Kontrola głosowa Alexa w urządzeniach Denon
 


Denon oficjalnie potwierdza słuszność plotek o planach umieszczenia w swoich urządzeniach systemu sterowania głosem Alexa. Jest to produkt firmy Amazon, który wspomniana firma zaimplementowała również w swoich systemach audio.

Kontrola głosowa Alexa w urządzeniach Denon
Udostępnienie usługi planowane jest na początek 2017 roku. System Alexa oferują do tej pory produkty firmy Sonos i wspomniane wcześniej systemy nagłośnienia Amazon. Wykorzystywanie opcji kontroli głosowej w coraz większej ilości urządzeń zwiastuje zupełne już wyparcie pilotów do obsługi sprzętu Hi-Fi. Do tej pory są one sukcesywnie zastępowane aplikacjami sterującymi dostępnymi z pozycji urządzeń mobilnych jak smartfony czy tablety.
Kontrola głosowa Alexa w urządzeniach Denon
Alexa nie jest jednak pierwszym i jedynym systemem kontroli głosowej dostępnym na rynku. Nie mamy jednak na myśli Siri obsługującej urządzenia marki Apple czy Google Now współpracujące z systemem Android – również po polsku. Chodzi o oprogramowanie umożliwiające wyszukiwanie głosowe dostępne w systemach multi-room VOCO już od kilku lat. Dzięki aplikacji VOCO Controller dostępnej na platformy Android i iOS, użytkownik może przeszukiwać bibliotekę multimediów za pomocą głosu. Na tym jednak funkcje VOCO się nie kończą – producent wyposażył system w funkcję interkomu, pozwalającego na przywoływanie domowników. Co więcej, program ten w odróżnieniu od Alexy zrozumie nawet język polski, co w dalszym ciągu jest wśród systemów głosowych nieczęstym udogodnieniem.


Produkty Denon Heos w sklep.RMS.pl

Produkty VOCO w sklep.RMS.pl

Kontrola głosowa Alexa w urządzeniach Denon 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony