Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
WiMP zaoferuje sygnał w jakości CD!
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 18 lutego 2013

WiMP, który uznawany jest za najsłabszy jakościowo serwis streamingujący próbuje wybić się w tej kwestii na prowadzenie!

Nie tak dawno gościliśmy na naszych łamach dyrektora generalnego Deezera, który przekonywał, że jakości większej niż 320 kb/s nikt nie potrzebuje.

Okazuje się, że nie tylko my uważamy, że sprawy mają się zgoła odmiennie - WiMP właśnie przeprowadza testy bezstratnego przesyłu muzyki korzystając z kompresji FLAC. Ponadto Skandynawowie chcą zaoferować usługę w trybie HD, gdzie streaming będzie nadawany w jakości AAC 320kb/s.

Najwyższa jakość będzie uzyskiwana przez downgrade wprost z jakości CD z dedykowanymi ustawieniami opracowanymi przez jedno z norweskich studiów nagraniowych. Efekt podobno jest zaskakująco zbliżony do płyty CD.

Ponadto, WiMP od jakiegoś czasu informuje, że już nie odstaje w kwestii ilości utworów od Deezera i Spotify - jego baza przekroczyła już 20 milionów utworów.

 

WiMP bezproblemowo współpracuje z urządzeniami Sonos (kliknij i zobacz listę) 
Onkyo przypomina: Spotify jest już dostępne w ampl...
Aktualność
+ 7
+ 0
piątek, 15 lutego 2013

Wraz z wejściem Spotify do Polski użytkownicy Onkyo zyskali możliwość korzystania z tej bogatej 20-milionowej bazy utworów.

Warto przypomnieć listę urządzeń Onkyo, które są w stanie obsłużyć streaming 320kb/s

Modele z roku 2012

TX-NR5010

TX-NR3010

TX-NR1010

TX-NR818

TX-NR717

TX-NR616

TX-NR515

TX-NR414

 

T-4070

CS-N755

HT-S6505

 

Modele z 2011

TX-NR5009

TX-NR3009

TX-NR1009

TX-NR809

TX-NR709

TX-NR609

TX-NR579

TX-NR509

 

HT-S6405

TX-8050

PR-SC5509


 
Sonos Playbar - listwa głośnikowa 3.0, 3.1 a nawet...
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 7
+ 1
środa, 13 lutego 2013

Sonos wprowadził do swojej oferty pierwszy produkt dedykowany do kina domowego - soundbar z opcją przesyłu bezprzewodowego.

Po pierwsze, Playbar wymaga podłączenia do telewizora za pomocą tradycyjnego kabla optycznego. Podobnie jak do gniazdka z prądem.

Po drugie, posiada moduł do bezprzewodowej łączności, który pozwala odbierać i przesyłać sygnał audio do subwoofera oraz aktywnego głośnika PLAY:3. Co razem pozwala stworzyć system 3.1 lub 5.1.

Dlaczego 3.1 z subwooferem? Ponieważ Playbar posiada na pokładzie komplet 6 głośników średniotonowych oraz 3 wysokotonowych, po 3 na każdą sekcję - lewą, prawą oraz centralną. Całość napędza wzmacniacz impulsowy w klasie D.

Cena jednak nie będzie niska, i prawdopodobnie zamknie się w kwocie 3000zł

 


 
Trzykrotny wzrost sprzedaży bezprzewodowych głośn...
Aktualność
+ 5
+ 0
środa, 13 lutego 2013

Grupa NPD, jedna z największych światowych firm badawczych w dziedzinie nowoczesnych technologii opublikowała raport, który wskazuje kierunek zmian w branży audio-video.

Po pierwsze, sprzedaż bezprzewodowych głośników z bluetooth lub wi-fi wzrosła trzykrotnie rok do roku. Rynek bezprzewodowych słuchawek urósł o 34%.

Ponadto więcej niż jedna czwarta sprzedanych soundbarów miała funkcjonalność Bluetooth. To wzrost o 22% w stosunku do roku 2011.


Zobacz listę głośników z Bluetooth

Zobacz listę słuchawek z Bluetooth 
Spotify w Polsce z trzema taryfami: za darmo, 9,99 i...
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 12 lutego 2013

Teraz już wiemy, dlaczego Deezer tak bardzo spieszył się ze swoimi działaniami marketingowymi.

Wczoraj w Polsce zadebiutował Spotify - znacznie większy od Deezera, z porównywalną 20-milionową bazą utworów oraz zdecydowanie większą, bo 5 milionową bazą subskrybentów.

Co wyróżnia Spotify na tle Deezera i WIMPa? Po pierwsze obecność zespołu Metallica, po drugie rekomendacje i playlisty od magazynu Rolling Stone. Wersja darmowa została okupiona reklamami - stąd warto zwrócić uwagę na najtańszy wariant za 9.99zł.

Czy Spotify wyróżnia się jakością muzyki na tle innych serwisów tego typu? Niekoniecznie, w wersji premium podobnie jak w przypadku Deezera mamy do czynienia z jakościa 320kbps. Najgorzej w tym gronie wypada WIMP z marną jakością 128kbps.

W dalszym ciągu w przypadku masowego streamingu muzyki nie ma mowy o jakości nawet płyty CD - w dobie przesyłu internetowego video w jakości HD brzmi to co najmniej niedorzecznie.

Zobacz listę produktów z obsługą SPOTIFY 
Wywiad z Dyrektorem Zarządzającym Deezer.pl
Aktualność
+ 5
+ 0
czwartek, 24 stycznia 2013

Poniżej przedstawiamy krótki wywiad z Panem Maciejem Jaworskim, dyrektorem zarządzającym Deezer Polska. Dowiecie się z niego o tym jaką maksymalną jakość dźwięku Deezer planuje wdrożyć, z jakim sprzętem zadziała w streamingu oraz dlaczego Deezer zdecydował się na współpracę właśnie z Orange.

 

Andrzej Lemański, RMS.pl: Czytelnicy naszego serwisu to przede wszystkim audiofile i często mają sporo do zarzucenia serwisom streamingowym w kwestii jakości dźwięku. Czy jakość 320kbps to maksimum przy jakim zostanie Deezer? Czy możemy spodziewać się usługi streamingowej w jakości co najmniej płyty CD?

Maciej Jaworski, dyrektor zarządzający Deezer Polska: 320 kbps to jakość w jakiej zapisanych jest większość utworów w naszej bazie. Ważna jest relacja jakości dźwięku i wielkości plików. Deezer jest serwisem streamingowym także wszystkie utwory przesyłane są do nas na bieżąco przez Internet (chyba ze korzystamy z opcji offline). Nie chcemy żeby nasi użytkownicy byli zmuszeni do pobierania ogromnej ilości danych, co byłoby nieodzowne przy jeszcze wyższej rozdzielczości plików audio. Poza tym nie wszystkie urządzenia, szczególnie mobilne mogłyby dostatecznie dobrze radzić sobie ze streamingiem tak dużych plików. 320 kbps to ciągle bardzo wysoka jakość audio biorąc pod uwagę, że za standard uznaje się pliki w jakości od 192 do 256 kbps.

 

AL, RMS.pl: Jak wygląda aktualnie możliwość korzystania z Deezera za pomocą wysokiej klasy odtwarzaczy streamingowych? Np Cambridge Audio NP30?

MJ, Deezer.pl: Współpracujemy z wieloma producentami sprzętu Hi Fi np Big Jambox Jawbone, systemy Audio Sonos, Roomplayer z serii Simple Audio, ciągle dodajemy nowe urządzenia do naszego portfolio. Informacje o możliwościach Deezera na tych urządzeniach można znaleźć na stronach producentów.

 

AL, RMS.pl: Aktualnie rozpoczęliście globalną promocję usługi Freemium. Według informacji, które podajecie macie już blisko 3 miliony stałych subskrybentów (Wikipedia twierdzi, że 1,5 miliona). Na ilu dodatkowych userów liczycie po 6 miesiącach - globalnie i w Polsce?

MJ, Deezer.pl: Globalnie mamy ponad 26 mln użytkowników i blisko 3 miliony subskrybentów. Uruchomienie usługi freemium w Polsce, pozwoli nam na dotarcie do jeszcze większej liczby użytkowników w naszym kraju. Nie chciałbym podawać przybliżonych liczb, ale liczę że usługa zdobędzie popularność masową.

 

AL, RMS.pl: Porozmawiajmy o Deezer4Artists - jak Pan widzi w praktyce tę usługę? Poprosimy o jakiś krótki przykład. Czy znani artyści są zainteresowani taką formą kontaktu ze swoimi fanami?

MJ, Deezer.pl: Oczywiście, że artystom zależy na jak najlepszym kontakcie ze swoimi fanami. Deezer4Artists właśnie to im umożliwi. Muzycy będą mogli prowadzić blogi wewnątrz aplikacji Deezer i dzielić się swoją muzyką bezpośrednio przez Deezera.

 

AL, RMS.pl: Oficjalnie informujecie, że Deezer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, ale nie można zapominać o jego francuskich korzeniach. Czy owo pochodzenie miało istotny wpływ na to, że zdecydowaliście się na współpracę właśnie z Orange?

MJ, Deezer.pl: Orange jest naszym partnerem w Polsce. Faktycznie podobną kooperacje z Orange, Deezer prowadzi we Francji. Biorąc pod uwagę fantastyczne rezultaty tej współpracy liczymy że uda nam się powtórzyć ten sukces również w Polsce.

 

AL, RMS.pl: Czy może Pan nam zdradzić listę 5. najlepszych Pana zdaniem albumów uwzględniając jakość nagrań?

MJ, Deezer.pl: Nie jestem recenzentem muzycznym i raczej nie oceniam muzyki tylko pod kontem jakości nagrań. Jestem fanem muzyki rockowej z lat 70 i 80 tych, ale też lubię muzykę klasyczną i tutaj faktycznie bardzo ważna jest wysoka jakość dźwięku. Doceniam doskonałą jakość reedycji nagrań Glenna Goulda czy Artura Rubinsteina.

 

AL, RMS.pl: Czy ceni Pan sobie szczególnie jakieś marki z kategorii hi-fi premium lub hi-end? Jeśli tak, to za co?

MJ, Deezer.pl: Osobiście jestem fanem marki Harman Kardon - nie tylko za możliwości audio ich zestawów ale również za innowacyjne podejście do designu.

 

AL, RMS.pl: Dziękujemy za rozmowę!


 


Strona 6 z 12