Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Drukuj PDF
+ 2
+ 0

Na początku czerwca bieżącego roku ukazała się kolejna aktualizacja do aplikacji Polk Omni oraz Definitive Technology, obsługujących nowe urządzenia wspomnianych firm z bezprzewodowych serii Omni oraz Wireless. Znajduje się w niej kilka nowości, o których warto wspomnieć. Wspominamy więc.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Definitive Technology i Polk Audio jako jedyne marki – obok Phorusa – rozwijają uniwersalną aplikację Play-Fi (rozwiązania otwartego, z którego korzysta wiele firm), dopasowując ją do własnych potrzeb. Ładne zachowanie, warte odnotowania. Pochylanie się nad szczegółami jest jedną z cech rozpoznawczych rozwiniętych organizacji – nie od dziś wiadomo, że kto w małej rzeczy jest dokładny, ten również wobec wielkiej wykaże się skrupulatnością. Nie bez powodu widocznie obie firmy są liderami sprzedaży w swoich segmentach na amerykańskim rynku.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Przechodząc do samej aplikacji – tym razem przełomu na kształt obsługi TIDAL-a (który pojawił się w aplikacji na początku stycznia) nie ma. Wygląd samej aplikacji również nie uległ większym zmianom. W dalszym ciągu na początku łączymy się z poszczególnymi urządzeniami Play-Fi (głośnikami, odtwarzaczami), a następnie wybieramy interesujące nas źródło muzyki. Co zatem uległo zmianie?

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Najważniejszą nowością jest tryb Critical Listening Mode. Na jednym z pierwszych ekranów aplikacji, przy wyborze głośnika lub odtwarzacza, z którym chcemy się połączyć, pojawiła się ikonka Hi-Res Audio. Kliknięcie jej aktywuje Critical Listening Mode, umożliwiający przesył czystego, niezakłóconego sygnału audio w jakości do 24-bit/96kHz do dowolnego głośnika Play-Fi. Oprócz tego, do źródeł dodano iHeartRadio, jedną z najpopularniejszych internetowych rozgłośni w Nowym Jorku. Dodano też kolejne wersje językowe – jest ich już jedenaście, w tym rosyjski, japoński i chiński. Na polski wciąż czekamy.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Właścicieli bardzo dobrego skądinąd soundbara, Polk Audio Omni SB-1, ucieszy nowa opcja re-streamingu. Sygnał, który soundbar odbiera z jakiegokolwiek źródła przez wejście liniowe może być teraz przesyłany dalej, do głośników Play-Fi. Umożliwi to np. tworzenie systemów surround opartych o SB-1 i np. bezprzewodowe głośniki Polka S2 czy S2R.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Spotify Hi-Fi

Najpopularniejszy serwis udostępniający usługi strumieniowania muzyki idzie w ślady swojego konkurenta Tidala, wprowadzając usługę Spotify Hi-Fi. Chociaż opcja ta...

» Polk Audio MagniFi Mini

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk  Audio,   wprowadza   do   sprzedaży soundbar MagniFi Mini.

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» Sennheiser HD 4.40 BT

Rynek słuchawek Bluetooth rośnie jak na drożdżach, zaś Sennheiser w rytm owego wzrostu powiększa swoją ofertę.

» Tidal Masters w jakości MQA 24/96

Tidal mierzy się z największym (dla audiofilów) problemem serwisów strumieniujących muzykę – jakością dźwięku. Chociaż popularne, stratne formaty takie jak MP3...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież