Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
Monachium High-End Show 2013
Aktualność
[ zapisane w: Aktualności ]
+ 34
+ 0
poniedziałek, 13 maja 2013

Przedstawiciele RMS.pl jak co roku odbyli podróż  na jedne z najciekawszych targów w naszej części Europy - Monachium High-End Show 2013.


 
Naim UnitiQute 2
Aktualność
+ 31
+ 0
poniedziałek, 13 maja 2013

Brytyjski Naim pokazał na monachijskich targach Hi-End swój najnowszy uniwersalny system strumieniowy UnitiQute 2.


 
Advance Acoustic X-Preamp
Aktualność
+ 30
+ 0
piątek, 10 maja 2013

X-Preamp to zupełnie nowy produkt od niezależnego francuskiego producenta Advance Acoustic.

 


 
Advance Acoustic X-A160
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 31
+ 0
czwartek, 09 maja 2013

Francuski producent znakomity wzmacniaczy zintegrowanych, w szczególności MAP-308 oraz jego bezpośredniego następcy MAX-450 wprowadza na europejski rynek nowy dzielony system stereo.

 


 
Creek Evolution 50A
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 14
+ 0
piątek, 19 kwietnia 2013

Brytyjski Creek wprowadził do sprzedaży w Polsce nowy budżetowy wzmacniacz zintegrowany Evolution 50A, który zastąpi model Evolution 2.

W przeciwieństie do japońskiej konkurencji mie jest to wymiana napisów na frontowym panelu - mamy tu do czynienia z nowym, lepszym wzmacniaczem!

Wystarczy rzut oka na parametry - rozsądnie zredukowano moc do w zupełności wystarczających 55W RMS, zmierzonych w stereo przy 8 omach. W zamian znacząco zredukowano poziom zniekształceń do bliskiego hi-endowym konstrukcjom.

Było to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu nowych hi-endowych bi-polarnych końcówek mocy Sanken STD-03.

Sekcja przedwzmacniacza została dostarczona przez Japan Radio Corp - wraz z potencjometrem i cyfrowym wyborem źródeł dźwięku.

Wyróżnikiem zewnętrznym jest cyfrowy wyświetlacz OLED.

Ciekawostką jest modułowa budowa wzmacniacza, który został wyposażony w szynę główną, która pozwala na podłączenie tunera FM oraz przetwornika DAC lub wymianę przedwzmacniacza gramofonowego na lepszy.

Technologia znana z NAD w dużo niższej cenie - brawo Creek!

Cena i specyfikacja Creek Evolution 50A

 

 


 
Gibson kupuje większościowy pakiet TEACa!
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 5
+ 0
poniedziałek, 08 kwietnia 2013

Gibson kupuje większościowy pakiet TEACa! Gibson, producent legendarnych gitar elektrycznych Les Paul z wielkim rozmachem poszerza swoje imperium.

Jak podał magazyn Stereophile Korporacja Gibsona porozumiała się z dotychczasowym właścicielem TEACA grupą kapitałową Phoenix Capital, która umożliwi zakup min 54.4% akcji, z opcją wykupienia 100%.

54.4% akcji to koszt 52 milionów dolarów, to wydaje się być kwotą niezbyt wygórowaną za tak rozpoznawalną markę z wielkimi tradycjami jak TEAC. Na mocy porozumienia TEAC dołączy do grupy Gibson Pro Audio, która skupia kilka innych marek: Cerwin-Vega, KRK, Stanton. Ponadto partnerem grupy jest japońskie Onkyo, którego większościowy pakiet w USA posiada Gibson.

Trzeba przyznać, że jest to sytuacja niezwykła, w której producent instrumentów profesjonalnych i półprofesjonalnych dla stosunkowo wąskiego grona klientów przejmuje kolejno sporej wielkości marki - celujące w masowy rynek rtv.

Przedstawiciele Gibsona nie ukrywają, że korporacja dąży do bycia największa na świecie grupą produkującą profesjonalny i konsumencki sprzęt audio i muzyczny.

 


 


Strona 5 z 19