Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Primare PRE 32
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
środa, 29 lutego 2012

PRE32 to kolejny po A34.2 nowy element hi-endowego stereo ze Skandynawii. Chociaż nazywany jest przedwzmacniaczem Primare może wyposażyć go w funkcje odtwarzacza sieciowego z wejściem USB i LAN oraz dokiem iPod. PRE32 może sobie poradzić także w kinie domowym, jako źródło dla innych wzmacniaczy Primare.

 

Cena i specyfikacja Primare PRE-32

 


 
PC Audio i Bitperfect
Artykuł
+ 4
+ 2
poniedziałek, 27 lutego 2012
Terminu PC-Audio używamy wtedy, gdy komputer jest źródłem sygnału dźwięku dla innych komponentów hi-fi. Najprostszy system PC-Audio to laptop i słuchawki hi-fi lub aktywne monitory hi-fi (aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem). Bardziej skomplikowane układy to na przykład zewnętrzny wzmacniacz i kolumny podpięte do PC.

 

 

Więcej…

 
Bezstratne kodeki audio - FLAC, M4A, WMA, APE, MLP
Artykuł
+ 4
+ 2
środa, 15 lutego 2012
Muzyka cyfrowa to przede wszystkim mp3. Ale audiofile poszukują alternatywnych lepszych jakościowo formatów. Scharakteryzujmy je pokrótce.
Więcej…

 
Format MP3 - informacje
Artykuł
+ 4
+ 1
środa, 15 lutego 2012
Format który zmienił świat muzyki. Miliony użytkowników tego formatu błogosławią jego twórców, a przedstawiciele firm fonograficznych zgrzytają zębami ze złości.
Więcej…

 
NAD M52 - muzyczny serwer hi-end.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 08 lutego 2012

Powoli NAD odkrywa karty nowej serii MASTERS. Obok wolnostojącego DACa M51 serwer M52 to kolejny element audiofilskiej układanki. Pojemność M52 to aż 3 terabajty, które pozwolą pomiescić 18.000 utworów FLAC w jakości 24/96. Pojemność 3 teraz została rozdzielona pomiędzy 3 ultraciche dyski twarde. Ponadto obudowa nie posiada żadnych wentylatorów, tak więc całość spełni najsurowsze wymogi nawet najbardziej marudnych audiofili.

 

Specyfikacja i cena NAD M52


 
Deezer nareszcie w Polsce!
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 30 stycznia 2012

W sieci pojawiła się informacja, że znany i niezwykle ceniony serwis z potężną kilkunastomilionową bazą muzyki - Deezer jest dostępny w Polsce. Dostępny to nie do końca własciwe słowo - niestety, nie można w nim korzystać z języka polskiego, ani płacić w złotówkach za dostęp do pełnej bazy utworów. Druga zasadnicza wada to jakość muzyki w formacie mp3 - raptem 128kbit. Poza tym same zalety - inteligentne radio internetowe, możliwość zrzutu muzyki do chmury, multum obsługiwanych urządzeń przenośnych oraz systemów operacyjnych. Prawdziwa konkurencja dla pirackiego p2p2. .

 

 


 


Strona 10 z 12