzeń swojej produkcji zabiera się za poprawianie błędów w oprogramowaniu telewizorów sprzed blisko 2 lat to sprawa musi być poważna.

 


 
Sharp ICC Purios LC-60HP10 - 4K w 60-calach
Aktualność
+ 5
+ 1
czwartek, 20 grudnia 2012

Sharp jako ostatni dołączy do grona producentów telewizorów 4K: Sony, Toshiby, LG, Samsunga i HiSense.

Nowy Sharp będzie dysponował rozdzielczością Ultra Definition, czyli 4K (3840x2160p), faktycznym kontrastem 700:1 oraz podświetleniem LED. Ponadto na wzór Sony, tokijski gigant wyposażył Puriosa w wyrafinowany system nagłośnienia, na który składa się 6 głośników.

Jak zwykle w takich przypadkach polecamy jednak zbudowanie zewnętrznego kina domowego opartego na wysokiej klasy głośnikach wolnostojących - tak aby dźwięk faktycznie odpowiadał jakości obrazu.

Produkcyjna wersja LC-60HP10 została zapowiedziana na luty 2013 roku, zaś przybliżona cena to ok 30 tys USD. W takiej cenie z tak "małą" przekątną może być ciężko konkurować z gigantami od Sony i LG.


 
Sony KDL-65HX950 - na terytorium Sharpa
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 07 grudnia 2012

Sony wprowadza do sprzedaży najnowszą topową serię telewizorów Full HD - KDL-HX95.

Jak na razie przewidziane są dwa modele 65-calowy KDL-65HX950 oraz 55-calowy KDL-55HX950. Innymi słowy Sony wkracza na terytorium zarezerwowane dotychczas dla produktów Sharpa.

Odświeżanie panelu ustalono na 240Hz - bez marketingowego bełkotu uprawianego przez konkurencję z Korei Południowej. System upłynniania obrazu nazwano Motionflow XR 800 Hz.Proporcja ekranu to 16:9, zaś kontrast dynamiczny to więcej niż milion do jednego. Telewizor został podświetlony w technologii LED Full-array z lokalnym dimingiem. Taflę szkła, która ochrania panel zbudowano w technologii Gorilla, co gwarantuje brak jakichkolwiek zarysowań i perfekcyjny wygląd przez cały czas użytkowania telewizora.

Ponadto standardowo wyposażono go we wbudowane Wi-Fi oraz aktywną technologię 3D. Ciekawostką jest system audio 2.1, z wbudowanym subwooferem. Jeśli chodzi o multimedia to seria HX950 została wyposażona w skype, przeglądarkę Opera, obsługę z pomocą urządzeń z Androidem, obsługę aplikacji oraz Sony Entertainment Network. Naturalnie telewizor jest zgodny z DLNA.

Pierwsze recenzje amerykańskiego modelu utwierdzają w przekonaniu, że seria X950 wyznaczy nową jakość obrazu w klasie telewizorów LCD Full HD. Co niezwykłe, Cnet.com określił jakość obrazu LCD HX950 jako wyższa od jakiejkolwiek dostępnej na rynku plazmy!

 

Cena i specyfikacja Sony KDL-65HX950


 
Sony dostarczy telewizor 4K razem z pełnometrażowy...
Aktualność
+ 3
+ 1
wtorek, 27 listopada 2012

Sony ponownie zwiera szeregi i stawia poprzeczke bardzo wysoko.

Po zebraniu satysfakcjonującej liczby zamówień Japończycy rozpoczynają na terenie USA dostarczanie telewizorów 4K o symbolu XBR-84X900. W przeciwieństwie do innych konkurentów z Dalekiego Wschodu Sony jako jedyne dostarczy telewizor wraz z materiałem w 4K. Przedstawiciele japońskiego giganta nie ujawniają o jaki materiał konkretnie chodzi, ale zapewniają, że nie będą to demówki, a pełnowartościowy materiał nakręcony w Hollywood.

Innymi słowy, wygląda na to, że Sony sięgnęło do pokładów własnych materiałów video i zremasterowało je do jakości 4K! Tym samym, upadła kolejna bariera, którą podnosili malkontenci narzekający na sens kupowania telewizorów o rozdzielczości 4K.

 

Cena i specyfikacja Sony XBR-84X900

Cena i specyfikacja Sony Sony KD-84X9005


 
HiSense 55XT780 - telewizor z Androidem i nagrodą C...
Aktualność
+ 6
+ 1
czwartek, 22 listopada 2012

HiSense, chiński producent telewizorów, który z sukcesami wszedł na rynek amerykański zbiera swoje pierwsze nagrody CES.

A wszystko dzięki dwóm nowym modelom telewizorów, które zostały oparte w pełni o system operacyjny Android. Dzięki temu HiSense wdrożył aplikację Google TV oraz sklep Google Play. Ponadto, dzięki przeglądarce Chrome telewizor umożliwia wygodne przeglądanie stron www oraz poczty.

Poza tym, oba telewizory obsługują obraz 3D, treści we flashu i HTML5 i dekodują H.264, MPEG-4 oraz AVC.

55XT780 - to 55-calowy telewizor w klasycznej rozdzielczości Full HD.

65XT880 - to 65-calowy telewizor w rozdzielczości Ultra High Definition (4K, UHDTV, 2160p).

Tym samym chiński producent jako kolejny wyprzedził Samsunga i wprowadził do seryjnego produkcji telewizor 4K - prawdopodobnie najmniejszy na rynku.

 

 


 
Samsung - wciąż bez seryjnego telewizora 4K Ultra ...
Aktualność
+ 6
+ 1
piątek, 16 listopada 2012

Samsung zaczyna wyraźnie odstawać od innych wiodących producentów telewizorów.

Zarówno Sony jak i LG wdrożyły już do seryjnej produkcji topowe modele telewizorów 4K, zaś Samsung jak na razie nie jest w stanie ogłosić kiedy rozpocznie seryjną produkcję pierwszego modelu 4K.

Cała sprawa wyszła na jaw przy okazji nie do końca trafionego PRu Samsunga, który nieco przedwcześnie pochwalił się nagrodą CES dla swojego nowego 85-calowego telewizora 4K Ultra Definition. Niestety, nie podano ani nazwy telewizora, ani daty produkcji.

Na początku roku Samsung ujawni nieco więcej szczegółów, co być może zwiększy konkurencję w nowym segmencie, gdzie jak na razie ceny są mocno zaporowe.

 

 


 


Strona 9 z 20