Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Telewizory
Panasonic: 9 miliardów dolarów strat za 2012!
Aktualność
+ 2
+ 0
poniedziałek, 05 listopada 2012

Od początku roku akcje Panasonica straciły 20% wartości.

To i tak niewiele, jeśli spojrzy się na wyniki finansowe japońskiego giganta. Jak twierdzą polscy przedstawiciele słabe wyniki to efekt inwestycji Panasonica, który planuje mocne wejście w telefonie komórkową oraz produkcję paneli solarnych. Wbrew wielu plotkom Panasonic nie wycofuje się z produkcji znakomitych telewizorów plazmowych. Wręcz przeciwnie, ostatnie miesiące pokazały, że niskie ceny szerokokątnych (powyżej 37 cali) plazm przyciągają klientów bardzo mocno.

Ponadto Panasonic zechce zaistnieć mocniej w segmencie klimatyzatorów i pomp ciepła, wcześniej wspomnianych paneli słonecznych oraz w motoryzacji, jako producent akumulatorów do aut hybrydowych.

 


 
LG 84LM9600 - pierwsze 4K Ultra HD od Koreańczyków...
Aktualność
+ 3
+ 1
piątek, 26 października 2012

Tylko o miesiąc LG pozwoliło się zdystansować dla Sony.

Sony pochwaliło się pierwszym na świecie seryjnym telewizorem 4K, co utarło nosa dla LG i Samsunga. Teraz LG odpowiada w imieniu Korei produktem o 5 tys dolarów tańszym! Wejściowa cena 84LM9600 to 19.999 USD. LG wyposażyło swój telewizor w system dźwięku 2.2, łączność Wi-Fi, USB, obraz 3D oraz konwersje 2D do 3D.

Dodatkowo LG to bardzo wygodny telewizor jeśli chodzi o korzystanie z internetu - dzięki Magic Remote Voice obsługa jest maksymalnie uproszczona i nie wymaga klawiatury. W komplecie dołączono aż 7 par okularów 3D, ponadto producent twierdzi, że telewizor potrafi odświeżać obraz z prędkością 800 Hz.

Czekamy na odpowiedź Samsunga!


 
UKE ostrzega: Allegro.pl przepełnione wadliwymi dek...
Aktualność
+ 2
+ 0
środa, 24 października 2012

Jak donosi UKE rynek RTV zalały wadliwe dekodery DVB-T, które są ściągane z Chin i w dodatku bez cła.

Podstawowy problem bezmarkowych chińskich półproduktów to brak możliwości odbioru sygnału w jakości HD, który niedługo będzie jedynym dostepnym. Innymi słowy tanie bezmarkowe dekodery w bardzo szybkim czasie staną się bezużyteczne.

To nie koniec problemów, UKE poinformował, że przebadane dekodery nie posiadają pełnej funkcjonalności w postaci wyświetlania napisów oraz odczytywania audiodeskrypcji. Co więcej, nie wszystkie dekodery obsługiwały dźwięk kodowany w AC3.

W końcu urządzenia te ściągane są jako sprzęt komputerowy, co zwalnia je z opłat celnych (cło na sprzęt telewizyjny wynosi 14%). Minimalna rozsądna cena za podstawowy dekoder telewzji cyfrowej naziemnej wynosi ok 100 zł.

Polecamy zaprezentowany na zdjęciu w pełni zgodny z normami dekoder Blow 4503 HD.

 


 
4K Ultra Defintion - telewizor, projektor.
Artykuł
+ 0
+ 0
poniedziałek, 08 października 2012
Od sierpnia 2012 roku ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny) ogłosił dwa nowe oficjalne standardy przesyłu i wyświetlania obrazu video.
Więcej…

 
Sony KD-84X9005 Bravia w Ultra Definition 4K - od gr...
Aktualność
+ 4
+ 1
piątek, 05 października 2012

Sony nie zasypuje gruszek w popiele i wprowadza europejską wersję telewizora Sony XBR-84X900.

XBR-84x900 i KD-84X9005 to najprawdopodobniej ten sam telewizor oferowany na różnych rynkach. Ruch Sony należy zaliczyć do bardzo brawurowych - cena telewizora przekracza 100.000 złotych i nieważne czy przyjmiemy cenę w dolarach, czy też w Euro.

Zarząd Sony zarzekał się, że ma zamiar usunąć się w cień Samsunga, jeśli chodzi o wdrażanie do produkcji najnowszych technologii telewizyjnych. Ma to związek z niepowodzeniem Sony podczas wprowadzania na rynek technologii LED. Chociaż Sony poniosło największe koszty technologiczne związane z opracowaniem linii produkcyjnej telewizorów LED, to Samsung potrafił przekuć modę na LED w swój sukces sprzedażowy.

Masowa produkcja panelów 4K Ultra Definition należy niewątpliwie do najkosztowniejszych rozwiązań na świecie oraz wymaga potężnego zaplecza, które Sony posiada - wszak jest dostawcą profesjonalnych kinowych projektorów 4K.

Bez dwóch zdań wprowadzenie do masowej produkcji KD-84X9005 to próba powrotu Sony na należny mu tron najlepszego i najbardziej innowacyjnego producenta telewizorów na świecie. Jedyne co wydaje się niezrozumiałe w przypadku wprowadzenia KD-84x9005 do sprzedaży to wbudowany weń system audio imitujący 5.1.

Taki telewizor wymaga systemu kina domowego audio hi-fi za co najmniej podobną kwotę.

Cena i specyfikacja Sony KD-84x9005

 


 
Projektory 4K Ultra Definition (Sony, JVC) coraz prz...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 24 września 2012

Sezon na rozdzielczość 4K można uznać oficjalnie za rozpoczęty.

Informacja ta powinna szczególnie mocno zainteresować posiadaczy prywatnych sal kinowych, którym zależy na maksymalnej jakości obrazu. Tym bardziej, że aktualne ceny projektorów 4K nie odbiegają szczególnie mocno od cen wysokiej klasy telewizorów 4K. I tak projektor Sony 4K jest wręcz tańszy od 84-calowego telewizora Sony.

Zaś projektor JVC mierzy wręcz w koreańską konkurencję telewizorów spod znaku LG i Samsunga.

Cena i specyfikacja JVC DLA-X90RBU

Cena i specyfikacja Sony VPL-VW100ES


 


Strona 10 z 20