Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
McIntosh MA7900 - następca MA6900
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 6
+ 0
środa, 20 lutego 2013

13 tys dolarów będzie kosztował nowy zintegrowany wzmacniacz McIntosha - drugi w kolejności flagowiec zza Wielkiej Wody.

34 kilogramowy olbrzym wygląda absolutnie ponadczasowo i stylowo. Nawet po usunięciu loga nie będzie absolutnie żadnych problemów z rozpoznaniem jakiej produkcji jest MA7900.

Wzmacniacz zintegrowany oznacza u McIntosha połączenie końcówek mocy, klasycznego przedwzmacniacza, przedwzmacniacza gramofonowego MM i MC oraz przetwornika DAC 32/192. M

A7900 oferuje 200W RMS na kanał przy THD 0.005% i stosunku sygnał do szumu na zdumiewającym poziomie 113 dB.

Cena w Polsce? Z pewnością ponad 50 tys zł!

 


 
Nowości McIntosha: amplituner MAC6700 i wzmacniacz ...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
środa, 30 stycznia 2013

Po raz pierwszy od 1993 roku McIntosh wprowadza do sprzedaży nowy model amplitunera stereo - z radiem w jakości płyty CD!

MA6700/MAC6700 to 35 kilogramowy gigant z potężną sekcją przedwzmacniacza wyposażoną w 11 wejść, w tym 3 cyfrowe z przetwornikiem DAC 32-bity i 192 kHz. Fanom analogu dedykowano po jednym wejściu MM oraz MC.

W obu modelach mamy ten sam wzmacniacz, który legitymuje się parametrami: 200W na kanał przy THD 0.005%, stosunek sygnału do szumu: 113 dB

MAC6700 został wyposażony w tuner AM/FM w technologii HD Radio, która w uproszczeniu sprawia, że radio AM nadawane jest w jakości FM, zaś radio FM w jakości płyty CD.

Oba modele posiadają wysokiej klasy wyjście słuchawkowe z obsługą słuchawek do 600 Ohm.


 
Cyfrowe radio naziemne DAB+ - rusza przetarg Polskie...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
poniedziałek, 21 stycznia 2013

Jeszcze w tym roku Polskie Radio planuje wybrać technicznego operatora cyfrowego radia publicznego, a do końca roku planuje rozpocząć nadawanie!

Cyfrowe radio zajmie częstotliwości dotychczas używane przez analogową telewizję naziemną, co oznacza, że włączanie nowego sygnału radiowego zbiegnie się z wyłączaniem nadawania "starego" sygnału telewizyjnego.

Przewiduje się, że na początek zostanie wygospodarowanych 12 kanałów, z czego siedem przejmie Polskie Radio, które będzie nadawało kanały takie jak:

- Jedynka

- Dwójka

- Trójka

- Czwórka

- Polskie Radio dla Zagranicy

- Radio dla Ciebie

- kanał regionalny

 

Na ten moment cyfrowe radio nie wzbudza zainteresowania prywatnych nadawców z powodu dodatkowych kosztów, jakie generuje. Jedyną motywacją mogło by być wyłączenie tradycyjnego analogowego radia, ale nic nie wskazuje, że taka decyzja zapadnie w najbliższych latach.

 

Zobacz urządzenia obsługujące DAB+


 
NAD C356 - test, recenzja, opinie - 5 gwiazdek i rek...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 18
+ 6
czwartek, 22 listopada 2012

Brytyjskie Hi-Fi Choice wzięło na warsztat średniopółkowy wzmacniacz kanadyjskiego NADa. C356 przeszedł pomyślnie wszystkie testy i od ręki otrzymał rekomendację zakupową. To rzadkość, aby północno-amerykański sprzęt hi-fi zbierał laury w brytyjskiej prasie. Wzmacniacz NADa doceniono przede wszystkim za potęgę mocy, pełny bas, dynamikę i muzykalność. Do tego mamy w komplecie wzmacniacz słuchawkowy, dwa komplety wyjść głośnikowych i kontrolę tonów. Co ciekawe, NAD C356 zebrał także maksymalną notę za uniwersalność - poradził sobie zarówno w muzyce klasycznej, jak i elektronicznej. .

 

Cena i specyfikacja NAD C356

 


 
Vincent SV-227 - kolejna odsłona hybrydy
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 5
+ 0
poniedziałek, 19 listopada 2012

Vincent, niemiecka marka z chińskim korzeniami wprowadza na rynek nowy wzmacniacz. SV-227 to  następca SV-226, który przysporzył Vincentowi sporej popularności.

Na pierwszy rzut oka zmieniło się niewiele. Mamy tą samą moc: 100W RMS na kanał przy 8 ohmach i słusznym maksymalnym poborze mocy 500W. Ponadto nie zmienił się stosunek sygnału do szumu - nadal wynosi 90dB, co sugeruje brak większych zmian przy końcówkach mocy. Popracowano za to nad sekcją przedwzmacniacza, co widać po obniżonej impedancji wyjściowej: z 50 do 47 ohm.

Z funkcjonalności mamy pewną ciekawostkę - producent dołożył gniazdo USB DAC, jednak nie pochwalił się, jaki przetwornik cyfrowo-analogowy został z tej okazji użyty. Prawdopodobnie z tej okazji wzrosła cena nowej wersji wzmacniacza z 4950pln do 5300 pln.

 

 


 
McIntosh McAire - audiofilskie niebo się zawaliło
Aktualność
+ 6
+ 0
środa, 07 listopada 2012

McAire to sieciowy system all in one klasy hi-end z przeznaczeniem do użytkowania z produktami Apple.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że jest to system produkcji McIntosha. Renomowany producent znakomitych wzmacniaczy w końcu ugiął się i podążył za modą na handheldy z muzyką. McAire wyposażono w bezprzewodowe technologie AirPlay oraz Wi-Fi. Ponadto potrafi streamingować muzykę. Cały system waży 20kg i składają się na niego dwa 4-calowe woofery, dwie dwucalowe średniotonówki oraz 3/4 calowe wysokotonówki.

Producent nie podaje sumarycznej mocy systemu.


 


Strona 7 z 19