Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Onkyo TX-L20D

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Moda na miniaturyzację produktów elektronicznych trwa od lat. Branża audio-video jest jedną z nielicznych, która do tej pory w dużej mierze opierała się pokusie projektowania coraz bardziej kompaktowych wzmacniaczy czy amplitunerów. Wygląda na to, że również Onkyo – w którego ofercie do tej pory sprzęt musiał swoje ważyć i mierzyć – docenia zalety tego rozwiązania. Nowy amplituner stereo, TX-L20D, odbiega od dotychczasowych standardów wzornictwa. Jest zdecydowanie slim i fit.

Onkyo TX-L20D

Jeśli chodzi o producentów wyższej klasy sprzętu AV, to Yamaha jako pierwsza spróbowała sił z mniejszymi obudowami, produkując amplitunery kina domowego z serii Slim. Onkyo swoje odczekało, konstruktorzy przemyśleli sprawę, poczekali z decyzją… Ale kiedy już ją podjęli, to na całego. Nowy TX-L20D, który na rynek wchodzi razem z omawianymi niedawno TX-RZ3100 i TX-RZ1100 ma jedynie 7cm wysokości. To ponad dwukrotnie mniej, niż ostatnie amplitunery stereo Onkyo, modele TX-8150 i TX-8130. Urządzenie będzie zwracać więc na siebie znacznie mniejszą uwagę, zmieści się też w węższych półkach.

Onkyo TX-L20D

Pod względem funkcjonalności nie brakuje niczego, choć wszystko dawkowane jest w rozsądnych proporcjach. Ograniczono przede wszystkim liczbę wejść 2xRCA, których są tylko dwie pary. Plus, oczywiście, wejście gramofonowe – bez niego to chyba nie byłoby Onkyo. Jeżeli chodzi o wejścia analogowe, to tyle. Nie ma nawet wejścia AUX 3.5mm na przednim panelu, jest za to wyjście słuchawkowe w tym właśnie standardzie.

Onkyo TX-L20D

Jeżeli chodzi o wejścia cyfrowe, największym hitem są aż cztery wejścia HDMI i jedno wyjście z ARC. Oznacza to, że TX-L20D będzie rozwiązaniem doskonale kompaktowym, obsługującym cały dwukanałowy system AV. Oprócz HDMI jest, standardowo, po jednym wejściu koaksjalnym i optycznym oraz USB na przednim panelu. Amplituner obsługuje radio analogowe i cyfrowe DAB/DAB+, posiada też bezprzewodową łączność Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Istnieje również możliwość podłączenia przewodowego internetu za pomocą standardowego kabla sieciowego.

Onkyo TX-L20D

Przez USB i sieć amplituner odtworzy wszystkie popularne formaty plików, z DSD 5.6MHz włącznie. Muzyki słuchać możemy, poza fizycznymi źródłami, z aplikacji strumieniowych, w tym Spotify i TIDAL. Urządzenie radzi sobie również z Google Cast. Złącza HDMI wyposażono w zestaw kodeków Dolby i DTS. Obsłużą też sygnał 4K UltraHD w przestrzeni kolorów 4:4:4, z HDR i BT.2020. Czyli – wszystko, co się da. Wbudowane końcówki mocy dla dwóch kolumn są w stanie pracować z mocą 85W na kanał.


Onkyo TX-L20D

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Pioneer SX-S30DAB

Pioneer, podobnie jak Onkyo, wprowadza do sprzedaży nowy typ urządzenia: amplituner stereo ze złączami HDMI.

» Onkyo TX-SR373

Onkyo TX-SR373 to nowy budżetowy amplituner od Japończyków, który zawiera tylko to, co niezbędne, do oglądania kina domowego.

» Onkyo LS7200

Onkyo zapowiada premierę systemu kina domowego LS7200, który świetnie sprawdzi się nie tylko przy oglądaniu filmów czy telewizji, ale także przy słuchaniu muzyki....

» Onkyo CS-N 1075

Onkyo stale poszerza swoją ofertę o kolejne świetne produkty. Tym razem prezentujemy nowy sieciowy minisystem hi-fi, który mimo kompaktowych wymiarów spełnia najwyższe...

» Onkyo R-N855

Onkyo wprowadza na rynek nowy amplituner stereo z możliwością obsługi plików hi-res, rozszerzający gamę produktów zgodnych z systemem multiroom FireConnect. Urządzenie...

» Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music

Najnowsze badania serwisu MusicWatch donoszą o wzrastającej popularności playlist w czołowych serwisach strumieniujących: Spotify oraz Apple Music. Dziewięć na...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież