Prototyp nowej Melodiki BL40 wyróżniony przez HighFidelity.pl!

Jak co roku redaktor naczelny HighFidelity.pl, Wojciech Pacuła rozdaje nagrody za najlepszy dźwięk wystawy Audioshow. W tym roku, wśród wyróżnionych systemów audio za miliony i setki tysięcy pojawił się warty kilka tysięcy złotych system oparty o kolumny Melodika BL40 oraz wzmacniacz Indiana Line Puro 800.


Jak co roku, lista systemów oferujących najlepszy dźwięk wystawy to pochód mniejszego lub większego hi-endu. Począwszy od kolumn takich jak Cabasse Pacific, TAD Compact Evolution One, Franco Serblin, Magico, przez elektronikę Ayon Audio i Naima oraz okablowanie i akcesoria sięgające często kilkunastu procent wartości całego systemu.
Wśród tych przepastnych i nieludzko drogich audiofilskich potworów wyróżnienie zdobył także jeden z najtańszych wystawionych na Audioshow 2015 systemów stereo. Oparty o prototypowe kolumny Melodika BL40 MKII, wzmacniacz Indiana Line Puro 800, odtwarzacz CD Myryad Z210, okablowanie sygnałowe Melodika Purple Rain, oraz okablowanie głośnikowe Melodika Brown Sugar zdołał oczarować redaktorskie ucho, przywyknięte do brzmień z systemów o cenie nieraz kilkunastokrotnie wyższej:
„Postawiony w rogu pokoju, a jednak o znakomitym dźwięku, niedrogi system, oparty na kolumnach Melodika (prototyp), z kablami tej firmy Brown Sugar (nasza Nagroda Roku 2015) i z elektroniką Indiana Line Puro. Brawo!”
Dodajmy, że prototyp nowej, poprawionej wersji polskich kolumn Melodika BL40 opiera się wyłącznie o zmiany wewnątrz samej konstrukcji, tak aby zminimalizować koszty produkcji nowej wersji. Tym samym Melodika dąży do utrzymania pozycji lidera w kategorii jakość / cena w przedziale kolumn podłogowych w cenie do 3000zł.Zmiany zaimplementowane w Melodika BL40 MKII w stosunku do pierwotnej wersji obejmują: nowe okablowanie wewnątrz kolumny (wykorzystano serię Purple Rain marki Melodika) nową oddzielną zwrotnicę dedykowaną głośnikom średnio i wysokotonowym nowe komponenty wyższej klasy elementy zwrotnicy do głośników niskotonowych

Melodika BL40 w sklep.RMS.pl

Indiana Line Puro 800 w sklep.RMS.pl

Myryad Z210 w sklep.RMS.pl

Melodika Purple Rain w sklep.RMS.pl

Melodika Brown Sugar w sklep.RMS.pl

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe