Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Cambridge Audio CXU - test, recenzja, opinie

Drukuj PDF
+ 9
+ 0

Na początku sierpnia brytyjski Cambridge Audio wzbogacił swoją najnowszą linię produktową CX przez wprowadzenie do oferty uniwersalnego odtwarzacza płyt CXU. Pięciogwiazdkowa recenzja nowego urządzenia, wyjątkowo zaawansowanego pod względem technologicznym, pojawiła się w portalu What Hi-Fi?. Poniżej publikujemy jej fragmenty.

Cambridge Audio CXU - test, recenzja, opinie

Słowem wstępu, przypomnijmy czym jest Cambridge Audio CXU. Jest to uniwersalny odtwarzacz płyt Blu-ray, DVD, CD i SACD wyposażony w 5 przetworników DAC z funkcjonalnoscią odtwarzacza strumieniowego, obsługujący pliki w jakości 24-bit/192kHz.

W kwestiach zewnętrznych nowy odtwarzacz wpisuje się w dotychczasową estetykę Cambridge Audio. Gładkie, "pływające" wzornictwo umieszczone jest w krzepkiej, ale eleganckiej obudowie. Aluminiowe wykończenie wygląda nowocześnie. Widać, że producent przyłożył dużą uwagę do przycisków umieszczonych na froncie oraz sposobu pracy napędu - działa on tak cicho, jak tylko jest to możliwe.

Cambridge Audio CXU - test, recenzja, opinie

Drugą część recenzji poświęcono jakości obrazu. Jako materiał testowy posłużyły 2 filmy używane przez zespół What Hi-Fi? do większości testów sprzętu video: Birdman oraz Strażnicy galaktyki. Po włączeniu Birdmana zobaczyliśmy znakomity obraz, wyglądający naturalnie, krystalicznie czysto, pełen subtelności i dynamizmu. Kolory zostały wiernie oddane, włącznie z odcieniami skóry oraz scenami w świetle dnia, ujmującymi realizmem. Grę światła i cieni przedstawiono po mistrzowsku. (...) Bardziej fantastyczni Strażnicy galaktyki oszałamiają żywymi kolorami, mnogością detali oraz silnym kontrstem. Przedmioty są dokładnie zarysowane, ale nigdy nie wyglądają nadmiernie ostro lub nienaturalnie, nawet w przypadku statków kosmicznych CGI czy magicznych kryształów.

Podczas odsłuchu Popular Problems Leonarda Cohena CXU dostarczył bogatego w detale, szerokiego przestrzennie, muzykalnego brzmienia. Skoczna, uwodząco głęboka i taneczna linia basu na Almost Like the Blues była właściwie naprężona i kontrolowana. Najwyższa góra jest czysta, a nuty brzmią bez niepotrzebnych rozjaśnień. Wokale są czyste i ekspresyjne: zadymiona faktura głębokiego barytonu jest oddawana z przenikliwością i klarownością.

Cambridge Audio CXU - test, recenzja, opinie

Bogata funkcjonalność CXU zdobyła najwyższe noty. CXU obsługuje szeroką gamę formatów CD oraz plików. Przez wejścia USB jest w stanie zagrać nawet pliki DSD64. Utalentowany CXU jest również odtwarzaczem sieciowym. Można go podłaczyć do sieci domowej z wykorzystaniem portu ethernet lub bezprzewodowo, za pośrednictwem dołączonej anteny Wi-Fi.

Urządzenie zdobyło najwyższą możliwą ocenę - 5 gwiazdek. Choć nie kosztuje mało, zważywszy na jego wszystkie możliwości i jakość, z jaką je spełnia - cena wcale nie wydaje się wygórowana.


Cambridge Audio CXU - test, recenzja, opinie

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Cambridge Audio 4KUHD

Odtwarzacze Blu-ray zdecydowanie przechodzą swój złoty wiek, na co wskazuje liczba ukazujących się na rynku nowych modeli. Tym razem przybliżamy nowość od...

» Sony UBP-X800

Sony zapowiada premierę swojego pierwszego odtwarzacza Blu-ray z obsługą rozdzielczości do 4K z HDR, Dolby Atmos i DTS:X.

» Oppo UDP-203

Oppo w pogoni za najnowszymi trendami prezentuje pierwszy w swojej ofercie odtwarzacz Blu-ray, który obsługuje rozdzielczości do 4K Ultra HD. Producent nie chwali się...

» Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD

Popularność, a co za tym idzie, sprzedaż odtwarzaczy Blu-ray wciąż rośnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele obsługujące rozdzielczość UHD, a...

» Sony UBP-X1000ES

Po Panasonicu i Samsungu przyszedł czas na kolejnego giganta elektroniki. Podczas targów CEDIA w Dallas Sony zaprezentowało swój pierwszy odtwarzacza Blu-ray 4K....

» Panasonic DMP-UB700

Przed rozpoczęciem IFA stawialiśmy, że 4K będzie jednym z najczęściej powtarzanych wyrażeń na targach. Na pierwsze wieści nie trzeba było długo czekać. Co...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież