Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
Roksan Oxygen - wzmacniacz i odtwarzacz CD.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 8
+ 0
środa, 01 sierpnia 2012

Oxygen to zupełnie nowe podejście klasycznej firmy Roksan do zmieniających się nawyków audiofilów.

Po pierwsze odtwarzacz zaprojektowany w myśl "Less is more" i to dosłownie. Ponieważ pod napisem "Less is more" na odtwarzaczu producent ukrył dotykowe przyciski - wciskamy more i mamy następny utwór, wciskamy less i mamy poprzedni. Wciskamy IS i mamy dostęp do menu. Naturalnie odtwarzacz posiada komplet wyjść cyfrowych.

Wzmacniacz to klasyczna zintegrowana konstrukcja o niewielkiej jak na tę cenę mocy. Zaletą jest kompaktowy wygląd oraz łączność bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z innych urządzeń przenośnych. Podobnie jak w odtwarzaczu CD napis "Less is more" pozwala na sterowanie funkcjami wzmacniacza. W tym wypadku domyślnie poziomem głośności.

Cena i specyfikacja Roksan Oxygen wzmacniacz

Cena i specyfikacja Roksan Oxygen odtwarzacz CD


 
Cambridge Audio Azur 351A - za 1990zł
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 15
+ 0
czwartek, 19 lipca 2012

Cambridge Audio nie odpuszcza ofensywy produktowej.

Tym razem Brytyjczycy pokazali nowe stereo klasy średniej - wzmacniacz 351A oraz cedek 351C. 351A to poprawiona wersja 350 - mamy tutaj lepszy potencjometr typu black box - prosto od ALPSa oraz toroidalny transformator o słusznym poborze mocy: 320W. Poza tym, dołożono gniazdo USB Audio z konwerterem cyfrowo-analogowym Burr-Brown dla komputerów PC oraz Apple. Wraz z poszerzoną funkcjonalnością i lepszymi podzespołami producent podniósł cenę do 1990 zł za jeden komponent. Na pocieszenie trzeba dodać, że nie gmerano nadmiernie przy wyglądzie obudowy - nadal mamy doczynienia z klasyczną elegancją przywodzącą na myśl najlepsze hi-fi.

 

Specyfikacja i cena Cambridge Audio 351A

 


 
Rotel seria 12 - następca 06SE.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
wtorek, 10 lipca 2012

Rotel właśnie wprowadził do sprzedaży nową serię komponentów hi-fi, które zastąpią niezwykle udaną linie 06SE.

Chociaż nowa seria w dalszym ciągu jest uzupełniana o odtwarzacz CD, to Rotel stawia coraz większy nacisk na streaming sieciowy. Do takiego stopnia, że nawet stary dobry cedek w nowym wydaniu (RA-12) został obowiązkowo doposażony w szereg sieciowych udogodnień. Inną pozostałością po klasycznym hi-fi jest wciąż produkowany tuner FM, nazwany RT-11, który de facto jest ogołoconą z funkcji sieciową wersją RT-12 - multifunkcjonalnego odtwarzacza sieciowego z tunerem FM. Rotel zmierza więc drogą amerykańskiego NADa.

Fundamentem serii pozostają trzy wzmacniacze - RA-10, RA-11 oraz RA-12. Wszystkie posiadają komplet cyfrowych wejść oraz DAC Wolfson DM8740 na pokładzie. RA-11 oraz RA-12 dysponują do tego funkcjami sieciowymi.

Robi się multimedialnie.

 

 


 
Advance Acoustic EZY-80 - mini-wieża, mega-cena.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 1
piątek, 29 czerwca 2012

Blisko 4.500zł życzy sobie francuski producent Advance Acoustic za mini wieżę EZY-80.

Co ciekawe, jest to cena bez głośników! Dobrze to i źle, z jednej strony świadczy to, że mamy do czynienia z pełnoprawnym hi-fi - dla świadomego klienta, który potrafi sam zdecydowac jakie ostateczne brzmienie ma mieć jego sprzęt. Z drugiej strony, robi się piekielnie drogo - w tej cenie mamy wiele zestawów hi-fi od uznanych producentów. Wszystkie one mają zasadniczą wadę - są dużo, dużo większe od EZY-80.

Jeśli więc poszukujecie sprzętu, który ma funkcjonalność amplitunera kina domowego, brzmienie wzmacniacza stereo, rozmiar odtwarzacza sieciowego to może okazać się, że cena wcale nie jest tak potężnie wygórowana.

Cena i specyfikacja Advance Acoustic EZY-80

 


 
Denon PMA-720 - odświeżony 710?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 10
+ 1
czwartek, 28 czerwca 2012

Po 3 latach na rynku PMA-710 kończy swój żywot.

Z drugiej strony można powiedzieć, że będzie przeżywał drugą młodość pod nazwą PMA-720. Nieco odmieniony wygląd oraz obcięcie po jednym wejściu i wyjściu analogowym RCA to najbardziej widoczne zmiany przy porównywaniu PMA-720 do PMA-710. Pytanie, co zmieniło się w brzmieniu pozostaje otwarte - w przypadku PMA-710 redakcja What Hi-FI wskazywała na wybitne przebasowienie brzmienia.

Czy PMA-720 nie pójdzie tą drogą?

Cena i specyfikacja Denon PMA-720

 


 
Denon PMA-520 AE - wzmacniacz z błędem?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 10
+ 0
wtorek, 29 maja 2012

Denon wprowadza do sprzedaży kolejny model - tym razem zdecydowano o odświeżeniu linii stereo. I tak narodził się PMA-520. Zasadniczo, trudno doszukać się jakiś większych różnic w stosunku do poprzednika PMA-510. Pięćsetdwudziestka oferuje dokładnie taką samą moc 45 watt przy identycznych zniekształceniach THD 0.7%. Ciekawostką jest niezdecydowanie producenta co do tego, ile wyjść głośnikowych posiada PMA-520 AE. Na jednym ze zdjęć wzmacniacz posiada jeden komplet terminali, zaś na innym - dwa. Szczegóły na zdjęciu.

Cena i specyfikacja Denon PMA-520

 


 


Strona 9 z 19