Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Onkyo LS-5200

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Wiemy już, że Onkyo w tym roku obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny. Wiek to co najmniej stateczny, jednak jubilat zdaje się tym w ogóle nie przejmować i aktywny jest niczym młodzieniaszek. Podczas ostatniej konferencji prasowej niestrudzone Onkyo poinformowało, że z okazji siedemdziesięciolecia zamierza wprowadzić trzy nowe produkty. Jednym z nich jest zestaw kina domowego 2.1, oznaczony jako LS-5200. Cóż, Japończycy z reguły są długowieczni.

Onkyo LS-5200

Zaledwie przed tygodniem informowaliśmy o nowych, wysokiej klasy procesorze i amplitunerach kina domowego z serii TX-RZ. Wiadomo jednak, że nie samym hi-endem żyje człowiek. Stąd produkty wprowadzane obecnie do oferty nie należą do najtęższych graczy – w swojej klasie jednak, jak możemy spodziewać się po Onkyo, powinny narobić sporo zamieszania.

Onkyo LS-5200

Sądząc po elementach zestawu, LS-5200 służyć będzie do nagłośnienia mniejszych pomieszczeń. Składa się on z niewielkich, dwudziestokilkucentymetrowych satelit, bezprzewodowego subwoofera oraz amplitunera stereo, zdolnego do pracy z mocą 85W na kanał. Wizualnie LS-5200 należy do coraz bardziej modnej slimline. Prezentuje nową formę amplitunerów, które są wyjątkowo wąskie. Zajmują przez to mniej miejsca i mniej przykuwają uwagę. Wpisuje się to w ogólny trend miniaturyzacji – dziś użytkownicy urządzeń elektronicznych z reguły cenią sobie bardziej kompaktowe rozwiązania.

Onkyo LS-5200

Amplituner przyjmie sygnał przez HDMI, obsługujące rozdzielczość 4K oraz HDCP 2.2. Wyposażono go również w łączność bezprzewodową Wi-Fi oraz Bluetooth, z urządzeniami Apple połączy się za pomocą AirPlay. Jeżeli chodzi o aplikacje strumieniowe, producent podaje informacje o Spotify i Google Cast. Za obsługę odpowiada nowa aplikacja na smartfony. Oprócz HDMI, możemy przesłać dźwięk za pomocą przewodów 2xRCA, koaksjalnych i optycznych. Na froncie znajduje się też złącze USB oraz wyjście słuchawkowe. Ważną funkcją jest obecność tunera cyfrowego DAB+.

Cena LS-5200 ma oscylować wokół czterech tysięcy złotych. Oprócz zestawu 2.1, Onkyo zapowiedział wprowadzenie do oferty amplitunera stereo TX-L20D oraz amplitunera kina domowego, modelu TX-L50.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Onkyo TX-NR676E

Onkyo w niedługim czasie przedstawi następcę super popularnego modelu TX-NR656.

» Onkyo TX-NR575E

Chociaż Onkyo wojuje nowe rynki, wciąż nie zapomina o produktach, z których jest najbardziej znane. Japoński producent przedstawia kolejny w ofercie amplituner kina...

» Onkyo Granbeat

Nie amplituner, nie odtwarzacz CD, ale... smartfon z funkcjami wysokiej klasy przenośnego odtwarzacza muzycznego. Onkyo przejmuje nowe rynki i robi to w świetnym stylu....

» Onkyo TX-8270

Onkyo prezentując kolejne produkty w swojej ofercie za każdym razem udowadnia, że jest na bieżąco z postępem technologicznym i aktualnie panującymi trendami. Nie było...

» Onkyo TX-SR373

Onkyo TX-SR373 to nowy budżetowy amplituner od Japończyków, który zawiera tylko to, co niezbędne, do oglądania kina domowego.

» Onkyo LS7200

Onkyo zapowiada premierę systemu kina domowego LS7200, który świetnie sprawdzi się nie tylko przy oglądaniu filmów czy telewizji, ale także przy słuchaniu muzyki....

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież