Formuła 1 i Premier League już niedługo w 4K UltraHD
 


Brytyjska telewizja Sky właśnie ogłosiła, że podpisała kontrakt na wyłączną realizację i transmisję wyścigów Formuły 1 do 2024 roku. Już od przyszłego roku zarówno królowa motorsportów jak i brytyjska Premier League będą transmitowane w UltraHD 4K.


Takie wymagania nowemu partnerowi telewizyjnemu postawił promotor Formuły Pierwszej, Bernie Ecclestone. Sky Sports z racji przygotowywania platformy pod realizację meczy Premier League okazało się idealnym partnerem także dla najchętniej oglądanego sportu na świecie, czyli wyścigów F1, które potrafią zgromadzić jednorazowo przed telewizorem nawet 600 milionów ludzi, co jest absolutnym rekordem. Z pewnością nie bez znaczenia jest także fakt, że Sky Sports to telewizja brytyjska, zaś F1 cieszy się zdecydowanie największą popularnością właśnie w UK, gdzie większość teamów ma swoją siedzibę.

SkyQ, usługa która będzie transmitować obraz 4K UltraHD na terenie Wielkiej Brytanii, zasadza się na dekoderze nowej generacji, który łączy w sobie możliwość streamingu kanałów, treści on-demand, oraz nagrywania kanałów. Dekoder występuje w trzech modelach: Q Mini – najprostsze urządzenie pozbawione wyjścia HDMI i tunera TV oraz dysku twardego (łącze antenowe zapewnia sygnał video) Q box – z dyskiem 1 terabajtowym, wyjście HDMI, 8 tunerami, wejściem USB oraz wyjściem optycznym Sky Q Silver – to wersja premium, która zawiera aż 12 tunerów, dwa wyjścia HDMI, dwa wejścia USB, wyjście optyczne

Po co aż 12 tunerów? Po to aby oglądać telewizję, wraz z opcją PIP (picture in picture) oraz nagrywać w tle 4 inne kanały, może także streamować sygnał do dwóch innych Q Mini oraz dwóch tabletów. Uff, takich rzeczy w Polsce nie uświadczymy. Z nowymi dekoderami Sky pojawiły się także nowe piloty z kontrolą dotykową oraz uwaga, uwaga: wyszukiwaniem głosowym, zupełnie jak w znanych nam urządzeniach VOCO.
Telewizory w sklepie RMS.pl
Projektory do kina domowego w sklepie RMS.pl
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony