Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Spis treści

Pozostałe urządzenia użyte w teście

Na warsztat porównawczy bierzemy:

 

 

AKG K935

 

AKG K935

 

Słuchawki austriackiej firmy AKG to najtańszy model w dzisiejszym zestawieniu. To, co prezentują sobą to przede wszystkim niesamowity design, nieprzypominający innych modeli bezprzewodowych, dostępnych na rynku. Są białe, co wyśmienicie wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Projektanci zadbali o to, by można było je położyć na meblu lub powiesić na ścianie poprzez specjalne otwory montażowe z tyłu bazy.

 

To model ładowany przez port micro USB – co w tej chwili jest jednym z częściej spotykanych gniazdek w naszym domu, np. w telefonach komórkowych. Oprócz gniazdka ładowania otrzymujemy wejścia sygnału mini jack oraz 2xRCA. Przy tych portach znajduje się również przełącznik podbicia sygnału (0 lub -10dB). Do czego się przyda? Zaraz się okaże.

 

AKG K935

 

Zabieramy się zatem do słuchania. AKG K935 to słuchawki o ciemniejszym zabarwieniu. Trochę brakuje wyższych tonów – szczególnie może to być ważne dla osób starszych. Brakuje również przestrzenności – słuchawki grają prawie na jednej płaszczyźnie. To słuchawki polecane  zwolennikom cichego słuchania. Przy bardzo wysokim poziomie głośności, na końcu skali słyszalne są wyraźne trzaski. Ten efekt szczególnie daje się we znaki w dynamiczniejszej muzyce z dominacją średnich i wysokich tonów.

 

AKG K912

 

AKG K935 to słuchawki, którym „trochę brakuje”. Świetny wygląd, bardzo dobra wygoda użytkowania... niestety kilka minusów psuje efekt końcowy. Nie zapominajmy jednak, że to najtańszy w dzisiejszym zestawieniu produkt.

 

 

Sennheiser RS160

Sennheiser RS160

 

Ciekawy model Sennheisera – konstruowany uniwersalnie – do zastosowań wewnątrz domu oraz przenośnie na ulicę. Zastosowano w nim małą bazę nadawczą o zasięgu 20 metrów – baza ta może być zasilana zarówno z baterii jak i z zewnętrznego zasilacza.

 

Cyfrowa transmisja dźwięku w pasmie 2,4 GHz, bezstratna technologia przesyłania sygnału Kleer, opracowana specjalnie z myślą o słuchawkach rzeczywiście się tu sprawdza. Nie ma już słyszalnych szumów, trzasków. Grają głośniej oraz wyżej w porównaniu z AKG K935. Potężny bas, dialogi słyszalne, czytelne – dobrze sprawdzą się w przypadku oglądania telewizji.

 

Sennheiser RS160

 

Słuchawki te z powodzeniem można wykorzystywać rodzinnie. Rano syn zabiera słuchawki na miasto, wieczorem ojciec ogląda telewizję i słucha muzyki. Moim zdaniem dobre rozwiązanie, bo w jednej cenie otrzymujemy dwa patenty.

 

Chcecie więcej – proszę bardzo. Począwszy od tego modelu, idąc wyżej Sennheiser pomyślał o możliwości podpięcia do jednej bazy 4 słuchawek. Co nam to umożliwia? Proszę wyobrazić sobie sytuację jak często razem z żoną oglądamy film. Mąż chce słuchać głośno, żona cicho. Teraz to możliwe poprzez odpowiednią regulację głośności na słuchawkach męża i oddzielnie na słuchawkach żony. Nie budzimy dzieci – słuchamy tak, jak chcemy.

 

Sennheiser RS170

 

Sennheiser RS 170

 

RS170 to konstrukcja zamknięta. Bardzo zgrabnie wygląda tutaj baza, tworząca ze słuchawkami wizualnie poprawną całość. Ładowanie słuchawek odbywa się po odłożeniu słuchawek na bazę, dzięki czemu nie musimy o tym pamiętać.

 

W gniazdkach z tyłu, jedynie wejście zasilacza oraz gniazdo sygnału mini jack. Szkoda, że nie zastosowano dodatkowych wejść, np. 2xRCA. Na obudowie bazy spokojnie by się ono zmieściło. Widać tutaj, że przeskakujemy półkę cenową wyżej, ponieważ nawet same kable połączeniowe z zestawu są wyższej klasy – grubsze, pozłacane wtyki, pewnie lepiej ekranowane.

 

Sennheiser RS 170

 

Odsłuchowo – grają głośno – nie ma efektu słyszalnego trzasku. Tak, jak w poprzednim modelu tak i tutaj zastosowano transmisję cyfrową. Słuchawki Sennheiser RS170 grają dźwiękiem zrównoważonym. Nie mamy wrażenia dominującego basu (jak w przypadku tańszych Sennheiserów), chociaż producent dał nam tu możliwość jego podbicia (regulacja na słuchawkach i na bazie). Funkcja podbicia basu działa sprawnie – można powiedzieć wówczas młodzieżowo, że „dają basem”. Jest też ciekawa funkcja surround... moim zdaniem mylnie nazwana. Działa jak loudness. Nie zmienia dwóch przetworników w kilka – nie zmienia przestrzenności brzmienia.

 

To naprawdę bardzo przyzwoity model – spokojnie można o nim powiedzieć, że ma dobry stosunek muzyki do ceny. Śmiało mogę je Państwu polecić.

 

Sennheiser RS220

Sennheiser RS220

 

Audiofilska konstrukcja słuchawek bezprzewodowych zapewne przez niektórych zostanie poczytana jako śmieszność. Duży błąd ponieważ ten model naprawdę dobrze gra – ale o tym później.

 

To, co przede wszystkim rzuca się w oczy po rozpakowaniu zestawu to futurystycznie wyglądająca baza, posiadająca w zanadrzu mnogość wejść zarówno analogowych jak i cyfrowych. Zastosowanie przetwornika cyfrowo-analogowego to dobry krok, szczególnie dla osób nie posiadających np. dobrej karty dźwiękowej w komputerze. Oczywiście baza, tak jak i w tańszym modelu pełni również rolę ładowarki słuchawek.

 

Sennheiser RS220

 

Sennheisery RS220 mają największy zasięg, wynoszący w przestrzeni otwartej do 100 metrów. W domu nie gubią zasięgu zarówno pomiędzy pokojami jak i na piętrze. Słuchawki te mają również największe nausznice – ucho gubi się w nich podobnie jak w topowej konstrukcji tej marki – HD800. Są wygodne.

 

Odsłuch. Pierwsze wrażenie dźwiękowe – dużo większa przestrzenność w porównaniu z innymi modelami. Dźwięki trójwymiarowo ulokowane, dobrze słyszalne kierunki horyzontalne jak i wertykalne.

 

Chciałem na początku napisać, że są podobne brzmieniowo do RS170 i faktycznie tak było przy utworach słabiej nagranych. Przy dobrze nagranej płycie CD lub plikach FLAC słuchawki te o milę morską wyprzedzają poprzedników.

 

Sennheiser RS220

 

Niesamowita liczba szczegółów oferowana przez te słuchawki słyszalna jest praktycznie na każdej częstotliwości pasma. Wysokie tony wygrywają każdy dźwięk, ale nie męczą zbytnią jaskrawością. W wokalach niektórych artystów można zakochać się na nowo, odpłynąć. Bas świetnie kontrolowany, pełny, głęboki, słyszalny i odczuwalny. Nie przyćmiewa środka.

 

To zdecydowanie model dla melomanów. Nie warto niszczyć sobie słuchu mp-trójkami – tutaj potrzebne są dobre płyty, aby w pełni korzystać z możliwości tego modelu. Jeżeli zapewnimy słuchawkom dobre nagrania – one odwdzięczą się rewelacyjnym brzmieniem.

 

Podsumowanie i rozdanie plusów

 

Tak, jak pisałem przy okazji poprzednich testów – obecna myśl technologiczna pozwala już cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku w bezprzewodowym przesyle sygnału. Odchodzą w zapomnienie słabe, starsze modele – wypierają je słuchawki z technologią cyfrową, z kontrolą poprawności przesłanych pakietów, gdzie nie może wedrzeć się żaden szum zakłócenia radiowej transmisji.

 

Dzisiejsze porównanie zdominował Sennheiser – przez niejednych uważany za lidera w bezprzewodowym przesyle sygnału.

 

Krótko reasumując:

 • Słuchawki bezprzewodowe AKG K935
  Ten model wybrałbym przez wzgląd na design i kolor. Pięknie wyglądające słuchawki sprawdzą się dla osób okazjonalnie słuchających muzyki, osób gustujących w cichym brzmieniu.
 • Słuchawki bezprzewodowe / przenośne Sennheiser RS160
  Plus za uniwersalność. Wersja stacjonarna i mobilna w jednym modelu. Najtańsze Sennheisery z transmisją dźwięku. Mały minus za 20 metrowe działanie – coś za coś.
 •  
 • Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS170
  Duży plus za świetny stosunek jakości do ceny. To model dla osób szukających przyjemności w dźwięku. Grają dobrze i cicho i głośno. Odpowiednio zamknięta konstrukcja ogranicza wypływanie dźwięku na nasze otoczenie.
 • Audiofilskie słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS220
  Twoje odsłuchy opierają się na dobrze nagranych płytach CD, plikach bezstratnych FLAC, WIMP HiFI? Ten model jest dla Ciebie – wówczas wykorzystasz pełnię możliwości tych słuchawek. Z modelem RS220 odkrywa się sporo nowych dźwięków.

Cena i specyfikacja słuchawek AKG K935 w sklepie RMS.pl

Cena i specyfikacja słuchawek Sennheiser RS160 w sklepie RMS.pl

 

Cena i specyfikacja słuchawek Sennheiser RS170 w sklepie RMS.pl
 

Cena i specyfikacja słuchawek Beyerdynamic RS220 w sklepie RMS.pl

 

Słuchawki bezprzewodoweDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony