Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Odtwarzacze Blu-Ray
2/3 odtwarzaczy DVD na rynku może zagrażać życiu...
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 02 marca 2011
Jedynie 36% odtwarzaczy DVD skontrolowanych przez Komisję Europejską spełnia wymagania techniczne zgodne z oznakowaniem CE. Kontrola rynku elektroniki domowej objęła okres od 1 sierpnia 2009 do 31 maja 2010 roku i przyniosła zatrważające wyniki. Spośród wszystkich przebadanych telewizorów i odtwarzaczy DVD i Blu-ray jedynie połowa spełnia techniczne wymogi CE, a co dwudziesty nie spełnia nawet podstawowych wymogów administracyjnych. Powodem niezgodności są zaniedbania przy projektowaniu urządzeń, niedbały montaż oraz stosowanie komponentów niskiej jakości.
Certyfikacja CE dotyczy bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska oraz określa zagrożenia, które producent powinien wyeliminować.

 
Nie będzie Denona DBP-2011UD - witamy DBP-2012UD
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 28 stycznia 2011
Z bliżej niewyjaśnionych przyczyn Denon zapowiedział zmianę nazwy modelu DBP-2011UD na DBP-2012UD. Pomimo tego, warto wiedzieć, że mamy do czynienia z tym samym urządzeniem, które jest starszym bratem DBP-1611 UD. Długo oczekiwany odtwarzacz Blu-ray został ostatecznie zapowiedziany na marzec 2011 roku. Nie mamy również pocieszających informacji dla fanów marki Marantz - ponoć model UD7005 trapią podobne problemy i ukaże się pod nazwą UD7006.

 
Cambridge 751BD - Bluray 3D z UK
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 11 stycznia 2011
Cambridge Audio zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży na wiosne 2011 roku uniwersalnego odtwarzacza Blu-ray 3D. Sprzęt został wyposażony w procesor obrazu Marvell Qdeo, upsampler do 192 kHZ od Anagram Technologies oraz przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740 24-bit/192 khz. Standardowo odtwarzacz będzie posiadał 1GB pamięci wewnętrznej, a do tego dwa wejścia USB oraz jedno eSata dla dysków twardych. Dostępne kolory to klasyczne czarny oraz srebrny.
Przedpremierowe zapisy na Cambridge 751BD w sklepie.RMS.pl"

 
Oppo BDP-95 - multiuniwersalny odtwarzacz audiofilsk...
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 03 stycznia 2011
Oppo, znany i ceniony w USA producent sprzętu audio-video zapowiedział wypuszczenie na rynek multiformatowego odtwarzacza audio-video o bezkompromisowej jakości dźwięku i obrazu. Flagowy odtwarzacz będzie obsługiwał zarówno formaty video takie jak Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD jak i DVD-Audio, Super Audio CD, HDCD oraz pliki multimedialne AVCHD, MP4, DivX, MKV, FLAC, WAV. Nowy Oppo będzie oparty na nowym referencyjnym chipsecie DAC od ESS Technology - ESS9018 Sabre32, który potrafi pracować w 8-kanałowym trybie i wspiera formaty PCM, DSD oraz SPDIF.

 
Nowości od Fatmana - Trinity i iTube MKII
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
czwartek, 30 grudnia 2010
Trinity to hybrydowy wzmacniacz multimedialny. Dzięki zastosowaniu prawdziwych lamp w przedwzmacniaczu wspaniale ociepla suche, cyfrowe brzmienie z PC/Laptopa/MAC przez USB i innych urządzeń np odwarzacza CD/DVD/Blu-ray. Ponadto, Trinity posiada wyjście na subwoofer oraz s-video i composite do podłączenia TV. iTube MKII to nowa odsłona wzmacniacza multimedialnego docenionego nawet przez What Hi-Fi (produkt roku 2007). Podobnie jak Trinity posiada przetwornik cyfrowo-analogowy DAC z wejściem USB, wejście 2xRCA dla odtwarzaczy hi-fi, oraz dock dla iPodów i Iphonów. Poza tym, MKII podobnie jak poprzednik został wyposażony w dobrej klasy wyjście słuchawkowe. Oba wzmacniacze posiadają w komplecie pilot zdalnego sterowania oraz zestaw okablowania.

 
MBL "Corona Line" - nowa seria hiendowej e...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
poniedziałek, 27 grudnia 2010
Berlińska hiendowa firma MBL odkryła rąbka tajemnicy na temat nadchodzącej prezentacji na targach CES 2011 nowej linii elektroniki "Corona Line".W skład Corona Line wejdą: odtwarzacz CD, przedwzmacniacz, wzmacniacz oraz wzmacniacz zintegrowany. Sprzęt posiada podwójną konstrukcję ramy, a także magnetycznie i elektrycznie izolowaną sekcję zasilania. Seria może współpracować ze sobą w ramach sieci MBL SmartLink. Ceny zaczynają się od ok 6.000 do 7.500 euro.

 


Strona 10 z 15