4K Ultra HD - transmisja satelitarna HEVC H.265 łączem 20Mbps!
 

SES jeden z wiodących światowych operatorów satelitarnych z siedzibą w Luksemburgu przeprowadził pierwszą transmisję sygnału 4K Ultra HD za pomocą nowego kodeku H.265, znanego także pod nazwami HEVC (High Efficiency Video Coding) lub MPEG-H Part 2.

Transmisja miała miejsce 19 kwietnia i jest wydarzeniem niezwykle donośnym dla dalszego rozwoju rynku audio-video. Waga wydarzenia jest duża z powodu wykorzystania przez operatora masowo dostępnych urządzeń i standardów, które już dziś pozwalają na przesył sygnału 4x Full HD. Astra Zaplecze sprzętowe zapewnił Broadcom Corporation, który udostępnił urządzenie BCM7455 zdolne do współpracy z nowym kodekiem HEVC. Do transmisji użyto standardu DVB-S2, który wymaga łącza 20Mbit/s. Całość zakończyła się pełnym sukcesem, co oznacza, że niedługo ruszy pierwszy testowy kanał 4K Ultra HD w nowym dostosowanym do masowych potrzeb standardzie!
Parametry kanału technicznego są następujące: ASTRA 19.2 East Transponder: 1.035 Frequency: 10.994 MHz Polarisation: Horizontal Symbol Rate: 22 MS/s Pilots: off Modulation: QPSK FEC: 5/6
Zobacz telewizory 4K Ultra HD Zobacz projektory 4K Ultra HD Zobacz amplitunery kina domowego 4K Ultra HD Astra

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony