Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
Creek Evolution 50A
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 14
+ 0
piątek, 19 kwietnia 2013

Brytyjski Creek wprowadził do sprzedaży w Polsce nowy budżetowy wzmacniacz zintegrowany Evolution 50A, który zastąpi model Evolution 2.

W przeciwieństie do japońskiej konkurencji mie jest to wymiana napisów na frontowym panelu - mamy tu do czynienia z nowym, lepszym wzmacniaczem!

Wystarczy rzut oka na parametry - rozsądnie zredukowano moc do w zupełności wystarczających 55W RMS, zmierzonych w stereo przy 8 omach. W zamian znacząco zredukowano poziom zniekształceń do bliskiego hi-endowym konstrukcjom.

Było to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu nowych hi-endowych bi-polarnych końcówek mocy Sanken STD-03.

Sekcja przedwzmacniacza została dostarczona przez Japan Radio Corp - wraz z potencjometrem i cyfrowym wyborem źródeł dźwięku.

Wyróżnikiem zewnętrznym jest cyfrowy wyświetlacz OLED.

Ciekawostką jest modułowa budowa wzmacniacza, który został wyposażony w szynę główną, która pozwala na podłączenie tunera FM oraz przetwornika DAC lub wymianę przedwzmacniacza gramofonowego na lepszy.

Technologia znana z NAD w dużo niższej cenie - brawo Creek!

Cena i specyfikacja Creek Evolution 50A

 

 


 
Gibson kupuje większościowy pakiet TEACa!
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 5
+ 0
poniedziałek, 08 kwietnia 2013

Gibson kupuje większościowy pakiet TEACa! Gibson, producent legendarnych gitar elektrycznych Les Paul z wielkim rozmachem poszerza swoje imperium.

Jak podał magazyn Stereophile Korporacja Gibsona porozumiała się z dotychczasowym właścicielem TEACA grupą kapitałową Phoenix Capital, która umożliwi zakup min 54.4% akcji, z opcją wykupienia 100%.

54.4% akcji to koszt 52 milionów dolarów, to wydaje się być kwotą niezbyt wygórowaną za tak rozpoznawalną markę z wielkimi tradycjami jak TEAC. Na mocy porozumienia TEAC dołączy do grupy Gibson Pro Audio, która skupia kilka innych marek: Cerwin-Vega, KRK, Stanton. Ponadto partnerem grupy jest japońskie Onkyo, którego większościowy pakiet w USA posiada Gibson.

Trzeba przyznać, że jest to sytuacja niezwykła, w której producent instrumentów profesjonalnych i półprofesjonalnych dla stosunkowo wąskiego grona klientów przejmuje kolejno sporej wielkości marki - celujące w masowy rynek rtv.

Przedstawiciele Gibsona nie ukrywają, że korporacja dąży do bycia największa na świecie grupą produkującą profesjonalny i konsumencki sprzęt audio i muzyczny.

 


 
NAD C 390DD - opinie, test, recenzja
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 6
+ 0
piątek, 29 marca 2013

NAD C 390 Directly Digital został przetestowany przez AudioFi.net, który przyznał mu 4 na 5 gwiazdek wskazując przy tym, że nie jest to produkt dla miłośników klasycznego analogu.

C 390DD to produkt o potężnym zapasie mocy - zdaniem Redakcji zdolny wysterować praktycznie każde kolumny na rynku - 150W przy 8 omach w tym wypadku to nie mrzonki!

Dźwięk jaki generujce C 390DD jest niezwykle precyzyjny i bogaty w detale, ale zawsze bardzo dobrze kontrolowany i wysmakowany. Recenzenci byli nieco zawiedzieni brakiem żywiołowości jaki oferują inne wzmacniacze - stąd jedna gwiazdka mniej, ale warto pamiętać, że nie wszyscy oczekują rozbuchanego do granic możliwości dźwięku - NAD C390 DD gra po europejsku.

Największą wadą C 390DD jest przyjmowany sygnał USB z komputera na poziomie tylko 96kHz co przy jego cenie i aktualnych możliwościach dużo tańszych produktów wydaje się być nie na miejscu.

Ponadto, warto podkreślić, że wzmacniacz posiada dwa wolne sloty na przyszłe moduły MDC np HDMI lub lepszego DACa.

Cena i specyfikacja NAD C 390 DD

 

 


 
Arcam A19 - opinie, test, recenzja
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 5
+ 0
piątek, 01 marca 2013

Arcam A19 dostał od What Hi-Fi maksymalną ocenę 5 gwiazdek, jednak jest to ocena warunkowa.

Warunek jest jeden: Arcam A19 to rewelacyjny wzmacniacz, jeśli zostanie podłączony pod odpowiednie kolumny, które charakteryzują się żywym, otwartym wręcz agresywnym dźwiękiem. Jeśli tylko uda się spełnić te wymagania A19 zagra dźwiękiem o najpotężniejszej skali w tym przedziale cenowym.

Dźwięk jest bardzo czysty i otwarty, ponadto 50W na kanał pozwala nagłośnić nawet większe pomieszczenia. Drugą obok skali dźwięku cechą charakterystyczną nowego Arcama jest potężna scena dźwiękowa - niezwykle szeroka i głęboka.

Ponadto dźwięk Arcama dysponuje bardzo porządaną cechą, którą określa sie mianem autorytetu. Innymi słowy, potrafi zdominować i poprowadzić kolumny we własnym rytmie, co objawia się bardzo głębokim i doskonale kontrolowanym basem.

Co ciekawe, redakcja What Hi-Fi uchyliła rąbka tajemnicy co do budowy nowego Arcama. Jak się okazuje, niezmieniony pozostał wygląd i tylne gniazda, ale kompletnie zmieniono sekcję zasilania oraz wstawiono zupełnie nowy wzmacniacz słuchawkowy.

Arcam zapewnia, że jednostka użyta do amplifikacji słuchawek powinna kosztować na wolnym rynku co najmniej 600zł!

 

Cena i specyfikacja Arcam A19

 


 
Struss R 150, Luxman D-06, Martin Logan ElectroMotio...
Test
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 2
+ 0
wtorek, 26 lutego 2013

Zdolność do budowania tej atmosfery to najwyższy wyraz muzykalności odsłuchiwanych kolumn Martin Logan, wzmacniacza Struss i odtwarzacza SACD od Luxmana.


 
Primare A60 i PRE60 - nowy hi-end ze Skandynawii
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 8
+ 0
czwartek, 21 lutego 2013

Primare, skandynawska marka, która skutecznie wprowadza na rynek kolejne produkty tym razem zapowiada absolutny hi-end.

Seria 60 na początek będzie składała się z dwuczęściowego systemu w pełni zbalansowanego: przedwzmacniacza PRE60 oraz wzmacniacza A60. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że prawdopodobnie PRE60 będzie także posiadał funkcje streamingowe. Wzmacniacz A60 będzie dysponował potężną mocą 300W RMS na kanał przy 8 ohmach.

Więcej informacji producent ujawni na wiosnę.

 


 


Strona 6 z 19