Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Wzmacniacze-stereo
Cambridge Audio Azur 351A - za 1990zł
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 15
+ 0
czwartek, 19 lipca 2012

Cambridge Audio nie odpuszcza ofensywy produktowej.

Tym razem Brytyjczycy pokazali nowe stereo klasy średniej - wzmacniacz 351A oraz cedek 351C. 351A to poprawiona wersja 350 - mamy tutaj lepszy potencjometr typu black box - prosto od ALPSa oraz toroidalny transformator o słusznym poborze mocy: 320W. Poza tym, dołożono gniazdo USB Audio z konwerterem cyfrowo-analogowym Burr-Brown dla komputerów PC oraz Apple. Wraz z poszerzoną funkcjonalnością i lepszymi podzespołami producent podniósł cenę do 1990 zł za jeden komponent. Na pocieszenie trzeba dodać, że nie gmerano nadmiernie przy wyglądzie obudowy - nadal mamy doczynienia z klasyczną elegancją przywodzącą na myśl najlepsze hi-fi.

 

Specyfikacja i cena Cambridge Audio 351A

 


 
Rotel seria 12 - następca 06SE.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
wtorek, 10 lipca 2012

Rotel właśnie wprowadził do sprzedaży nową serię komponentów hi-fi, które zastąpią niezwykle udaną linie 06SE.

Chociaż nowa seria w dalszym ciągu jest uzupełniana o odtwarzacz CD, to Rotel stawia coraz większy nacisk na streaming sieciowy. Do takiego stopnia, że nawet stary dobry cedek w nowym wydaniu (RA-12) został obowiązkowo doposażony w szereg sieciowych udogodnień. Inną pozostałością po klasycznym hi-fi jest wciąż produkowany tuner FM, nazwany RT-11, który de facto jest ogołoconą z funkcji sieciową wersją RT-12 - multifunkcjonalnego odtwarzacza sieciowego z tunerem FM. Rotel zmierza więc drogą amerykańskiego NADa.

Fundamentem serii pozostają trzy wzmacniacze - RA-10, RA-11 oraz RA-12. Wszystkie posiadają komplet cyfrowych wejść oraz DAC Wolfson DM8740 na pokładzie. RA-11 oraz RA-12 dysponują do tego funkcjami sieciowymi.

Robi się multimedialnie.

 

 


 
Advance Acoustic EZY-80 - mini-wieża, mega-cena.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 1
piątek, 29 czerwca 2012

Blisko 4.500zł życzy sobie francuski producent Advance Acoustic za mini wieżę EZY-80.

Co ciekawe, jest to cena bez głośników! Dobrze to i źle, z jednej strony świadczy to, że mamy do czynienia z pełnoprawnym hi-fi - dla świadomego klienta, który potrafi sam zdecydowac jakie ostateczne brzmienie ma mieć jego sprzęt. Z drugiej strony, robi się piekielnie drogo - w tej cenie mamy wiele zestawów hi-fi od uznanych producentów. Wszystkie one mają zasadniczą wadę - są dużo, dużo większe od EZY-80.

Jeśli więc poszukujecie sprzętu, który ma funkcjonalność amplitunera kina domowego, brzmienie wzmacniacza stereo, rozmiar odtwarzacza sieciowego to może okazać się, że cena wcale nie jest tak potężnie wygórowana.

Cena i specyfikacja Advance Acoustic EZY-80

 


 
Denon PMA-720 - odświeżony 710?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 10
+ 1
czwartek, 28 czerwca 2012

Po 3 latach na rynku PMA-710 kończy swój żywot.

Z drugiej strony można powiedzieć, że będzie przeżywał drugą młodość pod nazwą PMA-720. Nieco odmieniony wygląd oraz obcięcie po jednym wejściu i wyjściu analogowym RCA to najbardziej widoczne zmiany przy porównywaniu PMA-720 do PMA-710. Pytanie, co zmieniło się w brzmieniu pozostaje otwarte - w przypadku PMA-710 redakcja What Hi-FI wskazywała na wybitne przebasowienie brzmienia.

Czy PMA-720 nie pójdzie tą drogą?

Cena i specyfikacja Denon PMA-720

 


 
Denon PMA-520 AE - wzmacniacz z błędem?
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 10
+ 0
wtorek, 29 maja 2012

Denon wprowadza do sprzedaży kolejny model - tym razem zdecydowano o odświeżeniu linii stereo. I tak narodził się PMA-520. Zasadniczo, trudno doszukać się jakiś większych różnic w stosunku do poprzednika PMA-510. Pięćsetdwudziestka oferuje dokładnie taką samą moc 45 watt przy identycznych zniekształceniach THD 0.7%. Ciekawostką jest niezdecydowanie producenta co do tego, ile wyjść głośnikowych posiada PMA-520 AE. Na jednym ze zdjęć wzmacniacz posiada jeden komplet terminali, zaś na innym - dwa. Szczegóły na zdjęciu.

Cena i specyfikacja Denon PMA-520

 


 
Cambridge Audio 851A - hi-end z UK.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 1
+ 0
piątek, 11 maja 2012

851A to najnowszy wzmacniacz Cambridge Audio, który prezentuje się niezwykle okazale już na zdjęciach i w opisach. Po pierwsze, 851A to kolejny wzmacniacz w klasie XD a jego pobór mocy to 800W! Zaś wyjściowa moc to minimum 120W na kanał przy 8 ohmach. Niemniej imponująco prezentuje się poziom THD, który zdaniem producenta wynosi 0,001%! Gdy zajrzymy "pod maskę" to oczom ukaże się potężne trafo, które zajmuje większą część wzmacniacza, do tego dwa odseparowane kanały z końcówkami mocy - niemal dual mono! Cena? Bardzo konkurencyjna.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio 851A

 


 


Strona 9 z 19