Polskie Radio w jakości cyfrowej w kolejnych miastach Polski
 


Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski poinformował, że Polskiego Radia w jakości cyfrowej można słuchać również w Łodzi i Opolu. Do tej pory ta możliwość dostępna była w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie.


Cyfryzacja radia w Polsce rozpoczęła się rok temu, poprzez montaż nadajników w Warszawie i Katowicach. W chwili obecnej do sieci cyfrowej ma dostęp 10 milionów Polaków, a więc 25% wszystkich obywateli. W pierwszym multipleksie można cyfrowo słuchać znanych już kanałów: Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Zagranicy oraz nowo utworzonych: informacyjnego Polskiego Radia 24 i muzycznego Radia Rytm. W przygotowaniu są kolejne programy.


Technologia radiofonii cyfrowej DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) w chwili obecnej używana jest w 21 krajach w Europie, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Niemczech i krajach skandynawskich. Pozwala ona na cyfrowy przesył programów radiowych. W porównaniu do analogowego radia AM/FM, DAB gwarantuje czysty dźwięk, pozbawiony zakłóceń. Umożliwia emisję większej liczby programów, niższym kosztem, przy użyciu mniejszej liczby nadajników.
Zobacz ofertę tunerów radiowych AM/FM/DAB+ w sklepie RMS.pl


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony