Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
Sonus Faber Liuto, Roksan Caspian – test, recenzja...
Test
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 4
+ 0
wtorek, 30 października 2012

Sama sala odsłuchowa pokazała, że właściwa adaptacja akustyczna potrafi zdziałać prawdziwe cuda i wyciągnąć nawet słabiej zrealizowane nagrania na poziom, którego żaden audiofil nigdy by się nie powstydził


 
Przegląd prasy: listopadowe Audio 11/2012
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 1
wtorek, 30 października 2012

Listopadowe Audio to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy poszukują taniego stereo.


 
Arcam A19 FMJ - nowy wzmacniacz stereo z UK
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 3
+ 0
poniedziałek, 29 października 2012

Arcam zapowiedział wprowadzenie nowego wzmacniacza stereo - następcy FMJ A18.

Informację ogłosiło What Hi-Fi, można więc podejrzewać, że wypłynęła bezpośrednio z samego Arcama. Jeśli chodzi o sam wzmacniacz, to wstępna lektura specyfikacji sugeruje raczej, że A19 nie będzie nową jakością, a raczej delikatnym liftingiem aktualnie sprzedawanego A18.

Moc to w dalszym ciągu 50W RMS na kanał. Arcam nadal umożliwi szerokie możliwości regulacji poziomem poszczególnych zakresów częstotliwości. Ponadto nowy model odziedziczy po starym wejście gramofonowe z przedwzmacniaczem MM. Być może największą różnicą w stosunku do A18 będzie paleta dostępnych kolorów, która zostanie ograniczona do czarnego.

Komu więc chodzi po głowie srebrny A18 powinien nabyć go czym szybciej, dopóki jeszcze istnieje taka możliwość.


 
Pioneer A-70 - odważnie, bo audiofilsko w klasie D
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
czwartek, 18 października 2012

Pioneer bardzo odważnie powraca do produkcji wzmacniaczy.

Jeden ze swoich topowych modeli w cenie powyżej 4.000zł Japończycy zdecydowali się uzbroić we wzmacniacz klasy D. To praktyka raczej nietypowa, co nie znaczy, że sprzęt nie sprawdzi się w audiofilskim odsłuchu. Co prawda ma mniej mocy niż konkurencyjna Yamaha A-S1000, ale 65W przy 8 ohmach to nadal wynik więcej niż przyzwoity. Poza tym warto zaznaczyć, że Pioneer zmierzył swoją mocy przy zniekształceniach 0.5% THD, zaś Yamaha 0.7% THD.

A to sugeruje, że Pioneer bardzo mocno stawia na jakość dźwięku. To co odróżnia A-70 od większości wzmacniaczy w tej cenie to wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy. I to nie byle jaki bo ESS Sabre 32 z obsługą 32bity i 192 kHz. Do tego wzmacniacz przypadnie do gustu miłośnikom PC-Audio, ponieważ posiada asynchroniczne wejście USB dla komputera/laptopa.

Być może zamiast rozdrabniania się w zakup kilku komponentów warto zastanowić się nad zakupem A-70 i korzystaniem bezpośrednio z biblioteki plików FLAC w komputerze.

Cena i specyfikacja Pioneer A-70

 


 
Denon CEOL 2 (N-8) i Piccolo (N-5)
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 1
wtorek, 16 października 2012

Denon postanowił zdyskontować sukces swojej mini wieży CEOL N-7.

Dlatego też wprowadza dwa nowe modele z serii CEOL. Większy N-8, który zastępuje starszy model N-7, oraz zupełną nowość CEOL Piccolo N-5 - o tysiąc złoty tańszą ultra miniwieżę hi-fi. Oba systemy różni zarówno elektronika jak i same głośniki. CEOL 2 N-8 to kompletny pod względem funkcjonalnym sprzęt wyposażony w odtwarzacz CD, złącze USB dla smartfonów oraz AirPlay dla Apple. Ponadto mamy tu sporo funkcji sieciowych w postaci radia internetowego przez ethernet lub Wi-Fi oraz obsługi plików FLAC 24-bit/192 kHz oraz MP3/WMA/AAC. Sam system głośnikowy składa się z dwudrożnych głośników z 12-centymetrowym głośnikiem średnio-niskotonowym oraz 2.5cm kopułką. Moc elektroniki ustalono na 65W RMS.

CEOL Piccolo N-5 to zdecydowanie zminiaturyzowana mini-wieża. Mamy tu minimalnie mniejszą moc, ale znacząco mniejsze kolumny z 10-centymetrowymi głośnikami średnio-niskotonowymi oraz takimi samymi przetwornikami wysokotonowymi. Jeśli chodzi o funkcje elektroniki to równiez Piccolo N-5 legitymuje się szerokimi możliwościami sieciowymi dzięki złączu ethernet, standardowi DLNA 1.5 oraz funkcji AirPlay dla Apple. Niemniej dobrze wygląda obsługa plików cyfrowych - Piccolo odtworzy MP3/WMA/AAC oraz FLAC 192/24.

W obu urządzeniach mamy więc komplet funkcji sieciowych (w tym AirPlay i DLNA 1.5), niezłą jakość dźwięku, zapas mocy - a przez to możliwość zainwestowania z czasem w lepsze głośniki oraz wyjście na subwoofer.

 

Cena i specyfikacja Denon CEOL 2 N-8

Cena i specyfikacja Denon Piccolo N-5


 
Pioneer A-30 - powrót do korzeni.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 6
+ 0
poniedziałek, 01 października 2012

Pioneer wraca do swoich audiofilskich korzeni.

Marka znana w ostatnich dekadach z produkcji elektroniki do kina domowego oraz słynnej marki Elite zdecydowała się na zwrot w strategii. Jej efektem są prezentowane już wcześniej odtwarzacze CD/SACD oraz do pary tanie wzmacniacze hi-fi. A-30 to jak na razie najwyższy model z zaprezentowanej serii wzmacniaczy o nazwie kodowej A. Pomimo umiarkowanej ceny oferuje świetne wykonanie - aluminiowy front oraz potężny zasilacz o mocy 175W. Tym samym deklarowana przez producenta moc 70W na kanał wcale nie musi okazać się bajkopisarstwem. Jeśli chodzi o design to ewidentnie widać, że Pioneer celuje w produkty Marantza.

Jeśli brzmieniowo będzie podobnie to znakomita dla wszystkich wiadomość.

Cena i specyfikacja Pioneer A-30

 


 


Strona 8 z 19