Jazz w CLZ - koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego


W najbliższy piątek w białostockim Centrum im. Ludwika Zamenhofa, z którym współpracuje sklep.RMS.pl, odbędzie się ostatni z koncertów tegorocznej edycji Jazz w CLZ. Po występach Anny Serafińskiej i Szymon Łukowski Quartet na tarasie "u Zamenhofa" pojawi się dwójka znakomitych artystów: Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski.

Jazz w CLZ - koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego

Dorota Miśkiewicz, jak sama pisze na swojej stronie, muzykę ma wdrukowaną w geny. Jest córką słynnego saksofonisty Henryka Miśkiewicza, zaś jej brat Michał brał udział w nagraniach m.in. wielu płyt Tomasza Stańko. Sama od najmłodszych lat uczyła się gry na skrzypcach i, choć realizuje się jako wokalistka, ukończyła na tym kierunku Akademię Muzyczną. Występowała na takich festiwalach, jak Jazz Jamboree czy Edynburg Jazz & Blues Festiwal. Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami sceny jazzowej, jak Tomasz Stańko, Nigel Kennedy czy Włodzimierz Nahorny. Wydała do tej pory 4 solowe albumy, zaś w ostatnich latach współpracuje z kwartetem Kwadrofonik. W piątkowy wieczór wystąpi jednak wyłącznie w towarzystwie Marka Napiórkowskiego, wybitnego polskiego gitarzysty jazzowego.

Jazz w CLZ - koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego

Marek Napiórkowski to człowiek-instytucja. Brał udział w nagraniu ponad 150 płyt, zaś wśród jego współpracowników pojawiają się takie nazwiska, jak Pat Metheny, Mino Cinelu, Marcus Miller, Urszula Dudziak, Tomasz Stańko... Wymieniać można długo.

stereo hi fi

Nagrał 4 solowe płyty, zaś już 4 września ukaże się jego kolejny krążek, album Celuloid wydany w duecie z innym świetnym gitarzystą jazzowym, Arturem Lesickim. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" w latach 2012-2014 był wybierany Jazzowym Gitarzystą Roku.

Jazz w CLZ - koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego
W piątkowy wieczór usłyszymy utwory znane do tej pory z solowych płyt Doroty Miśkiewicz, jak Nucę, gwiżdżę sobie, Tuńczyk czy Suwalskie bolero. Oprócz tego możemy spodziewać się klasyków piosenki polskiej: Lubię być szczęśliwa i Pokoik na Hożej czy standardów jazzowych, jak You stept out of a dream.

Koncert odbędzie się w piątek, 21 sierpnia 2015 roku, na tarasie białostockiego Centrum Ludwika Zamenhofa, przy ul. Warszawskiej 19, o godzinie 20.00. Cały cykl koncertów Jazz w CLZ cechuje się wyjątkowo niskimi cenami biletów: 25zł w przedsprzedaży, 35zł w dniu koncertu.
Jazz w CLZ - koncert Szymon Łukowski Quartet