Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music
 

Najnowsze badania serwisu MusicWatch donoszą o wzrastającej popularności playlist w czołowych serwisach strumieniujących: Spotify oraz Apple Music. Dziewięć na dziesięć użytkowników słuchało bądź tworzyło swoje własne „składanki”, a połowa użytkowników premium włącza je za każdym razem, gdy korzysta z aplikacji.

Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music Próbę dla opisywanych badań stanowi 500 użytkowników serwisów Spotify oraz Apple Music. 90% ankietowanych przyznało, że tworzyli nowe lub słuchali wcześniej przygotowanych przez kogoś innego playlist. Najbardziej aktywni są jednak użytkownicy, którzy płacą za rozszerzenie funkcji, tak zwani użytkownicy premium. 8 na 10 respondentów korzysta z serwisów strumieniujących codziennie, a połowa z nich za każdym razem słucha muzyki za pomocą playlist. Zdecydowana większość badanych utworzyła swoje własne playlisty na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy.
Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music Według respondentów to playlisty opierające się na konkretnych gatunkach muzycznych cieszą się największą popularnością. Na drugim miejscu plasują się składanki topowych utworów, jak „TOP 50” czy „Największe hity lata” oraz zbiory utworów odpowiadających różnym nastrojom słuchacza.

Trzy czwarte użytkowników obu opisywanych serwisów słucha najnowszych hitów przy wykorzystaniu playlist „Today's Hits” na Spotify oraz „Today’s Top Hits” na Apple Music. Duża część badanych wspomniała również o składankach „Discover Weekly” (Spotify) i „Discover Mix” (Apple Music), które automatycznie dobierają utwory na podstawie najczęściej słuchanej muzyki.
Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music Pomimo ogromnej popularności serwisów strumieniujących, 80% ich użytkowników wciąż deklaruje, że słuchają radia FM/AM. Jako zalety playlist wymieniają prostotę, wygodę i możliwość odkrywania nowej muzyki. Mimo tych zalet, na poważną konkurencję wobec radia FM, jak widać, na razie się nie zanosi.
Odtwarzacze strumieniowe z obsługą Spotify w sklep.RMS.pl

Odtwarzacze strumieniowe z obsługą Tidal w sklep.RMS.pl

Playlisty w codziennym użytku - mówią użytkownicy Spotify i Apple Music

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony