Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Telewizory
Formuła 1 w VR - wirtualna rzeczywistość za kiero...
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 08 czerwca 2016

W sieci pojawiły się bardzo interesujące informacje na temat nowego wykorzystania technologii VR, a więc futurystycznej wirtualnej rzeczywistości. Za pośrednictwem VR mają być transmitowane wyścigi Formuły 1, co w praktyce oznacza zupełnie nowe doświadczenie – możliwość obserwacji toru z punktu widzenia jadącego kierowcy, i to obserwacji dookólnej, w polu 360 stopni. Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być w bolidzie? Przedsmak tego uczucia już niedługo będzie w zasięgu ręki.

Więcej…

 
Amazon Video Direct - konkurencja dla YouTube?
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 17 maja 2016

Amazon – „największy sklep świata” – uruchomił nową usługę, Amazon Video Direct. Ma to być alternatywa dla firm i osób prywatnych szukających źródła dochodu w udostępnianiu filmów online. W sieci pojawiły się komentarze sugerujące, że AVD ma być konkurencją dla YouTube. Naszym zdaniem, są to opinie mocno przesadzone. Dlaczego? Wyjaśniamy to poniżej.

Więcej…

 
Formuła 1 i Premier League już niedługo w 4K Ultr...
Aktualność
+ 3
+ 0
wtorek, 29 marca 2016

Brytyjska telewizja Sky właśnie ogłosiła, że podpisała kontrakt na wyłączną realizację i transmisję wyścigów Formuły 1 do 2024 roku. Już od przyszłego roku zarówno królowa motorsportów jak i brytyjska Premier League będą transmitowane w UltraHD 4K.

Więcej…

 
Prima Cinema - VOD dla bogatych
Aktualność
+ 6
+ 0
wtorek, 01 marca 2016

W styczniu bieżącego roku, po długim czasie oczekiwania fanów House of Cards, w Polsce zaczął działać Netflix. Otwarcie usługi na polskim rynku, jak pokazują dzisiejsze doświadczenia, okazał się być falstartem. Masa problemów technicznych, zaniedbania językowe (nieprzetłumaczona witryna – sic!) i luki w bazie filmowej sprawiły, że usługa spotkała się w naszym kraju z dość chłodnym przyjęciem. Tymczasem zza oceanu dochodzą słuchy o PRIMA Cinema – usłudze oferującej kino domowe w pełnym tego słowa znaczeniu. To jedyny – poza wizytą w kinie – dostępny sposób na legalne oglądanie filmów w dniu premiery w jakości, o której najnowszym Blu-ray'om się nie śniło.

Więcej…

 
Koniec 3D TV?
AktualnośćArtykuł
+ 4
+ 0
poniedziałek, 15 lutego 2016

Koreański portal technologiczny ET News opublikował artykuł, w którym przedstawiciele najpoważniejszych producentów telewizorów – LG i Samsunga – sugerują, że firmy te wycofują się z technologii 3D. Czyżby miał to być zmierzch trójwymiarowej telewizji?

Więcej…

 
Droga do TV nowej generacji
AktualnośćArtykuł
+ 7
+ 0
wtorek, 07 lipca 2015

Oficjalny kanał Ultra HD 4K opublikował na Twitterze infografikę prognozującą rozwój technologii wyświetlania obrazu. Pokazuje ona stopniowość zmian technologicznych. Zdaniem redaktorów nie będą one mieć charakteru rewolucji, która nadejdzie z dnia na dzień. Przewidują raczej długotrwały proces, w którym kluczowe znaczenie będzie mieć wsteczna kompatybilność wprowadzanych standardów.

Więcej…

 


Strona 2 z 20