Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze CD SACD
Eisa 2011-2012 dla urządzeń audio i kina domowego
Aktualność
[ zapisane w: Aktualności ]
+ 0
+ 0
wtorek, 16 sierpnia 2011
W kategorii kolumny podłogowe w tym roku zostały wyróżniony trój drożny zespół głośnikowy JBL Studio 190. Z kolei, najlepszym systemem dwukanałowym, zdaniem jurorów został odtwarzacz Primare CD32 oraz wzmacniacz I32. W przypadku JBL studio 190 może tylko zastanawiać w jakim stopniu na wyróżnienie wypłynął dość oryginalny i odważny deasign nowej serii, która podobno ma zastąpić bardzo popularną i udaną serię Northridge. Firma chyba nie mogła sobie wyobrazić lepszej promocji dla nowych kolumn.

 
Cocktail Audio X10 - zripuj CD-Audio do FLAC
Aktualność
+ 0
+ 1
piątek, 15 lipca 2011
Cocktail Audio X10 to hybryda odtwarzacza sieciowego, strumieniowego, płyt CD oraz wzmacniacza. Odtwarzacz radzi sobie z większością plików audio - zarówno tych skompresowanych jak i nieskompresowanych. Ponadto jego oprogramowanie pozwala na budowanie muzycznej bazy danych poprzez zgrywanie muzyki z płyt CD oraz winyli (po podłączeniu gramofonu) a także konwersje do formatów: MP3, OGG, FLAC lub WAV. Kolejna cecha X10 to pełne usieciowienie. Cocktail jest w stanie pracować z jednej strony jako serwer danych (z podłączonym dyskiem 3.5 cala), a z drugiej potrafi sam korzystać z udostępnionych zasobów sieciowych.Bez problemu radzi sobie także z obsługą radia internetowego.

 
Primare seria 22 - nowe stereo w Polsce.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
środa, 22 czerwca 2011
Skandynawska firma audio Primare, znana i ceniona za wyważony design i podobne brzmienie ogłosiła wprowadzenie na polski rynek zintegrowanego wzmacniacza i odtwarzacza CD z nowej serii 22. Odtwarzacz oparty jest na cenionej kości Burr-Brown PCM1792, zaś integra stereo zapożyczyła rozwiązania z wyższej serii 30 zachowując cenę poprzedniczki.

 
Marantz PM8004, Marantz SA8004 - nowości z Japonii
Aktualność
+ 2
+ 1
piątek, 14 stycznia 2011
Marantz zapowiedział produkcję następców elektroniki z uznanej serii 8003. Szczególne uznanie może wzbudzić następca odtwarzacza SA8003 zdobywcy nagrody EISA. SA8004 oferuje odtwarzanie płyt CD/SACD oraz z pomocą USB plików MP3 i WMA. Ponadto został wyposażony w udoskonalony moduł HDAM-SA2, nowy przetwornik DAC: Cirrus Logic CS4398 oraz podwójnie ekranowany tranformator toroidalny. PM8004 to rozwinięcie wersji PM8003 wyposażony w nowy moduł HDAM-SA3. Wzmacniacz posiada komplet wejść i wyjść (dwa komplety wyjść głośnikowych) oraz charakteryzuje się THD na poziomie 0.02% oraz znakomitym pasmem przenoszenia od 5 do 100.000Hz.
"Przedpremierowe zapisy na Marantza PM8004"
"Przedpremierowe zapisy na Marantza SA8004"

 
Nowości od Fatmana - Trinity i iTube MKII
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
czwartek, 30 grudnia 2010
Trinity to hybrydowy wzmacniacz multimedialny. Dzięki zastosowaniu prawdziwych lamp w przedwzmacniaczu wspaniale ociepla suche, cyfrowe brzmienie z PC/Laptopa/MAC przez USB i innych urządzeń np odwarzacza CD/DVD/Blu-ray. Ponadto, Trinity posiada wyjście na subwoofer oraz s-video i composite do podłączenia TV. iTube MKII to nowa odsłona wzmacniacza multimedialnego docenionego nawet przez What Hi-Fi (produkt roku 2007). Podobnie jak Trinity posiada przetwornik cyfrowo-analogowy DAC z wejściem USB, wejście 2xRCA dla odtwarzaczy hi-fi, oraz dock dla iPodów i Iphonów. Poza tym, MKII podobnie jak poprzednik został wyposażony w dobrej klasy wyjście słuchawkowe. Oba wzmacniacze posiadają w komplecie pilot zdalnego sterowania oraz zestaw okablowania.

 
MBL "Corona Line" - nowa seria hiendowej e...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
poniedziałek, 27 grudnia 2010
Berlińska hiendowa firma MBL odkryła rąbka tajemnicy na temat nadchodzącej prezentacji na targach CES 2011 nowej linii elektroniki "Corona Line".W skład Corona Line wejdą: odtwarzacz CD, przedwzmacniacz, wzmacniacz oraz wzmacniacz zintegrowany. Sprzęt posiada podwójną konstrukcję ramy, a także magnetycznie i elektrycznie izolowaną sekcję zasilania. Seria może współpracować ze sobą w ramach sieci MBL SmartLink. Ceny zaczynają się od ok 6.000 do 7.500 euro.

 


Strona 9 z 11